kapadokya-otel-secimi-tepe

Dünya üzerinde hem romantik hem heyecan verici hem de huzurlu bir tatil için gidilebilecek ender yerlerden biri Kapadokya…  Peki Kapadokya tatili için otel seçerken nelere dikkat etmeli?

Masal diyarı Kapadokya’da sayısız otel seçeneği bulunuyor. Hayalindeki Kapadokya tatiline konfor ve heyecan katacak oteli bulman için sana birkaç küçük öneride bulunmak isteriz. Zaten ETS’de aradığın Kapadokya otelini kolayca seçmene yardımcı olacak filtreler var. Tercih yapmanı kolaylaştıracak etmenlerden bazıları ise şöyle:

Kapadokya’da Nerede Konaklanır?

Kapadokya, tanım olarak geniş bir coğrafyayı kapsasa da; Kapadokya Otelleri dendiğinde genellikle Nevşehir’de yer alan oteller kastediliyor. Nevşehir otelleri ise; Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Avanos, Ortahisar ve Çavuşin gibi turistik merkezlerde yer alıyor.

En fazla otel seçeneği sunan bölgelerin başında Göreme ve Ürgüp geliyor. Ürgüp, klasik Kapadokya mimarisini yansıtan taş konakları ile öne çıkıyor. Ayrıca Kapadokya’da gün batımı nerede izlenir diyenler için Ürgüp’teki Kızıl Vadi eşsiz manzaralar sunuyor. Her biri bir başka hayvana benzeyen kayalarıyla ünlü Pembe Vadi de Ürgüp’te yer alıyor. Ürgüp’ün merkezinden yürüyerek Temenni Tepesi’ne çıkarak eşsiz manzaraları kuşbakışı seyredebilirsin.

Kapadokya’nın en beğenilen ikinci adresi ise; Göreme. Göreme Açık Hava Müzesi’ne kolayca ulaşabileceğin Göreme Otelleri, büyük oranda mağara otelleri ve yine klasik Kapadokya taş konaklarından oluşuyor. Kapadokya tanıtımlarında gördüğün teraslı Kapadokya otellerinin büyük kısmı Göreme’de yer alıyor. Gün doğumunda ve gün batımında havalanan rengarenk balonları Göreme’de kaldığın otelin terasından seyretmek ise apayrı bir keyif…

Kapadokya Otelleri Hangi Olanakları Sunuyor?

Kapadokya’nın dünyanın en benzersiz coğrafyalarından biri olmasındaki en önemli etmen; kültüründen mimarisine, mutfağından eğlence anlayışına kadar etki eden coğrafi yapısı.

Kapadokya’nın kendisine özgü mimarisini yansıtan otelleri seçerek, tatilin her anında bu bölgenin kendine özgü atmosferini yaşayabilirsin. Mağara otellerde konaklarken, yaz-kış kendini buranın yerlisi gibi hissedebilirsin.

Kapadokya-otel-secimi-1

Her bölgede olduğu gibi Kapadokya’da da bütçene göre Oda Kahvaltı, Sadece Oda veya Yarım Pansiyon konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsin. Kapadokya’da gün boyu geziyor olacağın için Her Şey Dahil konaklama seçeneği sunan otel bulmak pek mümkün değil.

Balayını Kapadokya’da geçirmek isteyenlere özel birçok ayrıcalık ve avantaj sunan balayı otelleri, açık veya kapalı havuzu olan oteller, jakuzi veya şömine gibi olanaklar da tercihini kolaylaştırabilir.

Görmek istediğin turistik yerlere yakın olmasının yanı sıra Kapadokya otelleri arasından seçim yaparken; otel-havalimanı transferi, araç kiralama, rehberlik gibi olanakların olup olmadığına da bakabilirsin.

Kapadokya’da Her Bütçeye Uygun Oteller Var mı?

Kapadokya tatili için bütçe planlaması yapıyorsan, konaklama kalemini hesaplarken ETS’nin filtreleri arasında fiyat aralığı özelliğinden yararlanabilirsin. Senin belirleyeceğin fiyat aralığında yer alan otellerden birinde rezervasyon yapabilirsin. Belirlediğin tarihlere ve fiyat aralığına uygun otelleri inceleyebilirsin. Böylece görmek istediğin turistik yerlere yakınlığına veya otelin sunduğu olanaklara göre karar verip, rezervasyon yapabilirsin.

kapadokya-otel-secimi-3

Dilersen lüks bir otel seçip ihtişamlı bir konaklama deneyimi yaşayabilir, ayrıcalıklarla otelde geçirdiğin her anın tadını çıkarabilirsin. Dilersen Kapadokya’da geçireceğin zamanını civarı keşfetmeye odaklayacağın, sade bir otel alternatifini değerlendirebilirsin. Zevkine, beklentine ve bütçene uygun Kapadokya Otelleri ise yıl boyu ETS’de seni bekliyor.

Yorumlar