Urgup Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Değiştir

Ürgüp Otelleri

Sonuçları filtrele
103 / 103
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Ürgüp Otelleri

Selçuklu Dönemi'nde Başhisar, Osmanlı Dönemi'nde Burgut olarak adlandırılan bölge; Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yıllarından itibaren "Ürgüp" adıyla anılmaya başladı. Birçok tarihi ve kültürel mirasa ev sahipliği yapan Ürgüp, eşsiz coğrafi şekilleriyle de dikkat çekiyor. Her yıl yerli ve yabancı turistleri ağırlayan bölge, görkemli mimarileri ile öne çıkan kaya otelleri ile beğenileri topluyor. Siz de burayı ziyaret edeceğiniz zaman Etstur web sitesinden Ürgüp Otelleri'ni inceleyebilir ve size en uygun tesisi seçebilirsiniz. Geleneksel Nevşehir taş işçiliği mimarisine hayran olacağınıza eminiz.

Ürgüp'te Gezilecek Yerler

Asmalı Konak

Ürgüp'te gezilecek yerler denilince akla gelen en popüler yer tabii ki Asmalı Konak oluyor. Burada çekilen bir dizi ile popüler olan Asmalı Konak, günümüzde turistlerin uğrak mekanı olmuş durumda. "Old Greek House" olarak da bilinen tarihi konak, bugün en prestijli Ürgüp butik otelleri arasında bulunuyor. Konağın içinde bir de restoran yer alıyor.

Üç Güzeller Peri Bacaları

Kapadokya'ya ait kartpostalların birçoğuna manzarası ile renk veren bir alan burası. Ürgüp'te yer alan Üç Güzeller'in sunduğu muhteşem manzarayı uzun uzun izleyebilir ve burada bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Üç Güzeller Peri Bacaları, anne-baba-çocuk peribacaları olarak da anılıyor.

Devrent Vadisi

Avanos yolunda yer alan Devrent Vadisi, bölgede bulunan kayaçların renginden dolayı Pembe Vadi olarak da anılıyor. Ürgüp'ün sembolü olan peri bacalarının en tipik örneklerini burada görebilirsiniz. Buradaki peri bacalarının vals yapan çiftlere, develere, ellere ve Napolyon'un şapkası gibi çeşitli farklı şeylere benzetilmesi sonucu buraya "Hayal Vadisi" yakıştırmasını yapanlar da olmuş. Devrent Vadisi, fotoğraf çekmek için harika bir yer.

Temenni Tepesi

80-100 m yüksekliği ile teras şeklinde bir tepe olan Temenni Tepesi'nden manzarayı izleyebilirsiniz. Tepede, tarihin bazı önemli isimlerine ait mezarlar ve türbeler bulunuyor. Buraya gelenlerin türbeye çaput bağlayarak dilek dilemesi sonucu tepenin adı "temenni" olmuş. Tepeyi gezdikten sonra buradaki çay bahçesinde bir şeyler içip Ürgüp manzarasını seyrederek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Turasan Fabrikası

Kapadokya'nın en iyi yerel içeceklerini üreten bu tarihi mekanı ziyaret etmeden Ürgüp'ten ayrılmayın ve mutlaka sunulan yerel içeceklerin tadına bakın.

Ürgüp Müzesi

Prehistorik çağlardan yakın tarihimize kadar uzanan geniş zamanın eserlerinden örneklerin sergilendiği Ürgüp Müzesi, 1971 yılında açıldı. Eski Tunç Çağı, Hitit, Frig, Pers, Helenistik, Roma ve Bizans'a ait buluntular ile Osmanlı Dönemi'ne ait etnografik eşyaları sergileyen bu küçük müze, Ürgüp'ün merkezinde yer alıyor.

Ürgüp'ün Tarihi ve Kültürel Mirasları

Rum Hamamı'nı, Kadı Kalesi'ni, Anadolu'nun en eski kütüphanelerinden biri olarak da kullanılan Temenni Anıt Mezarını, Selçuklulardan kalan Altı Kapı Anıt Mezarı'nı, Sarıhan Kervansarayı'nı, Ortahisar Kalesi'ni, Taşkınpaşa Camisi'ni ve kiliseleri ziyaret etmeden dönmeyin.

Ürgüp Balon Turu

Muhteşem Kapadokya coğrafyasını keşfetmenin en ilgi çekici yollarından biri de balon turları. Eğer yükseklik korkunuz yoksa mutlaka bir balon turuna katılın ve volkanik vadiler ile peri bacalarının enfes yukarıdan izlemenin tadını çıkarın.

Ürgüp'te Ne Yenir?

Ürgüp yemekleri arasında çömlek kebabının, pastırmalı kuru fasulyenin ve yerel içeceklere eşlik eden çeşit çeşit peynirlerin yeri apayrı. Ürgüp'te kaya içine oyulmuş restoranlarda uzun ve keyifli akşamlar geçirebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler

Ürgüp Otelleri genelde "cave hotel" denilen, mağaraların içine oyulmuş kaya oteli konseptine sahip oteller olarak karşınıza çıkabilir. Ürgüp'te kalacağınız yeri seçerken böyle otantik bir atmosferde konaklamanın hayatınıza farklı bir deneyim katacağını da aklınızda bulundurun.

Ürgüp'e ulaşmak için, hem Kayseri hem de Nevşehir Havaalanı'nı kullanabilirsiniz.