Nisanın en güzel yanı aylardır süren kış mahmurluğunun nihayet sona erecek oluşudur. Kış köşeyi döndü, güneş sıcak yüzünü iyiden iyiye gösterdi, bahar enerjisi taşıyan tatlı serin esintiler başladı bile… Şimdi açık havaya çıkmanın, doğa ile buluşmanın, yeni yolculukların, renkli aktivitelerin tam zamanı! İşte Nisan bitmeden, ayın ruhunu yaşayacağınız 5 aktivite…

1. Güzel Bir Piknikle Baharı Karşılayın!

Doğa uyandı, tazelendi, renklendi ve canlandı… Bize de bunu kutlamak düşüyor. Piknik mevsiminin başladığı nisan ayında siz de günün rutininden uzaklaşıp açık havanın tadını çıkarmak için hazırlayın sepetinizi karışın doğaya… İstanbul’da Adalar, Marmara Denizi manzaralı çam ormanlarıyla kentin kalabalık atmosferinden uzaklaşıp kısa bir tatil hissi yaşayacağınız en güzel adres. Günübirlik turlar da hafta sonları kısa süreli bir piknik keyfi için tercih edilebilir; Sapanca, Maşukiye, Abant gibi yakın doğa duraklarda kendinize keyifli ve lezzet dolu bir an yaratabilirsiniz.

Piknik

2. Karadeniz’in En Güzel Zamanlarını Yakalayın!

Yeşillin en güzel tonlarını ağırlayan coğrafyaların başında gelen Karadeniz’de, bu rengin hakkını vermek için Nisan en güzel zaman… Zümrüt rengi vadiler, sisli yaylalar, hırçın Karadeniz manzaraları ve daha pek çok güzelliğin tadına varmak için birkaç günlük bir gezi planlayabilirsiniz. Anavatanında demlenmiş mis gibi demli bir çay, yerel peynir, tereyağı, mısır unuyla efsane mıhlama ve daha pek çok yerel lezzetin sizi beklediği bir sabah kahvaltısıyla bahar sabahını karşılamanın tadına varın.

Ayder

3. Yurt Dışı İçin Amsterdam’a Ne Dersiniz?

Nisan ayının yakıştığı coğrafyalardan bir diğeri de sular ülkesi Hollanda’nın başkenti Amsterdam. Avrupa’da baharın en güzel anlarına tanıklık edebileceğiniz kent yılın büyük bir bölümü kapalı, bulutlu ve kasvetli havasıyla bilinse de sıcaklıkların arttığı nisan ile birlikte eylüle kadar kentin en güzel zamanları başlıyor… Mimari yapıları, müzeleri ve hareketli eğlencelerin yanı sıra, bahar size bu kentte rengarenk çiçeklerin açtığı kırlarda, bisiklet üzerinde kendinizi rüzgara bırakacağınız anlar da hediye edecek.

Amsterdam

4. Dünyayı Mutfakta Keşfedin

Bu aralar yeni kültürler tanımak için fazla uzaklaşmaya vaktiniz yoksa, 3-4 saatlik kısa bir zaman diliminde farklı bir yolculuk da deneyimleyebilirsiniz. Nasıl mı? Mutfak Sanatları Akademisi’nin (MSA) Nisan programında yer alan dünya mutfaklarına yönelik renkli ve eğlenceli kurslarıyla mesela! İtalyan, Uzak Doğu ya da Fransız mutfaklarından seçme reçetelerle, farklı bir kültürü tanımak için aşçılık okulunun amatör mutfak meraklıları için düzenlediği workshop’larının yer aldığı Nisan takvimine mutlaka göz atın!

Dünya Mutfakları

5. Ufaklıkları 23 Nisan’da Unutmayın!

Nisan ayı sadece baharın gelişi değil, her zaman renkli, eğlenceli ve mutlu olacakları zamanları hak eden çocuklar için de özel bir ay! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu, bu önemli günün gerçek sahipleriyle, çocuklarla geçirebilirsiniz. 23 Nisan haftasında ücretli-ücretsiz pek çok etkinlik gerçekleştiriliyor. Çocuğunuz, kardeşiniz ya da sevdiğiniz minik bir dostunuzla beraber hem eğlenceli hem de öğretici olacak bir etkinliğe ya da bir tura katılabilirsiniz.

23 Nisan

Yorumlar