Gündelik hayatın bize sunduğu atmosferden çok uzak olan bir kıta, Afrika! Hemen herkesin ilgisini çeken ve keşfetmek istediği bir coğrafya. Aklımızda canlanan o safari görüntüleri, yöresel danslar, çeşit çeşit maskeler neden sadece aklımızda canlansın? Üstelik Afrika Turları bize birçok seyahat alternatifi sunarken… Hayatımızın en ilginç seyahat tecrübesini oluşturacak, Afrika seyahatlerinde uğramanız gereken noktaları keşfetmekle sağlam bir adım atmaya ne dersiniz?

Güney Afrika

Güney Afrika=Cape Town… Afrika kıtasının en uç bölgesine saklanmış bu muazzam şehir, Güney Afrika’nın tanımıdır. Vahşi yaşamı şehir içerisinde tanımak, maymunlarla gezmek, penguenlerle yüzmek Güney Afrika turunun olmazsa olmazlarıdır. Cape Town’da bulunan Masa Dağı’nın tepesine çıkarak bulutların arasında gezebilir, Ümit Burnu’nda dünyanın en ucuna özgürlüğünüzü haykırabilirsiniz! Gece hayatı mı? Güney Afrika’dan bahsediyoruz, bizce bu konuda rakip bile tanımaz!

Harika manzaralarla dolu Güney Afrika'da gördüğünüz her yer müthiş bir fotoğraf karesi...

Harika manzaralarla dolu Güney Afrika’da gördüğünüz her yer müthiş bir fotoğraf karesi tadında…

Fildişi Sahili

Fildişi Sahili’nin muhteşem kumsallarında deniz, kum, güneşe doyabilirsiniz. Çünkü dünya üzerinde en iyi kumsallar bu ülkede bulunur. Batı Afrika’nın en romantik şehri olan Abican, parkları lüks restoranları ve gece hayatı ile bir Avrupa tatilini anımsatsa da bundan çok daha fazlasını sunacaktır.

Dünyanın en iyi kumsallarına sahip Fildişi Sahili'ne bayılacaksınız...

Dünyanın en iyi kumsallarına sahip Fildişi Sahili’ne bayılacaksınız…

Cezayir

Cezayir, Türk kültürüne hiç uzak olmayan bir Afrika ülkesi. Ülkede birçok Türk sarayı bulunuyor. Afrika’ya uzanan mimarimizi ziyaret etmek için gerçekten iyi bir seçenek. Constantine Köprüsü, Şehitler Anıtı ve Osmanlı sokaklarını keşfettikten hemen sonra, Cezayir’in tanıdık lezzeti şakşuka yemeğini tatmalısınız.

Birçok Türk sarayının bulunduğu Cezayir, Türk kültürüne uzak olmayan bir ülke.

Birçok Türk sarayının bulunduğu Cezayir, Türk kültürüne uzak olmayan bir ülke.

Libya

Akdeniz ve Afrika karması olan bu ülkede muhteşem kültür turları gerçekleşir. 800 yaşındaki eski şehir Ghadames ve UNESCO tarafından koruma altına alınan Leptis Magna, Libya’yı zenginleştiren en önemli tarih abideleri. Zengin mutfağına ait shorba, Libya’da kesinlikle tadılması gereken bir lezzet. Yemek sonrası bir kahve içirmeden bırakmayan restoranlarda çatal ve bıçak bulmak çok zor. En lüks restoranlarda bile…

800 yaşındaki Leptis Magna, Libya'nın en önemli tarihi eserlerinden.

800 yaşındaki Leptis Magna, Libya’nın en önemli tarihi eserlerinden.

Mısır

Mısır’da ne yapacağınızı biliyorsunuz. Sadece aklınızda bulunsun istedik. Gizemi hala çözülmemiş dünyanın 7 harikası içinde bulunan Gize Piramitleri’ni ziyaret ettikten sonra, dünyanın en eski şehri Feyyum’a bir ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Rengârenk çarşıları, sevimli develeri ve gezginlere alışkın insanları ile Mısır, size muhteşem bir seyahat deneyimi yaşatacak.

