Gün batımının hissettirdiği duygular kişiden kişiye değişse de mucizevi bir ana tanık olduğumuz gerçeği asla değişmiyor. Romantik anlar yaşamak isteyen çiftler, doğanın gizemine akıl sır erdiremeyen doğa aşıkları ya da bir gün daha sona geldi diye hüzünlenenler… Herkesin ortak noktası belli: En güzel gün batımı nereden izlenir?

Bu konuda bizim cevabımız çok net olacak: Tabii ki Kapadokya! Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’da gün batımı da bir başka güzel. En güzel gün batımı manzaralarından birine şahitlik edeceğinize şüpheniz olmasın. Gün batımı esnasında çoğu zaman kızıla bürünen peribacalarının dizili olduğu vadi, bazen de yeşil renge dönüşüyor. Bölgede her gün güneşin peribacaları üzerinde bıraktığı son izlerin fotoğraflarını çekerek ölümsüzleştiren turistler, günü romantik bir şekilde noktalıyor.

Düğün fotoğrafı çekimleri için de sıklıkla tercih edilen bölgede çiftler, güneşin batışı esnasında çekilen ve bir ömür saklayabilecekleri fotoğraflar için özenle hazırlanıyor.

“Peki güneşin son ışıklarını izleyebilmek için nereye gitmeliyim? Kapadokya gün batımı en iyi nerede izlenir?” diye soruyorsan, cevabımız yazının üstündeki videoda!

Yorumlar