Girne’nin tarihini, eğlence hayatını, enfes denizini anlatmaktan kimse bıkmaz. Anlatmaktan sıkılmayacağınız bir başka konunun da Girne’nin lezzetleri olacağından eminiz. Cennetin yeryüzündeki temsillerinden olan Girne’nin birçok lezzetine aşina olsanız da neyi, nerede yediğinizin önemi çok büyük. Güzel yemek yemeyi, tatilin olmazsa olmazlarından sayanlardansanız işte size Girne’de mükemmel yemekler yiyeceğiniz yerler!

Deniz Varsa Şenlik Var: Grida Balık Restaurant

Denizin kenarında bir şehir olan Girne tabii ki denizin nimetlerinden yararlanacak! Eğer deniz ürünlerini seviyorsanız Girne’nin sizin için çok güzel bir yeri var. Şehrin canlı atmosferinin içerisinde başka bir dünya yaratabilmenize imkan veren Grida Balık Restaurant, deniz ürünleriyle ziyafet çekmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir mekan.

Varlığı İştah Açar: Bella Moon

Burnunuza mandalina kokusu geldi mi? Bizim geldi! Bella Moon’un bahçesinde bulunan mandalina ağaçları ve meyvelerin kokusu eşliğinde yediğiniz yemeğin tadını hayatınız boyunca unutamayacaksınız. Bella Moon’u özel yapan elbette sadece ambiyansı değil. Bir aile tarafından işletilen bu restoran öyle enfes mezeler yapıyor ki sırf bu mekan için bile Girne’ye yerleşmeyi düşünebilirsiniz.
girne lezzetleri (2)

Dağ ve Denizin Birleştiği Yer: Levant Restaurant

Beşparmak Dağları ve deniz manzarasıyla bir akşam yemeği desek? Şu anda iç çektiğinizin farkındayız. Dünyada eşine zor rastlanır bir restorandan size bahsetmeden içimiz rahat etmez. Evet, Levant Restaurant hem manzarası hem de lezzetli yemekleriyle gurmelerin kalbini çalacak bir yer. ”Ne yemeliyiz?’’ diye düşünmeyin. Girne Levant Restaurant’ta beyaz salatayı mutlaka deneyin.
girne lezzetleri (1)

Başka Bir Ülke için Ufak Bir Yemek Molası: Jashan’s Hint Restaurantı

Girne’de size ufak bir Hindistan havası aldırmamıza izin verin. Arada yollar, dağlar var diye düşünmeyin sakın. Girne’deki Jashan’s Hint Restaurantı’na gittiğinizde kendinizi bir anda kilometreler aşmışsınız gibi hissedeceksiniz. Hint mutfağının tadına bir de Girne’de bakmak isteyenler mutlaka uğramalı.
girne lezzetleri (6)

Girne’nin Efendisi: Efendi Bar Restaurant

İtalyan filmlerinde kurulan o çok renkli, upuzun, kalabalık ve lezzetli sofralara özenir misiniz siz de? İşte Efendi’de tam olarak bunu yaşayabilirsiniz. Kalabalık bir arkadaş grubuyla gittiyseniz Girne’ye mutlaka Efendi’ye gidin ve bahçesinde uzun bir masanın etrafında toplanıp adanın tadını çıkarın. Hem et yemekleri hem de deniz mahsulleri konusunda sizi şaşırtacak derecede zengin ve renkli bir menüye sahip.

Yorumlar