Doğal zenginliği ve bereketini; her yerinden fışkıran tatlı suları, şelaleleri, fauna-flora zenginlikleriyle ünlü Kaz Dağları’ndan alan Balıkesir’in berrak denizi ve altın kumlu plajlarının büyüsü ise Ege Denizi’nden geliyor. Yurt içi turizm ile birlikte artık yabancı turistlerin de gözdesi olmaya başlayan Balıkesir sahilleri, gönüllerde kocaman bir yer ediniyor.

Altınoluk

Zeytinciliğin başkenti Edremit’in ilçesi olan Altınoluk; ziyaretçilerine mavi bayraklı plajları ile eşsiz deniz keyfini yaşatırken; Kaz Dağları’nın oksijeni ile şifa sunarak, her yıl daha da popüler hale geliyor, daha da seviliyor. Yerli turizm cenneti olarak, yazın üç yüz bin kişiyi misafir eden keyifli tatil beldesi, huzurlu atmosferi, hareketli çarşısı ve eğlence yerleri ile yabancı turizmde de iddialı. Altınoluk’un sularına kendinizi mutlaka atın, emin olun çıkmak istemeyeceksiniz.

lets-go-825x600-2

Akçay

Yaz aylarında çok sayıda yerli turistin ziyaret ettiği Akçay, Edremit’in en önemli turizm beldelerinden biri. Caddelerinde çok sayıda çeşmenin bulunduğu Akçay, adeta bir su beldesi. Seyahatçilerin en çok tercih ettiği Meşhur Altın Kum Plajı, çevresinde kafe, restoran ve otelleri barındırarak, canlı eğlence hayatından vazgeçmeden deniz keyfi yapmanın ideal bir noktası oluyor.

Sarıkız Plajı, Belediye Halk Plajı ve Zeytinli Belediyesi halk plajları da uygun bütçeli tatil arayanlara, kaliteden ödün vermeden tertemiz plajları ile hitap ediyor.

lets-go-825x600-1

Ayvalık

Balıkesir’in en meşhur turizm beldelerinden biri olan Ayvalık, yaz kış çok sayıda yerli ve yabancı turisti, doğa ve deniz ile iç içe bir tatil için misafir ediyor. Ayvalık’ın ince kumlu plajları ile sığ ve berrak sularında eşsiz bir deniz keyfine hazır olun. Lüks otellerden pansiyonlara kadar her sınıftan konaklama tesisi, kafeleri, restoranları ile her bütçeye hitap ediyor. Sarımsaklı Plajı, uzayıp giden sahiliyle Ayvalık sahillerinden en meşhuru.

Cunda Adası

Cunda’ya gidenler bilir, ne kadar anlatılsa azdır, görmek gerekir. Tam bir doğa harikası ve Ayvalık’ın vazgeçilmez bir noktası… Arkadeniz, Çataltepe, Cunda ve Duba plajları en gözde yerler arasında.

Avşa ve Marmara Adaları

Ada turizminin en çok geliştiği yerlerden olan Avşa ve Marmara adaları, doğal güzellikleri ve tatil bölgeleri ile her yıl daha da popüler hale geliyor. Erdek, Tekirdağ ve Silivri’den motor ve feribotlarla ulaşımın mümkün olduğu Marmara Adası, Aba Plajı, beach club tesisleri ile İstanbullular tarafından da çokça tercih ediliyor.

Ören

Tertemiz suyu ve altın kumu ile ünlü plajını Avrupa Çevre Eğitim Vakfı tarafından verilen Mavi Bayrak ile tescil ettirmiş olan Ören, sahilleriyle yıllardır özellikle de Alman turistlerin gözdesi haline gelmiş. Yılların güzelleştirdiği pırıl pırıl denizi, tertemiz plajının yanı sıra aynı zamanda doğal sit alanı olan Ören, asırlık palamut ağaçları ile Yeşil Ören unvanını da hak ediyor.

Yorumlar