Mısır'a gidip Gize Piramitleri'ni ziyaret etmemek olmaz...

Mısır’a gidip Gize Piramitleri’ni ziyaret etmemek olmaz…

Fas

Fas’ın en enerjik şehri Marakeş’in geleneksel pazarlarında kaybolmak bir Fas geleneğidir. Bu pazarlarda diş hekimlerini, yılan oynatıcılarını görebilir; artık şaşırmaktan yorulabilirsiniz. Lacorniche‘de mükemmel bir yaz tatili geçirerek, Atlantik Okyanusu’nda güneşin batışına hayran kalırsınız. Rabat’ta bulunan yeraltı mezarlıkları ve arkeolojik müze size Fas hakkında çok derin ipuçları verecektir. Masmavi Şafşavan sokakları ise yeryüzünde bulunan en iyi sokaklar olma özelliklerini sizlere sergileyecektir.

Masmavi Şafşavan sokaklarında dolanırken kendinizi masallarda gibi hissedeceksiniz.

Masmavi Şafşavan sokaklarında dolanırken kendinizi masallarda gibi hissedeceksiniz.

Botsvana

Safari turlarının vazgeçilmez ülkesi Botsvana’da, belgesellerde görmeye alışkın olduğunuz manzaraları seyahat deneyimlerinize katabilirsiniz. Ülkenin en büyük şehri Gaborone’den kalkan safari turları ile hem Afrika doğasını hem de kültürünü güvenli bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Afrika doğasını ve kültürünü güvenli bir şekilde keşfedebileceğiniz Botsvana'da gün batımlarına hayran kalacaksınız.

Afrika doğasını ve kültürünü güvenli bir şekilde keşfedebileceğiniz Botsvana’da gün batımlarına hayran kalacaksınız.

Madagaskar

Botsvana seyahati gibi belgesel tadında bir tecrübe için Madagaskar’a gidebilirsiniz. Başkent Antananarivo’nun doğusunda sıkça görülen yağmur ormanlarını keşfettikten sonra, geleneksel müzik ve dans kültürü ile eğlenmek için tekrar şehre dönebilirsiniz. Madagaskar; doğa, dans ve müzik dolu bir seyahat imkanı sunan neşeli bir coğrafya.

Madagaskar; doğa, dans ve müzik dolu bir seyahat imkanı sunan neşeli bir coğrafya.

Madagaskar; doğa, dans ve müzik dolu bir seyahat imkanı sunan neşeli bir coğrafya.

Mozambik

Afrika’nın en iddialı rotalarından biri Mozambik. Ama sadece kahve keyfini sürebilmek için bile tercih edilecek bir ülke. Kahvehaneler ve kahve tezgâhları sayesinde mis gibi kokan sokakları, görülmeye değer. Ayrıca Maputo’nun beyaz kumlu plajları kesinlikle tatil planlarınızın seyrinin bu tarafa kaymasını etkileyecektir.

Mozambik'in beyaz kumlu plajları ve kahve kokan sokakları uzun süre aklınızdan silinmeyecek.

Mozambik’in beyaz kumlu plajları ve kahve kokan sokakları uzun süre aklınızdan silinmeyecek.

Senegal

Biz Senegal’i İlhan Mansız’ın Dünya Kupası’nda attığı efsane golü gören milli takım olarak bilsek de aslında Senegal, egzotik bir gezi rotası. Masmavi bir şehir olan Saint Louis oldukça fotojenik. Mükemmel fotoğraflar çıkaracağınız bu şehri gezdikten sonra, ülkenin en ünlü siyasetçi ve müzisyeni Youssou N’Dur’un gece kulübünde eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz.

Mükemmel fotoğraflar çıkaracağınız bu şehri çok beğeneceksiniz.

Mükemmel fotoğraflar çıkaracağınız bu şehri çok beğeneceksiniz.

Yorumlar