“Yaz bitti ama ben hala tatile gidemedim.” diyorsan, sonbahar tatili tam da sana göre! Bu mevsimin en güzel yanı çoğu insan tatil sezonunu kapatmışken, senin tatilde olman… Hele bir de tatil için Ege veya Akdeniz’e gitmişsen, kulaklığını takıp şezlonga uzandıktan sonra yılın tüm yorgunluğu geride kalır. Herkes çalışırken sen deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarıyorken, arkadaşların çalışıyorsa tatil daha bir keyifli olabilir.

Sonbaharda tatile gitmenin yukarıda saydıklarımızdan da fazla geçerli sebebi var. Sakinlik, sıcaklık, keyifle gezmek ve çok daha fazlası… Biz de sonbaharda tatile gitmek isteyenler için sonbahar tatilinin en eğlenceli yanlarını bir araya getirdik.

Çünkü sonbaharda tatile gitmek için çok sebebin var!

Sakinliğin Keyfini Çıkarabilirsin

Sonbaharın gelmesiyle birlikte hem tatil beldeleri hem de oteller sakinleşmeye başlıyor. Tatillerin vazgeçilmezlerinden olan yürüyüş, yüzme ve gezme bu mevsimde daha keyifli hale geliyor. Bunların yanı sıra yaz aylarının kalabalığı da yerini sakinliğe bırakıyor. Sahillerin o kalabalık hali, restoranlarda yer bulama telaşı sonbaharın gelişiyle geride kalıyor. “Bana bunlar yetmez, ben daha da dinlenmek ve rahatlamak istiyorum.” diyorsan, SPA ve termal oteller de bu mevsimin vazgeçilmezlerinden…

Güneş Rahatsız Etmez

Yaz aylarının kavurucu sıcakları, sonbaharın gelişiyle yerini serin esen rüzgarlara bırakıyor. Sonbahar tatilinin bir diğer güzel yanı da güneşin artık rahatsız etmeyecek derecede olması… Yaz aylarında öğle sıcağında dışarı çıkmayıp denize gidemeyenler için bu mevsim oldukça ideal bir alternatif sunuyor.

Şezlong Kapma Telaşın Olmaz

Yaz aylarında deniz keyfini en çok da plaja gidip şezlong bulamamak kaçırıyor. Tatilde en büyük stres kaynağı şezlong bulabilmek oluyor. Ancak eylül ayının gelişiyle Ege ve Akdeniz kıyıları daha bir sakin olduğundan plajda şezlong bulmak da o kadar kolay oluyor. Çünkü sonbaharda tüm şezlonglar artık sizin…

Tarihi Yerleri Daha Rahat Gezebilirsin

Yaz aylarının kavurucu sıcaklarında antik kent, müze, ören yerleri ve kültürel zenginlikleri keşfetmek oldukça zor oluyor. Bundan dolayı da bu tür gezileri hep ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Aynı zamanda bu yerler popüler olduğundan sıcakları göze alarak gitsen dahi kalabalıktan rahatlıkla gezemeyebiliyorsun. Bu nedenle de sonbahar ayları tarihi ve kültürel zenginlikleri de keşfetmek için ideal…


Birbirinden Güzel Fotoğraflar Çekebilirsin

Sonbaharın gelişiyle; altın sarısı, portakal turuncusu, ateş kırmızısı renkleri doğaya yavaş yavaş hakim olmaya başlıyor. Ayrıca hava sıcaklığı ve nem oranı da makul seviyelere iniyor. Bu nedenle de yaz aylarında çekilen fotoğraflarda oluşan kontrastlık, yerini daha yumuşak geçişlere bırakıyor. Hal böyle olunca da sonbaharda ambiyans bir başka güzel oluyor.

Otel Fiyatları Daha Uygun

Eylül ayında okulların açılmasıyla beraber Akdeniz ve Ege’de fiyatlar neredeyse yarı yarıya düşüyor. Yaz aylarında ekonomik sebeplerle erteleyenler, bütçesine uygun tatil seçeneklerini rahatlıkla bulabiliyor. Sen de bütçene göre bir sonbahar tatili yapmak istersen, hemen ETS’ye gelebilir ve dilediğin otelde yerini ayırtabilirsin.

Yorumlar