Çift olarak sıkı bir tatile ihtiyacınız olduğuna karar verdiniz. Bunun için yaz mevsimini beklemeye gerek duymadan, tatil planları yapmaya başladınız. Fakat o elzem sorudan kurtulamadınız. Kışın nasıl tatil yapılır? Nereye gidilir? Yerinde duramayan, dört mevsimin tadını aşkla çıkartan çiftlerdenseniz, kış mevsimi size engel olmayacaktır. Mevsim şartları bir teferruattır, dünya kocamandır ve her zaman gidilecek bir yer vardır. Belki de tek yapmanız gereken, nasıl bir tatile ihtiyacınızın olduğunu yanıtlamaktır.

Bu kış ne tarz bir tatil istiyorsunuz? İhtiyaçlarınızı, ortak noktalarınızı, zevklerinizi ve hayalinizdeki tatili dolaplarınızdan çıkarın, sizler için hazırladığımız tatil seçeneklerinden en uygun olanını üstünüze geçirip, kendinizi yollara atın.

Güneşi Çok Özleyen Enerjik Aşıklar

Kış mevsiminde bronzlaşma isteğinizi durduramıyor; deniz, kum, güneş üçlüsüne kavuşmanın hayallerini kuruyorsanız, şüphesiz sıcak iklim çiftisiniz. O halde dünyalı olduğunuz için şanslısınız. Çünkü yaşadığımız gezegenin güneyi soğuk havalara kısa bir ara verip, kemiklerini ısıtacak çiftlere muhteşem tatil imkânları sunuyor. Lüks ve konforlu oteller, bir yerlerde hala bozulmamış muhteşem doğa manzaraları, irili ufaklı adalar ile palmiye ağaçları gölgesinde güneş kremi kokulu günler size çok iyi gelecek. Zengin tatilin kilit ismi Karayipler, Hint Okyanusu’nun tatil cenneti Maldivler, vizesiz tatilin en eğlenceli ismi Bangkok, Afrika’nın en özel tatil rotası Cape Town bizim sayabildiğimiz birkaç ideal tatil bölgesi.

Soğuğu sevmeyen çiftler Maldivler ya da Bangkok'u tercih edebilir.

Soğuğu sevmeyen çiftler Maldivler ya da Bangkok’u tercih edebilir.

Kültür Sanat Kurtları

Kitaplarla yatıp filmlerle kalkan, müzelerle yemek yeyip, üstüne resim sergisi sosu kullanan entelektüel çiftler! Fularlarınızı hazırlayın, siyah çerçeveli kemik gözlüklerinizi takın ve biraz da sıkı giyinin. Sizi çok mutlu edecek Orta Avrupa Turuna gidiyoruz! Edebiyat, tarih ve sanatın merkezi olarak kabul edilen Prag, Viyana ve Budapeşte turu ruhunuzu okşayacak. Katedrallerden müzelere, opera binalarından klasik müzik konserlerine kadar müthiş bir doyuma ulaşacağınız bu şehirlerde, romantik anlar da yaşayabilirsiniz. Yorulduğunuz anda, birbirinden şirin kafelerde kahvenizi yudumlayarak şehrin kokusunu içinize çekebilir, muhteşem Avrupa sokaklarında küçük gezintiler yapabilirsiniz.

Entel çiftlere Orta Avrupa turu yapmalarını öneririz.

Entel çiftlere Orta Avrupa turu yapmalarını öneririz.

Kayak Tutkunları

Kış tatili denince aklına kayak gelen macera tutkunu, eğlenceli aşıklar, dünyanın en iyi kayak pistlerini keşfettiniz mi? Tüm gün kayak takımlarınızla karlı yamaçlarından inerek keyif almak ya da snowboard ile adrenalinin doruğuna varmak planlarınız dahilindeyse, bunu dünyanın en güzel kayak merkezlerinde yapmalısınız. İsviçre Gstaad, Fransa Courchevel, İtalya Cortina dünyanın en lüks kayak merkezleri olarak biliniyor. Düzenini oluşturmuş profesyonel pistleri, çok yıldızlı otelleri, gurme restoranları ile spora ve lükse doyacağınız bu muhteşem tatili yazın sıcağında aklına getirdiğinizde bile ferahlayacak, özlem dolu bir “oh” çekeceksiniz.

Kayak tutkunlarının tatil rotası Gstaad, Courchevel veya Cortina olmalı.

Kayak tutkunlarının tatil rotası Gstaad, Courchevel veya Cortina olmalı.

Biraz Dinlenmek İsteyen Yorgun Çiftler

Hayat gailesi, iş stresi, trafik yoğunluğundan sıkılıp kendini doğanın kucağına atmak istiyor; fakat hem bedenen hem de ruhen yorgun olduğunuzu düşünüyorsanız, huzuru keşfetmek için biraz yeşilin arasına karışabilirsiniz. Doğası ve sakinliği ile şehir hayatına kısa bir ara verdiren Sapanca, Maşukiye ya da Ağva, kafa dinleyeceğiniz eşi bulunmaz tatil fırsatları arasında. Sapanca Gölü etrafında yapacağınız yürüyüşler, Ağva’nın benzersiz kahvaltı salonları ve Maşukiye’nin muhteşem doğası, sizi kendinize getirecek, oluşan ruh dinliği sizi yaz mevsimine kadar idare edecektir.

İş yoğunluğu ve şehrin gürültüsünden kaçmak isteyen çiftler Maşukiye, Sapanca ve Ağva'yı tercih edebilir.

İş yoğunluğu ve şehrin gürültüsünden kaçmak isteyen çiftler Maşukiye, Sapanca ve Ağva’yı tercih edebilir.

Yorumlar