Yenilenen web sitemizle devam etmek ister misin? YENİ SİTEYE GİT
Aylar
Özel Dönemler

Avanos Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Avanos Otelleri

Sonuçları filtrele
30 / 30
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Avanos Otelleri

İlçede süren seramik yapım geleneğinin Hititler'den miras kaldığı düşünülüyor.

Özkonak Yeraltı Şehri

Avanos'ta görülecek yerlerin başında gelen Özkonak Yeraltı Şehri, Derinkuyu Yeraltı Şehri ve Kaymaklı Yeraltı Şehri'nden farklı olarak muntazam oyulan odalara ve deliklere sahiptir. Bölgenin tarihine daha yakından bakmak ve geçmişe gizemli bir yolculuk yapmak istiyorsanız Özkonak Yeraltı Şehri'ni ziyaret etmeyi unutmayın.

Kızılırmak

Bozkırın ortasındaki sarı şehir Avanos'un akciğerleri olan Kızılırmak, bölgenin yeşillik ve su kaynağı... İkiye ayırdığı ilçeyi, asma köprü ve tarihi taş köprüyle birbirine bağlayan bu sularda balık tutabilir ve burada güzel yemekler tadabilirsiniz.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

Nevşehir'e 18 km uzaklıkta bulunan Avanos'ta gezilecek yerler listenize Roma döneminden kalan Üzümlü Kilise ve Zelve Ören Yeri'ni mutlaka ekleyin.

Damak Zevki

Avanos'ta, uzun uzun pişirilen bir yemek olan çömlek kebabı; çömlek fasulye, düğün çorbası, kayısı dolması ve kesme çorbası gibi spesiyalleri mutlaka deneyin. Bölgede, nefis Avanos yemeklerine eşlik edecek harika içecekler de bulunuyor.

Faydalı Bilgiler

  • Avanos'a hava yolu ile ulaşmak için hem Nevşehir Havaalanı hem de Kayseri Havaalanı tercih edilebilir.
  • Avanos'ta mükemmel kalitede peynirler tatmanız mümkün.

Gece Hayatı

Gece eğlencesi için Avanos'a sadece 15 km mesafede bulunan Ürgüp'te yer alan Uranos Restoran, Red Red Wine ve Red Rock Cave Bar'a gidebilirsiniz.