Disneyland, Avrupa’nın en fazla turist çeken, dünyanın dört bir yanından çocukları ve çocuk ruhlu insanları bir noktada toplayan büyülü bir atmosfer ve devasa bir eğlence alanı. Ancak şehir merkezinin 35 km dışında yer alıyor. Bu yüzden Disneyland’in etrafında bir Disney Köyü bulunuyor ve Disney ruhunu yansıtan, farklı temalarla hazırlanmış yedi farklı otel, Disneyland’in tüm eğlencesini otellere taşıyor.  Disneylad’in tadına tam olarak varmanızı sağlayacak olan bu oteller, gündüz eğlenen çocuklar uykuya çekildiği zaman büyüklere şık ve konsept bir gece eğlencesine davet eder. İşte Disneyland otellerinin arasından geceleri en renkli geçenleri;

Disneyland Hotel: Viktorya Dönemi Teması

Viktorya Dönemi’nin gösterişli ve şaşalı zenginliğini hissettirecek şekilde tasarlanmış, bölgenin en havalı oteli. Parklara yakın olması avantajı ile de en ön sırada. Muhteşem bir cafeye sahip olan bu otel, Fantasia Barı ile misafirlerine sakin ama keyifli geceler yaşatıyor.

DISNEYLAND

©Disney

Disneyland Hotel - Inventions (N018785)

©Disney

Disneyland Hotel - California Grill (N012910)

©Disney

Disney’s Hotel New York: 1930’ların Art Deco Stili & New York

New York’u ayağınıza getiren, enerji dolu bir otel. Hareketli ve heyecanlı New York şehrini yaşatan otel, Amerikan tarzı barları ile geceleri Amerikan rüyası yaşatacak eğlenceler sunuyor.

NEW YORK

©Disney

Hotel New York - Parkside Diner (N015576)

©Disney

Hotel New York - Manhattan Restaurant (N018375)

©Disney

Newport Bay Club: 1920’lerin New England Malikaneleri & Denizci Teması 

Muhteşem bir gölün yanı başındaki Newport Bay Club, mavi ve beyazı buluşturan harika tasarımı ile deniz aşıkları için Disneyland’de kalınacak yerlerin başında geliyor. Tesis restoranlarında deniz mahsullerinin başrolde olduğu enfes lezzetler sunuluyor. Tesis leziz mutfağı ile büyük beğeni toplarken, deniz temalı Captain’s Quarters’ta ise eğlence sabahlara kadar sürüyor.

NEW PORT

©Disney

Newport Bay Club - Cape Cod (N021224)

©Disney

Newport Bay Club - Captain's Quarters (N024697)

©Disney

Disney’s Sequoia Lodge: Amerikan Milli Parkları & Doğa

Eğlence çıtasını yükseltmek isteyenler için geniş kalabalıkları ağırlayacak kapasitedeki Hunter’s Grill ve ateş başında kokteylinizin tadını çıkarabileceğiniz Redwood Bar and Lounge, gündüz yorgunluğunu fazlasıyla atacağınız bir konaklama seçeneği. Eğlence sever biriyseniz ve “Disneyland’de nerede kalınır?” diyorsanız, Disney Sequoia Hotel, size iyi bir cevap olacak.

SEQUOIA

©Disney

Sequoia Lodge - Hunter's Grill (N018458)

©Disney

Sequoia Lodge - Redwood Bar and Lounge (N018460)

©Disney

Disney’s Hotel Santa Fe: Güneybatı Amerika Teması

Biraz da güneybatı Amerikan havasına var mısınız? Nefes kesen manzaralara eşlik eden bir tatil sunan Santa Fe, sizi çölün kalbine götürüyor. Uzun çöl gecelerinde aman kovboylara dikkat edin! Rio Grande Bar ile Santa Fe’de geceler çok farklı olacak.

SANTA FE

©Disney

Santa Fa - La Cantina (N024393)

©Disney

Santa Fe - Rio Grande Bar (N018440)

©Disney

Disney’s Davy Crockett Ranch: Çiftlik Teması

Çocuklar kadar büyükleri de düşünen otel, Disneyland’de kalınacak oteller listesinde ön sırada. Zengin ve keyifli çiftlikte, anne ve babalar da kendilerine fazlasıyla yer buluyor ve bu büyülü deneyimi asla unutamıyor. Gündüzleri spor ve çeşitli eğlence aktiviteleriyle geçiren anne babalar, geceleri de country müziğinin en güzel örneklerinin yer aldığı Crockett’s Saloon’da eğlencenin doruk noktalara ulaşıyor.

DAVY CROCKETT

©Disney

Davy Crockett Ranch - Crockett's Tavern (N017226)

©Disney

Davy Crockett Ranch - Crockett Saloon (N018423)

©Disney

Yorumlar