Aylar
Özel Dönemler

Kapadokya Butik Oteller

-
2 yetişkin
Değiştir

Kapadokya Butik Oteller

Sonuçları filtrele
180 / 180
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Kapadokya Butik Oteller

Balonların eşsiz görüntüsü, peribacalarının görkemli duruşundan yer altı şehirlerinin merak uyandıran dokularına kadar Kapadokya tam bir masal kenti…

Her karışı görülmeye değer Kapadokya'yı keşfetmeye Göreme Açık Hava Müzesi'nden başlayabilir, sonra Ihlara Vadisi'nin derin çukurlarını gözlemleyerek, Paşabağ'ın görkemli peribacalarına, Üç Güzeller'in buruk hikayesine ortak olabilirsiniz. Kapadokya'nın meşhur konaklarını da görmeden dönmeyin! Özellikle Asmalı Konak'a mutlaka uğramalısınız. Yer üstünde bulunan güzelliklerin ardından yer altındaki gizli hazineleri de oldukça ilgi çekici…

Tüm bu güzellikleri kuş bakışı olarak izlemek istiyorsanız, balon turlarına katılarak unutulmaz güzellikteki manzaralara şahitlik edebilirsiniz.


Uçhisar Kalesi

Kapadokya bölgesinin en yüksek yeri olarak bilinen Uçhisar Kalesi, özellikle Kapadokya butik otellerinde konaklayan turistlerin gün batımını izlemek için akın ettikleri bir yer. Bu mekan, Kapadokya'yı ayaklarınızın altına seriyor.

Ihlara Vadisi

Hasandağı'nın volkanik küllerinin binlerce yıl boyunca aşınması ile oluşan bu büyüleyici coğrafya, güzelliğinin yanı sıra derin tarihi mirasıyla da oldukça ilgi görüyor. Ayrıca en göz alıcı Kapadokya Butik Otelleri'ni burada görebilirsiniz.

Avanos

Dev peribacalarını gözlemleyebileceğiniz Paşabağ'da peribacalarının içine girip, fotoğraf çekebilir ve bu dokuyu yakından keşfedebilirsiniz. Paşabağ, peribacalarının oluşumunu en kolay şekilde gözlemleyebileceğiniz bir bölge. Eski peribacalarının yanı sıra yeni oluşmaya başlayan peribacalarını da bulunuyor. Paşabağ'da hediyelik dükkanlardan sevdiklerinize minik hatıralar alabilirsiniz. Ayrıca bu bölge yürüyüş için de çok elverişli…

Ürgüp

Bir dönemin fenomen TV dizisi Asmalı Konak'ın çekildiği ilçe olarak üne kavuşan Ürgüp; peribacaları, geniş avlulu konakları ve muhteşem butik otelleri ile dikkat çekiyor. Ürgüp, fotoğraf meraklılarının mutlaka uğramaları gereken bir yer!

Derinkuyu Yer Altı Şehri

Kapadokya'nın en gizemli yanı yer altı şehirleri… Derinkuyu Yer Altı Şehri, Kapadokya'nın en bilinen turistik yer altı şehirleri arasında bulunuyor. Bu yer, sekiz katlı bir yer altı şehri... Derinkuyu Yer Altı Şehri'ni Kaymaklı Yer Altı Şehri'nden ayıran özellikler arasında; misyonerler okulu, günah çıkartma yeri, vaftiz havuzu ve kuyu bulunuyor.

Güvercinlik Vadisi

Nazar ağaçlarıyla tanınan Güvercinlik Vadisi'nde birbirinden güzel fotoğraflar çekebilir, hediyelik eşya satan minik dükkanlardan sevdiklerinize güzel hatıralar alabilir ve burada bulunan kuru ağaçlara nazar boncuğu takarak dilek dileyebilirsiniz. Eskisi kadar olmasa da hala güvercinleri de görebilirsiniz.

Damak Zevki

Kapadokya mutfağı, bolca bakliyat ve et yemeğine ev sahipliği yapıyor. Bölgenin tarım ürünleri düşünüldüğü zaman verimli topraklarından elde edilen bakliyat konusunda zengin bir konuma sahip olduğundan bunu yemeklerinde sıklıkla gösteriyor. Ayrıca bölgede küçükbaş hayvancılık da yaygın olduğu için et yemekleri çeşitliliği de oldukça fazla… Bu yüzden bölgede güveç yemekleri de meşhur. Ana yemeklere yoğurt, cacık ve kaşık salata eşlik ediyor. Kapadokya mutfağında sebze yemeğine pek rastlanmıyor.

Kapadokya'nın en meşhur yemeklerinden biri testi kebabı… Testi kebabı yöreye has bir seremoniyle sunuluyor. Yörenin kuru fasulyesi de bilinen yemekleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda koyun yahnisi, ayva dolması, düğün çorbası, nohutlu yahni, patates ve bulgur karışımından elde edilen dıvıl tatmanız gereken lezzetler arasında yer alıyor.

Faydalı Bilgiler

Bir Kapadokya klasiği olan balon gezilerine katılmak isterseniz mutlaka önceden rezervasyon yaptırın ve gün doğmadan hazır olun.

Kapadokya'ya hava yolu ile ulaşmak için hem Nevşehir Havaalanı hem de Kayseri Havaalanı tercih edilebilir.


Alışveriş Zamanı

Kapadokya'da gezinirken birbirinden renkli ve şirin peribacaları figürlerine rastlamanız kaçınılmaz. Bunların dışında çok çeşitli magnetler ve hediyelik balonlar da bulunuyor.

Kapadokya denince akla ilk olarak el sanatları geliyor. Bölgede çini, seramik, çanak ve çömlek bulabilir ve satın alabilirsiniz. Aynı zamanda çömlek atölyelerinde ürünlerin yapılışını izleme fırsatı da bulabilirsiniz. Bu sırada çinilerin ve seramiklerin desenlerini işleyenleri de görebilirsiniz.

Halı ve kilim dokumacılığının da yaygın olduğu bölgede, özel desenlerle dokunan ve kaliteli bin bir çeşit halı veya kilimden birini satın alma şansı da bulabilirsiniz. Yöreye özgü taşlardan ve diğer değerli taşlardan yapılan takılardan da satın alabilirsiniz.