Akdeniz’in harikalar diyarı Antalya; eşsiz koyları, ucu bucağı olmayan muhteşem sahilleri ve sonsuzluğa uzanan mavilikleriyle adeta bir harikalar diyarı… Popülerliğini her daim koruyan doğasıyla ihtişamlı bir tarihi parlatan Antalya, sahip olduğu tüm güzelliklerini cömertçe sunuyor misafirlerine… İşte Antalya’nın mutlaka görülmesi gereken o güzellikleri…

1. Termessos Milli Parkı
Mis gibi bir hava, muhteşem şelaleler ve yemyeşil orman alanları… Antalya’da mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelen Termessos Milli Parkı, içinde barındırdığı antik kent ve doğal güzellikleriyle unutulmaz bir deneyim yaşamaya davet ediyor.
antalyada gezilecek yerler (5)

2. Köprülü Kanyon
İki tarihi köprünün taçlandırdığı Köprülü Kanyon, dünyanın en iyi rafting merkezlerinden de biri. Her yıl milyonlarca kişi, Köprülü Kanyon’da rafting yapmak için yönünü Antalya’ya çeviriyor. Henüz Manavgat sınırlarında bulunan bu güzellikle tanışmadıysanız bu yaz kendinizi Köprüçay’ın serin sularına bırakmanızı öneririz.
antalyada gezilecek yerler (4)

3. Düden Şelalesi
Antalya şehir merkezine yaklaşık 7 km uzaklıkta bulunan Düden Şelalesi, doğanın Akdeniz kıyılarına bıraktığı en güzel armağan… Aşağı ve Yukarı Düden olarak ayrılan şelale, kaynağını Kepez Hidroelektrik Santrali’nden alıyor ve yaklaşık 40 m yükseklikteki falezlerden Akdeniz sularına karışıyor. Bu yolculuk sırasında ise Antalya ziyaretçilerine doyumsuz bir görsel şölen bırakıyor.
antalyada gezilecek yerler (3)

4. Kaputaş Plajı
Kaş ile Kalkan arasında gizli bir cennet var! Tabii ki Kaputaş Plajı’ndan bahsediyoruz. Yer altından çıkan serin suların bembeyaz kumlarla buluştuğu bir kanyon olan Kaputaş, Antalya’nın mutlaka görülmesi gereken en özel noktalarından.
antalyada gezilecek yerler (7)

5. Saklıkent Kayak Merkezi
Yaz aylarında Antalya misafirlerini gölgesi altında serinleten Toroslar, soğuk kış günlerinde Akdeniz’in kimliğini değiştiriyor adeta. Zirvesinde sakladığı Saklıkent Kayak Merkezi ile kış sporlarından vazgeçemeyenlere kapılarını açan merkez, Antalya’yı 4 mevsim uğranması gereken bir adres olarak karşımıza çıkarıyor.
antalyada gezilecek yerler (6)

Yorumlar