Goreme Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
85 / 85
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Göreme Otelleri

Sırala

"Güzel atlar ülkesi" diye anılan Kapadokya'nın incisi Göreme, kendinizi masal kahramanı gibi hissedeceğiniz sokakları ve kayaların içine saklanmış şık Göreme Otelleri ile romantik tatillerin de adresi.

Hititler'in pek çok iz bıraktığı Göreme ve çevresi, tarih boyunca pek çok uygarlığın evi ve tarihi İpek Yolu'nun en önemli kavşaklarından biri oldu.

Göreme Açık Hava Müzesi

1985 yılında UNESCO tarafından eşsiz dokusundan ötürü "Dünya Tarih Mirası" olarak kabul edilip korumaya alınan Göreme Açık Hava Müzesi, aynı zamanda Türkiye'nin en büyük açık hava müzesi.

Güvercinlik Vadisi

"Göreme'de ne yapılır?" sorusuna cevap niteliğindeki bir diğer yer ise Güvercinlik Vadisi. 4 bin metre uzunluğundaki vadide yürüyüş yapmadan ayrılmayın.

Tarihi Eserler ve Ören Yerleri

Tarihi son derece eski çağlara dayalı bölgede UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan pek çok kaya kilisesi ve tarihi eser görmek mümkün. Aynalı Kilise, Özkonak Yeraltı Kenti, El Nazar Kilisesi ve Göreme Tarihi Milli Parkı, Göreme'de gezilecek yerler arasında öncelikli olanlar.

Damak Zevki

Nevşehir ve İç Anadolu Bölgesi mutfağı ile benzeşen Göreme mutfağının temelini çorbalar, et ve tandır yemekleri ile hamur işleri oluşturuyor. Göreme yemeklerinden bazıları ise şunlar: ağpakla, dıvıl, ayva dolması, Nevşehir tavası.

Faydalı Bilgiler

  • Bir Göreme klasiği olan balon gezilerine katılarak, güneşin doğuşu sırasında oluşan görsel şöleni mutlaka izleyin.
  • Göreme'ye hava yolu ile ulaşmak için hem Nevşehir Havaalanı hem de Kayseri Havaalanı tercih edilebilir.

Gece Hayatı

Sakinliği ile öne çıkan Göreme, gece hayatı açısından pek doyurucu bir merkez değil. Gece eğlencesi için Ürgüp'te bulunan Uranos Restoran, Red Red Wine ve Red Rock Cave Bar'ı tercih edebilirsiniz.