Duymuşsunuzdur, Zürih’te stres yoktur. İnsanlar güler yüzlüdür ve şehir, tıpkı ütülü gömleklerle dolu bir dolap gibi ziyadesiyle düzenlidir. Zürih bu stressiz hayatı yoga ile mümkün kılmış olabilir mi? Gelişmiş şehircilik hayatının yanında, kentten hiç eksik olmayan doğa esintileri, yüksek dağlar ve nehir suları, Zürih’in bir yoga başkenti olmasını sağlamış. Üstelik burada yoganın disiplin ve faydasını yaymak için emek veren tecrübeli ve istekli birçok yoga eğitmeni bulunuyor. Hayat şartlarında nasıl gerileceğini bilemeyen ruhunuzu, Zürih seyahatinde gevşetmeniz için Zürih’in yoga merkezleri sizi bekliyor.

Air Yoga

Sessiz bir alanda, sıcak aydınlatma sistemi ve zihni uyandırmak için hazırlanan dekorasyonu ile bu tesis, Zürih’te bulunan yoga merkezlerinin başını çekiyor. Ashtanga, Vinyasa ve Anusara olmak üzere, 10 farklı yoga geleneğini misafirleri ile tanıştıran Airyoga, sınıflarının çoğunda İngilizce hizmet veriyor. Gurbetçi ve turistlerin ilk tercihi olan bu salondaki atmosfer bile aniden uçak bileti alıp Zürih’e kaçma sebebi.

Adres: Fabrikstrasse 10, 8005 Zürich

Sessiz ve sakin bir ortama ihtiyaç duyan yoga ile içsel bir yolculuğa çıkacaksınız.

Sessiz ve sakin bir ortama ihtiyaç duyan yoga ile içsel bir yolculuğa çıkacaksınız.

Yoga Corner

Zürih’in bir yandan en geleneksel bir yandan da en modern yoga salonu Yogacorner, 30 yıldan beri Zürihlilere huzur veriyor. Geleneksel yoga tedavileri sunan bu stüdyo; Vinyasa, Hava Yoga, Sıcak Yoga ve Pilates dersleri de sunuyor. Ayrıca burası, Uzak Doğu masajlarının İskandinav temsilcisi. Mekân; modern duşlar, soyunma odaları ve dinlenme salonları ile donatılmış. Ayrıca merkezin içinde yoga kıyafetleri, minderleri ve kitapları satan bir mağaza da bulunuyor.

Adres: Brandstrasse 39CH-8952 Schlieren, Zürih

Uzak Doğu masajlarının da yapıldığı Yoga Corner'da huzuru yakalayın!

Uzak Doğu masajlarının da yapıldığı Yoga Corner’da huzuru yakalayın!

Planet Yoga

19. yy’dan kalma bir fabrikayı restore ederek, 2004 yılında huzur dünyasına katılmış Planet Yoga, ruhunuzu şımartmak için her türlü imkânı sunuyor. Pilates ve yoga uygulaması başta olmak üzere, birçok yoga tekniği bulunduran mekân, haftanın 7 günü 20 ayrı sınıf açıyor. Doğal ışık ve yüksek tavanlı ferah odalar, tarihi bir atmosfer yaratırken; modern dekorasyonu ruhunuzun huzuruna hitap ediyor.

Adres: Brandschenkestrasse 150, 8002, Zürih

Yüksek tavanlı odaları ve doğal ışıkları ile Planet Yoga'da ruhunuzu şımartın.

Yüksek tavanlı odaları ve doğal ışıkları ile Planet Yoga’da ruhunuzu şımartın.

Ataia Yoga

215 metrekareye yayılmış, yepyeni ve çok ferah bir yoga stüdyosu Ataia Yoga. Eğer bir anne adayı iseniz mutlaka buraya uğramalısınız. Çünkü doğum öncesi ve doğum sonrasına adanmış dersleri ile ruh ve vücut sağlığınızı fazlasıyla düşünüyor. Eğer ilk defa yoga yapıyorsanız, dert etmeyin. Keşif sınıflarına girerek kısa bir uygulama eğitimi sonrası derslere katılabiliyorsunuz.

Adres: Gartenstrasse 14, 8002 Zürih

Yorumlar