Urgup Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
80 / 80
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Kapadokya bölgesinin baş tacı, dillere destan güzelliği ile dünya çapında büyük bir üne sahip olan peri bacalarının evi Ürgüp, büyüleyici atmosferi ve kaya içine oyulmuş Ürgüp Otelleri ile sizi içine çekecek.

Selçuklu Dönemi'nde Başhisar, Osmanlı'da Burgut olarak adlandırılan kent; cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren Ürgüp adıyla anılmıştır.

Pembe Vadi

Avanos yolunda yer alan vadide, Ürgüp'ün sembolü olan peri bacalarının en tipik örneklerini görebilirsiniz.

Asmalı Konak

Ürgüp'te gezilecek yerler denilince akla gelen en popüler yer tabii Asmalı Konak'tır. "Old Greek House" olarak da bilinen tarihi konak, bugün en prestijli Ürgüp butik otelleri arasında. Konağın içinde bir de restoran bulunuyor.

Turasan

Kapadokya'nın en iyi yerel içeceklerini üreten bu tarihi mekanı ziyaret etmeden ve tadım yapmadan Ürgüp'ten ayrılmayın!

Tarihi ve Kültürel Miraslar

Rum Hamamı'nı, Kadı Kalesi'ni, Anadolu'nun en eski kütüphanelerinden biri olarak da kullanılan Temenni Anıt Mezarını, Selçuklulardan kalan Altı Kapı Anıt Mezarı'nı, Sarıhan Kervansarayı'nı, Ortahisar Kalesi'ni, Ürgüp Müzesi'ni, Taşkınpaşa Camisini ve kiliseleri ziyaret etmeden dönülmez.

Damak Zevki

Ürgüp yemekleri arasında çömlek kebabının, pastırmalı kuru fasulyenin ve yerel içeceklere eşlik eden çeşit çeşit peynirlerin yeri apayrı.

Faydalı Bilgiler

  • Ürgüp Otelleri genelde "cave hotel" denilen mağaraların içine oyulmuş kaya oteli konseptine sahip.
  • Ürgüp'e ulaşmak için isterseniz Kayseri isterseniz Nevşehir Havalanı'nı kullanabilirsiniz.

Gece Hayatı

Ürgüp'te kaya içine oyulmuş restoranlarda uzun ve keyifli akşamlar geçirebileceğiniz gibi, Asım'ın Yeri Disco & Bar'da geceye biraz hareket katabilirsiniz.