Aylar
Özel Dönemler

Kozaklı Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Kozaklı Otelleri

Sonuçları filtrele
5 / 5
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Şifa turizmini büyüleyici topraklarda deneyimlemeye hazırlanın. Kozaklı Kaplıcaları ve Nevşehir'in dört bir yanını saran doğal güzellikleri, unutulmaz bir tatili garantiliyor.

Büyüleyici bir iklime sahip Kozaklı'da otel konaklamanız sırasında yenilenmek için birbirinden harika fırsatlarla karşılaşacaksınız.

Kaplıcaları

Şifa turizminde ülkemizde en iyilerin arasında yer alan Kozaklı Kaplıcaları'nın şifalı sularının ünü ülke dışına da taşıyor. Sodyum, kalsiyum ve klor içeriğine sahip kaplıca suları A ve C grubu şifalı sular sınıfına giriyor. Bu durum 20 adet otel ve moteliyle Kozaklı'yı Türkiye'nin en önemli kaplıca turizmi merkezlerinden biri haline getiriyor.

Tarihi

Kozaklı'nın hikayesi Yörüklere dayanıyor. İsmiyle ilgili birçok rivayet bulunmakla birlikte en popüleri Anadolu'da yemek ihtiyacını karşılamak için Kozak isimli Yörük beyinden almış olduğudur.

Göreme Açık Hava Müzesi

Kozaklı otellerinde konaklarken bölgenin sunduğu tüm güzellikleri görmek için planlı olmakta fayda var. Doğanın insan hayatını şekillendirmesindeki en çarpıcı örneklerden biri olan Göreme Açık Hava Müzesi, mutlaka vakit ayırıp görmeniz gereken yerlerden.

Ihlara Vadisi

Kozaklı ziyaretinizde, masal diyarlarını andıran Ihlara Vadisi'ni mutlaka görmelisiniz. Eşsiz bir doğa güzelliğine şahit olacaksınız.

Damak Zevki

Nevşehir'de mutlaka tadına bakmanız gereken yerel yemeklerin başında nohutlu yahni ve testi kebabı geliyor. Aynı zamanda Kozaklı otellerinin mutfaklarında da İç Anadolu'nun tüm lezzetlerini tadabilirsiniz.

Faydalı Bilgiler

  • Kozaklı otellerinde konaklarken, gezinizi yalnızca Kozaklı ile sınırlı tutmamanızı öneririz. Bir araç kiralayarak Ürgüp-Göreme yöresini gezebilirsiniz.
  • Kozaklı'ya ulaşmak için Ankara-Kayseri karayolu üzerinde bulunan Topaklı'da inip buradan Kozaklı ilçesine giden otobüslere binebilirsiniz.

Gece Hayatı

Kozaklı'da gece hayatı için Nevşehir şehir merkezi ziyaret edilebilir. Ayrıca otellerin sunduğu eğlenceler de tatilinize renk katacaktır.