Yeni yılın ilk aylarında tatil planlarına başladıysanız, bizde sizlerin işine çok yarayacak bir şeyler var. Mesela, 2016 yılının en güzel tatil planını oluşturacak seyahat rotalarını biliyoruz! Daha önce ismini pek az duyduğunuz fakat son yıllarda popülerliğini artıran tatil kentleri; yaptığı turizm atakları, değişime uğrayan dünya görüşleri ve açtığı yeni mekânlarla ziyaret patlamalarına hazırlanıyor. Çok kısa zamanda herkesin duyacağı bu kentleri, eşinize dostunuza anlatan ilk siz olun.

Havana-Küba

Küba’nın başkenti, devrimin vatanı, renkli sokakların cıvıl cıvıl kenti Havana, 2016 yılının en güzel tatil rotası. UNESCO’nun araştırmasına göre dünyada en çok merak edilen kent olan Havana, artık keşfedilmeyi bekliyor. Yıllarca gizemini koruyan ve kendini dış dünyadan saklayan Küba, son yıllarda yaptığı turizm atılımlarıyla, misafirlerini özenle ve güler yüzle karşılıyor. Açık olan her pencereden kahkaha, şiir, müzik seslerini duyabileceğiniz bu kentte, kendinizi çok başka bir dünyada gibi hissedeceksiniz. Yönetildiği siyasi rejimi, paraya asla kıymet vermeyişi, dünyaca ünlü puroları, rahat insanları ve kokteylleriyle Havana’nın samimiyeti iliklerinize işleyecek. İddia ediyoruz, hiç bir kent bu kadar büyülü olamaz. Bu yüzden 2016’da Havana planları için kolları sıvayın. Hemen, şimdi!

Havana'nın dört bir yanında müziğin ritmiyle içiniz kıpır kıpır olacak.

Havana’nın dört bir yanında müziğin ritmiyle içiniz kıpır kıpır olacak.

Quito-Ekvador

Harika iklimi, yüksek dağları ve muhteşem doğasıyla Ekvador’un başkenti Quito, sizin için çok farklı bir tatil deneyimi olabilir. Son yıllarda ülkede petrol bulunması ile zenginleşmeye başlayan ve İspanyol sömürgesinden yavaş yavaş sıyrılan Ekvador, turizmi canlandırmak için çok sıkı çalışıyor. Butik otelleri ve turistlere yönelik açtığı restoran-kafeleri ile modernizmin yepyeni yüzü olan kent; İspanyol sömürge binaları, çok iyi korunmuş tarihi yapıları, sanat galerileri ve sepetlerden taşan çiçekli balkonlara sahip muhteşem sokaklarıyla, nostaljik havayı ciğerlerinize çekmenizi sağlıyor.

Modernizmin yeni yüzü Ekvador'un doğasına ve havasına hayran kalacaksınız.

Modernizmin yeni yüzü Ekvador’un doğasına ve havasına hayran kalacaksınız.

Boracay-Filipinler

Yalın ayak tatil yapacak kadar rahat olacağınız Filipinler’in muhteşem adası Boracay; deniz, kum, güneş ve dans dolu bir tatil planı yapmanıza olanak sağlıyor. Üstelik Boracay’ın artık kendi havaalanı var. Bu gelişme, buraya ulaşmanın artık daha kolay olduğu anlamına geliyor. Gözlerinizi kamaştıracak kadar beyaz olan kumu ve berrak suların hüküm sürdüğü harika plajları ile eşsiz bir tatil cenneti. Bambu kulübelerinde Hindistan cevizi kokteyli içme keyfine varırken, sörfçüleri izleyebileceğiniz bu karede olmak size, cennette miyim sorusunu sorduracaktır. Punta Bunga Plajı, Puka Shell Beach, Shangri-La Boracay Resort&Spa bu tatil yöresini güzelleştiren en güzel mekanlardan. 2016 yılında bu mekanlara yeni oteller de eklenecek. Bizce elinizi çabuk tutun.

Büyüleyici bir tatil cenneti olan Filipinler'de her anınız unutulmaz olacak.

Büyüleyici bir tatil cenneti olan Filipinler’de her anınız unutulmaz olacak.

Lizbon-Portekiz

Birkaç yıl öncesine kadar sessiz sakin bir şehir olan Lizbon, son yıllarda enerjisini katlayarak artırmaya devam ediyor. Avrupa’da, Lizbon’a “Yeni Berlin” veya “Yeni Barselona” deniyor. Barrio Alto ve Principe Real mahallelerinin karman çorman sokaklarına karışmak, 2016’nın en iyi planlarından biri. Eski evler, vintage tezgahlar ve graffiti duvarları ile donanmış sokaklarıyla ünlü Lizbon, her yeni yılda kendini geliştirmeyi amaçlıyor. Barselona ve Berlin ile yarıştırılan bu enerjisi çok yeni. Kenti keşfetmek için 2016 muhteşem bir yıl.

Rengarenk sokaklarıyla Lizbon, unutulmaz bir tatil sunuyor.

Rengarenk sokaklarıyla Lizbon, unutulmaz bir tatil sunuyor.

Yorumlar