Saatler, günler, aylar geçer ve yeni yıl gelir, tüm Avrupa’da şehirler en güzel kostümlerini giyinir. Yeni yıl heyecanı tüm caddeleri, çarşı pazarları sarmışken, bu dönemde kendine has bir karaktere bürünen İtalya’da kutlamalar daha başka bir hal alır. Yeni yıla özel düzenlenen İtalya Turları ile İtalya’nın en güzel köşelerinde yeni yıl heyecanına ortak olun. Renkli İtalya sokaklarında durmayan hareket, evlerde bitmeyen yeni yıl yemeği hazırlıkları, bin bir emekle süslenmiş yılbaşı ağaçları, ışıklandırılmış cadde ve sokaklarıyla Bon Ani İtalya!

Asillere Yakışır Bir Parti, Roma

italya (2)

Çoğu Avrupalının kutlamalar için geldiği Roma, sadece Avrupa’dan değil tüm dünyadan turist akınına uğruyor. Yılbaşına özel konser ve etkinlikler tüm şehri etkisi altına alıyor. Yeni yıla özel kurulan Noel pazarları ise sokaklara ayrı bir hava estiriyor. Yılbaşı kutlamanın ayrı anlamlı olduğu bu asil kentte, yeni yılın ilk gecesini eğlenceye ayıracağınızdan emin olabilirsiniz. Yılbaşı süslemelerinin etkisine karışan Orta Çağ tarzı mimarisi ile şehri saran büyüye teslim olun.

Şık bir Yılbaşının Adresi, Milano

italya (1)

Şıklığın, modanın, tasarımın başkentinde tasarlanmış bir yılbaşı partisi… Kulağa çok hoş geliyor. Milano’nun birbirinden şık restoranlarından birinde masanızı rezerve ettirin ve İtalya kültüründe ayrıca önem taşıyan yılbaşı yemeğinin vazgeçilmezleri olan risotto, mercimek ve cotechino ile donatılan yılbaşı menüsüyle yeni yıla usulüne uygun girin.

Şehrin her yanını saran cıvıltıdan nasibinizi almak mı istiyorsunuz? O zaman yeni yılın son saniyelerini Duomo Katedrali’nin gölgesinde, meydanı inleten kalabalıkla birlikte sayın. Gecenize meydanı inleten havai fişekler ve halkın coşkusu eşlik etsin.

Yeni Yılda Rönesans Etkisi, Floransa

italya (3)

Doğruya doğru, yılbaşı bu işin bahanesi. Bizim asıl maksadımız gezmek ve bunu yaparken de hem kültürel hem de sanatsal açıdan doyuma ulaşmak. Gezginlerin ayrıcalıklı durağı Floransa, tarihten günümüze yansıyan kareleriyle, Arno Nehri kıyılarında Rönesans’ın izlerini yansıtıyor. Yılbaşı atmosferinin, tarihin en seçkin dönemlerinden biriyle iç içe geçtiği, Da Vinci ve Michelangelo gibi dâhilerin evi olan bu şehre, yeni yıl ışıkları kesinlikle çok yakışıyor.

Venedik’te Romantik Gece

italya (4)

San Marco Meydanı’nı saran maskeler, hiç durmayan havai fişek gösterileriyle gökyüzü binlerce renge boyanıyor. Venedik genelde yaz aylarının yıldızıdır ancak yılbaşı gecesi geldi mi, meydanlarını İtalyanlara bırakır ve İtalyan ruhunun bir merkezi haline gelir. İtalya turunun olmazsa olmazı süslü köprüleri, kanalları, gondol sefası ile Venedik, romantik bir yılbaşı geçirmek isteyenlere umduklarından fazlasını verir.

Yorumlar