Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 33)
FİLTRELERİ SIFIRLA
FİLTRELERİ SIFIRLA
Fiyat Aralığı
Konaklama Tipi
Misafir Puanı
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Avanos Otelleri

için toplam 33 tesis bulduk!
33 tesisten en popüler 1 tanesi listeleniyor.
Tesisler kullanıcı seçimine göre; artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve "Etstur sıralamasına" göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puanı seçildiğinde tesisin Otelpuan puanına göre, "Etstur sıralaması" seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı takdirde, Etstur sıralaması uygulanır.
Fiyat ve İndirimler Hakkında Bilgilendirme

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

Filtreleme kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

FİLTRELERİ SIFIRLA

Özkonak Yeraltı Şehri

  • Avanos’ta görülecek yerlerin başında gelen Özkonak Yeraltı Şehri, Derinkuyu Yeraltı Şehri ve Kaymaklı Yeraltı Şehri'nden farklı olarak muntazam oyulan odalara ve deliklere sahiptir. Bölgenin tarihine daha yakından bakmak ve geçmişe gizemli bir yolculuk yapmak istiyorsanız Özkonak Yeraltı Şehri’ni ziyaret etmeyi unutmayın.

Kızılırmak

  • Bozkırın ortasındaki sarı şehir Avanos'un akciğerleri olan Kızılırmak, bölgenin yeşillik ve su kaynağı... İkiye ayırdığı ilçeyi, asma köprü ve tarihi taş köprüyle birbirine bağlayan bu sularda balık tutabilir ve burada güzel yemekler tadabilirsiniz.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

  • Nevşehir’e 18 km uzaklıkta bulunan Avanos’ta gezilecek yerler listenize Roma döneminden kalan Üzümlü Kilise ve Zelve Ören Yeri’ni mutlaka ekleyin.

Damak Zevki

  • Avanos’ta, uzun uzun pişirilen bir yemek olan çömlek kebabı; çömlek fasulye, düğün çorbası, kayısı dolması ve kesme çorbası gibi spesiyalleri mutlaka deneyin. Bölgede, nefis Avanos yemeklerine eşlik edecek harika içecekler de bulunuyor.

Faydalı Bilgiler

  • Avanos’a hava yolu ile ulaşmak için hem Nevşehir Havaalanı hem de Kayseri Havaalanı tercih edilebilir.#Avanos’ta mükemmel kalitede peynirler tatmanız mümkün.#

Gece Hayatı

  • Gece eğlencesi için Avanos’a sadece 15 km mesafede bulunan Ürgüp’te yer alan Uranos Restoran, Red Red Wine ve Red Rock Cave Bar’a gidebilirsiniz.