Mavi bayrak denince, akla Antalya gelir. Akdeniz’in tertemiz sularının berrak görüntüsü eşliğinde uzanan koyları ve kumsallarıyla yaz mevsiminin layıkıyla yaşandığı bir şehirdir. Yuvarlak çakıl taşlarının olduğu plajların berrak suları kartpostal manzaraları sunar. İnce kumlu doğal plajları ise bambaşkadır Antalya’nın. Dağların denize paralel bir şekilde uzanmasının doğal bir sonucu oluşan bu plajlar hem yerli hem de yabancı turistler için önemli bir çekim noktasıdır. Antalya’dan başlayıp Side taraflarına uzanan plajları bunlar arasındadır.

Antalya’da birbirinden güzel o kadar fazla plaj var ki, biz listeleyelim, sizde kendi tercihinize ve tatil rotanıza göre seçimlerinizi yapın.

Kleopatra Plajı

Tam tamına 2 kilometrelik bir uzunluğa sahip Kleopatra Plajı. Sığ denizinde oldukça keyifli dakikalar geçirilen plaj, özellikle yaz aylarında yoğun ilgi görüyor. Geniş kumsalı ile göz alıcı. Alanya’nı batısında yer alıyor.
antalya plajlari (6)

Alanya Doğu Plajı

Mersin-Antalya karayolunun üzerinde göreceğiniz tesisler, Alanya Doğu Plajına ait. Keykubat Plajı ile birleşerek kilometrelerce uzunlukta bir sahil oluşturur. Plaj, adından da tahmin edileceği gibi Alanya’nın doğusunda yer alıyor.

Lara Plajı

İnce kumu ve etrafını saran çam ormanlarıyla bir doğal güzelliktir Lara Plajı. Antalya merkeze olan yakın konumu sebebiyle de özellikle halk plajları yaz mevsiminde oldukça kalabalıklaşsa da görülmeye değer.

Tekirova Kıyıları

Portakal ağaçlarının kokusu eşliğinde ve etrafınızı saran doğal güzelliklerin çarpıcı manzarası sayesinde Tekirova’da büyülenmemek elde değil. Tekirova, Kemer ilçesinde yer alıyor.
antalya plajlari (7)

Ulaş Plajı

Alanya’daysanız Ulaş Plaşı’na uğramadan geçmeyin. Merkeze sadece 6 kilometrelik mesafedeki plajda bütün gününüzü geçirebilirsiniz. Eğer arabayla seyahat ediyorsanız daha da şanslısınız, çünkü plajın arabalı turistler için ayrı bir bölgesi de bulunuyor.

Kemer Plajı

Tekirova ve Beldibi Mevkii arasında kalan plaj, doğal yapısı ve ince kumlu olma özelliğiyle oldukça keyifli ve konforlu.
antalya plajlari (1)

Koru Plajı

Koru Plajı’nı diğerlerinden ayıran önemli bir özellik var: kendi kendine filtre eden tek teniz. Plajda üç tane doğal havuz bulunuyor ve iki tanesi, yeni yüzme öğrenenler veya çocuklar için oldukça uygun. Plaj, Gazipaşa’da yer alıyor.

Phaselis Plajı

Benzerine az rastlanır bir plaj arıyorsanız, kesinlikle Phaselis’i görmenizi tavsiye ederiz. Arkanızda dağ, önünüzde masmavi deniz ve tarihi yapılarıyla Kemer ilçesinin nadir güzelliklerinden.
antalya plajlari (2)

Adrasan Kıyıları

Adrasan’da hem kumlu hem de kayalık plajlar var, ancak hepsi doğal. Sahip olduğu eşsiz manzarayla da bütünleşip oldukça keyifli saatlere imza atıyor.

Yorumlar