Evliya Çelebi onca yeri gezerken bir bildiği vardı elbette. Gezdiği gördüğü yerleri kaleme aldığı Seyahatname’yi bu kadar özel ve değerli kılan da tek başına edindiği o deneyimleriydi. Siz de ona özenip tek başınıza seyahate niyetlendiyseniz 5 özel önerimize göz atabilirsiniz.

1. Bangkok, Tayland
Neler yapılabilir? 
Renkli ve enerjik bir kent öncelikle. Ayrıca keşfedecek o kadar çok detay var ki tek başına olmak zaman kazandırabilir. Budizmin detaylarını öğrenebilir, tapınakları gezebilir, tuktuklara binebilir, rahatlatıcı masajları deneyebilirsiniz.
Güvenlik: Güvenlik açısından çok fazla sorun yaşamayacağınız kentte ender de olsa sahte ürün satan pazarcılar ya da ufak kart hırsızlıkları görülebiliyor.
[sendegit type=”etstur” title=”Etstur ile Stockholm Turları’na sen de git” position=”left” href=”http://www.etstur.com/Yurtdisi-Tatil-Turlari/Bangkok-Turlari”]

Bangkok

2. Reykjavik, İzlanda
Neler yapılabilir? Kültür ve modernizmin cennetlerinden sayılabilecek kentte bu açıdan tatmin edici mekanlar görülebilir. Termal cennet sayılan The Blue Lagoon, balinalar ve şelaleler ilginizi çekebilir.
Güvenlik: Avrupa’nın en güvenli şehri sayılabilecek Reykjavik’te suç oranı oldukça düşük.

Reykjavik

3. San Francisco, ABD
Neler yapılabilir? Dünyanın en ünlü köprülerinden biri olan Golden Gate’i görebilir, canlı ve renkli kafelerde kitabınızı okuyabilir, Napa Vadisi’nde ya da hippilerin mekanı Haight-Ashbury’de vakit geçirebilir hatta Alcatraz’dan Kaçış filminin sahnelerini hatırlayacağınız adayı ziyaret edebilirsiniz.
Güvenlik: The Mission District olarak bilinen bölge gün boyunca oldukça güvenli olmasına rağmen geç saatlerde dikkatli olmanızda fayda var.
[sendegit type=”etstur” title=”Etstur ile Stockholm Turları’na sen de git” position=”left” href=” http://www.etstur.com/Yurtdisi-Tatil-Turlari/Stockholm-Turlari”]

San Fransisco

4. Johannesburg, Güney Afrika
Neler yapılabilir? Şehir hayatını en güzel yaşatan metropollerden biri de Johannesburg. Kültürel aktiviteler, mutfak çeşitliliği, doğal güzellikler ve gece hayatı açısından oldukça zengin olan şehirde Carlton Centre’in en üst katından panoramik manzarayı izleyebilir, The Apartheid Museum’u görebilir, vahşi hayatı yakından gözlemleyebilirsiniz.
Güvenlik: Sosyoekonomik eşitsizliğin olduğu şehirde suç oranı da oldukça yüksek. Yanınızda fazla nakit bulundurmamaya ve dikkat çekmemeye özen göstermeniz faydanıza olabilir.
[sendegit type=”etstur” title=”Etstur ile Stockholm Turları’na sen de git” position=”left” href=”http://www.etstur.com/Yurtdisi-Tatil-Turlari/Guney-Afrika-Turlari”]

Johannesburg

5. Stockholm, İsveç
Neler yapılabilir? Baltık Denizi üzerinde konumlanan 14 adadan oluşan şehirde tarihin modernizmle nasıl buluştuğunu görebilirsiniz. Nystekt Strömmingvagnen’de taze balık yiyebilir, Södermalm gece hayatını keşfedebilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz.
Güvenlik: Güvenlik açısından çok önlem almanıza gerek yok ama standart güvenlik kurallarına uymakta fayda var.
[sendegit type=”etstur” title=”Etstur ile Stockholm Turları’na sen de git” position=”left” href=”http://www.etstur.com/Yurtdisi-Tatil-Turlari/Stockholm-Turlari”]

Stockholm

Yorumlar