Bodrum ve Antalya’yı zaten biliyor, hatta her sene ziyaret ediyor olabilirsiniz. Bu kez, bu iki tatil destinasyonuna spa otelleri için gittik. İşte özetimiz…

BODRUM

Mandarin Oriental Bodrum
Ege Denizi’ne karşı spa keyfi yapabileceğiniz Mandarin Oriental Bodrum’un spa’sı, tam 2700 m²’lik bir alana ve üç kata yayılıyor. Beş bakım odası, üç güzellik salonu, bir VIP ve bir Çiftler Süiti’nden oluşan iki spa süiti, iki açık hava kabanası, özel kese odalı lüks hamamları, tam donanımlı spor merkezi ve kapalı yüzme havuzunu barındıran spa’ya geldiğinizde önce spa terapistiyle görüşüyorsunuz, ardından bakım başlıyor. Çiftler Süiti’nde tek kişilik iki yatak, iPod ses sistemi, buhar duşu ve özel ayak ritüeli alanı var. VIP Spa Süit’te ise özel zindelik havuzu, sauna, hamam, buhar odası ve teras, kış ayları içinse romantik bir şömine bulunuyor.

lets-go-mandarin-825x600

Golden Savoy Hotel
Golden Savoy Hotel, Gharieni masaj yataklarıyla konforun sağlandığı 10 bakım odası, üç sauna, bir buhar banyosu, iki dinlenme alanı, özel spa süiti ve deniz manzaralı spor merkeziyle son derece zarif döşenmiş bir spa merkezine sahip. Merkezde Panpuri ürünler ve yaşlanmayı önleyici formüllerle birleştirilmiş The Hamma bakımları sunuluyor. Spa hizmetleri arasında cilt ve vücut bakımları, Uzakdoğu masajları, hamam ritüelleri, çift bakımları ve çok özel Altın Seremonisi var. Altın peeling’i ile başlayan Altın Seremonisi, 24 karat altınla güçlendirilmiş özel bir yağ kullanılarak yapılan masajla devam ediyor ve gençleştirici altın yüz maskesi ile sona eriyor.

lets-go-golden-savoy-825x600
Sianji Well-Being Resort
Sianji Well-Being Resort, namı diğer  Babil’in Asma Bahçeleri’nde, Muu Spa hizmet veriyor. İster kapalı bölümde, ister rüzgârın püfür püfür estiği açık hava spa’sında keyif yapabilir, birçok farklı masaj ve bakım seçenekleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Spa’da uygulanan masajlar arasında Bali Masajı, Enerji Masajı, egzersiz öncesinde ya da sonrasında vücudunuzu rahatlatacak Spor Masajı, bitki özlerinin kullanıldığı aromatik yağlarla uygulanan Aromaterapi Masajı, vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı İsveç Masajı, Lomi Lomi Lui Masajı, Kleopatra Baş Masajı, Volkanik Sıcak Taş Masajı ve Çikolata Masajı alternatiflerden yalnızca bir kısmı. Spa’nın Türk Hamamı’nda ise Şehzade / Kese & Köpük Masajı, balla yapılan vücut peeling’i, Türk Kahvesi Peeling’i ve Deniz Tuzu Peeling’i gibi uygulamalar var.

lets-go-sianji-825x600

ANTALYA

Maxx Royal Belek
Maxx Royal Belek’in mutluluk merkezi Aven Royal Spa’da hamam sefaları, masaj terapileri ve cilt bakımları hem vücudunuzu hem ruhunuzu dinlendiriyor. 3000 m²’lik bir alana yayılan Aven Royal Spa’da iki Türk hamamı, iki kese odası, bir ılıklık, iki sauna, bir buhar odası, 25 terapi odası, üç duş, bir kar çeşmesi, ve iki dinlenme odası var. Vücut şekillendirme ve yağ yakma cihazı Cyro Cabin’de kilo verip bölgesel yağlarınızdan kurtulmanız mümkün.

lets-go-maxx-royal-825x600

Gloria Serenity
Masajlar, yüz bakımları, vücut bakımları, salon bakımları ve spa süiti, Gloria Serenity’nin spa merkezi Serenity Spa’nın minik bir özeti. ESPA Vücut Ritüeli’nde masajlar ve vücut bakımları bir araya geliyor. ESPA Sıcak Taşlar ile Sırt, Yüz & Kafa Derisi Bakımı, sıcak taşlarla vücudun belirli bölgelerine yapılıyor ve hem cildi hem de saçları güçlendiriyor. ESPA Enerji Depolama Bakımı, vücuttaki gerginliği gideriyor, vücuda ve zihne dengesini geri kazandırmayı amaçlıyor. ESPA Kas Gevşetici Bakım’da ise sırt, yüz ve saç derinizdeki gerginliğin giderilmesi amaçlanıyor. Bunlara ek olarak Gloria imzalı özel masajları da var.

lets-go-gloria-825x600

Rixos Premium Belek
4500 m²’lik alana kurulu Rixos Premium Belek Royal SPA‘da birbirinden rahatlatıcı masaj ve bakım alternatifleri var. Çeşitli yağlarla uygulanan Bali Masajı; vücudun enerji hattı boyunca yavaş, ritmik basınç ve germe uygulamalarından oluşan Thai Masajı; vücudun direncini artırmayı hedefleyen Hint Masajı; doğal iyileştirici etkenlerle yapılan banyo, içme ve soluma kürleri şeklinde uygulanan Balneo Terapi, vücut peelingleri ve wrap’leri, özel nemlendiricilerle uygulanan Kleopatra Banyosu, spa’nın en iyi uygulamaları arasında.

lets-go-rixos-825x600

Yorumlar