Haydi, itiraf edin sizin de hayaliniz Hindistan’a gidip herkesi kıskandıracak bir tatil yapmak. Hatta Hindistan’ın tarihi noktalarında hangi pozu vereceğinizi bile düşündünüz de şu an Instagram’dan filtre bakıyorsunuz. Her ne kadar çekileceğiniz fotoğraflar, çektiğiniz videolar bu ziyaretinizi ölümsüzleştirecek olsa da Hindistan’ı ölümsüzleştirmenin başka bir yolu daha var. Ne mi? Tabii ki alışveriş!

İşte, Hindistan’da eşsiz bir alışveriş deneyimi yaşamanızı sağlayacak yerler!

Alışverişin Hası Sokakta: Sarojini Nagar Market

Hindistan’da kapalı alışveriş merkezleri yok mu, elbette var ama bu noktalar alışveriş sokaklarının yanında çok sönük kalıyorlar! Delhi’de bulunan Sarojini Nagar Market’e göz ucuyla baktığınızda bile ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Hem ucuz hem de kaliteli giysileri, hediyelik eşyaları ve tabii ki Hindistan’dan mutlaka alınması gereken kumaşları bu sokakta bulmak mümkün. Alışveriş tutkunlarına duyurulur. Ayrıca yalnızca alışveriş yapmak da değil mesele. Her zaman bir şehri, bir toplumu, bir kültürü tanımanın en kestirme yollarından biri, semt pazarlarına uğramaktır deriz. Alın size Hint kültürünü yakından tanıma fırsatı.
hindistandan ne alinir (2)

Hindistan Lezzetlerine Açılan Kapı: Khari Baoli

Hindistan ziyaretinizin ardından ülkeye döndüğünüzde en özlediğiniz şeylerden biri de Hint mutfağı olacak. Üzülmeyin, bu özleminizi gidermenin bir yolunu biliyoruz. Yapmanız gereken başkent Delhi’de bulunan Khari Baoli’ye gidip baharat pazarından sevdiğiniz bütün baharatları toplamak. Bu, hem sizin hoşlandığınız tatları evinizde yapmanıza hem de sevdiklerinize yeni lezzetler tanıtmanıza fırsat sağlayacak.
hindistandan ne alinir (7)

Biraz Giyinin Biraz Yiyin: Greater Kailish M Block

Çoğumuz alışveriş yaparken zamanın nasıl geçtiğini fark etmiyor, biraz da kendimizden geçiyoruz. Bir de Hindistan’daysanız bu durumun önüne geçmeniz imkansız. Eğer Greater Kailish M Block’ta alışveriş yapmaya karar verdiyseniz alışveriş yaparken karnınızı da doyurabilirsiniz. Markalı, markasız binlerce ürün bulacağınız bu cennette hem yemek alanları hem de mağazalar mevcut.
hindistandan ne alinir (3)

Tak Takıştır: Vatika Takı

Bir moda bloggerı gibi konuşmak istemeyiz ama doğrusu onlara da hak vermemek imkansız. Bir kıyafeti gösteren takıdır, Hindistan’ın en popüler şehri Jaipur’da bulunan Vatika’yı görünce bundan hiç kuşkunuz kalmayacak. Mistik esintileri taşıyan takılardan almak istiyorsanız, Vatika Takı mutlaka alışveriş yapılacak yerlerden.
hindistandan ne alinir (1)

Yorumlar