Aylar
Özel Dönemler

Kapadokya Termal Oteller

-
2 yetişkin
Değiştir

Kapadokya Termal Oteller

Sonuçları filtrele
2 / 2
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Kapadokya

"Güzel Atlar Ülkesi" olarak bilinen Kapadokya, ülkemizin dünyaca ünlü güzelliklerinin başında geliyor. Görkemli olduğu kadar gizemli peri bacaları ile büyüleyici bir atmosfer sunan Kapadokya, tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yaptı. 


Kapadokya bölgesinde aktif olan yanardağların, peri bacalarını oluşturmanın yanı sıra binlerce kişiye sağlık sunan kaplıcaların oluşmasını da sağladığı biliniyor. Siz de hem doğa harikası Kapadokya'nın güzelliklerini keşfetmek hem de sağlık dolu bir tatil yaşamak istiyorsanız hemen Kapadokya Termal Oteller arasından seçiminizi yapmalı ve yerinizi geç kalmadan ayırtmalısınız.


Kapadokya'ya Kaplıca Tatili İçin Ne Zaman Gidilir?

Karasal iklimin hakim olduğu Kapadokya'ya, havaların çok soğuk ya da aşırı sıcak olmadığı ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde gidebilirsiniz. Kapadokya'da her yıl düzenlenen popüler festival Cappadox zamanı, bölgedeki hareketli dönemlerden birini oluşturuyor. Seyahatinizi bu tarz etkinliklere göre de planlayabilirsiniz.


Kapadokya Termal Oteller

Kapadokya'da termal otellerde kalırken kür uygulamalarıyla yenilenebilir, tatil dönüşü kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Kapadokya Termal Oteller için en uygun fiyatları internet sitemiz üzerinden inceleyebilir, interaktif harita üzerinden otellerin bulunduğu bölgeleri görebilirsiniz.


Kapadokya'daki termal otellerde kadın ve erkek ayrı termal havuzlar bulunmasının yanı sıra misafirlerin kullanımına sunulan yüzme havuzları da bulunuyor. Çoğu otelde yer alan havuzlarda çocukların da eğlenceli vakit geçirmesi için su kaydırakları mevcut. 


Kapadokya'ya Nasıl Gidilir?

Kapadokya'ya ulaşım oldukça kolay... Kara, hava ve demir yolu gibi birçok seçenekle bölgeye ulaşım sağlamak mümkün.


Hava yolu ile bölgeye ulaşmak için Nevşehir Uçak Bileti sayfasından Kapadokya'ya giden uçakları inceleyebilir, uygun fiyatlarla uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havalimanı'ndan şehir merkezine ve Kapadokya'ya ulaşım için otobüsleri tercih edebilirsiniz. Otelinize ulaşmak için transfer araçlarından da faydalanabilirsiniz.


Otobüsle Ankara'dan sonra 3,5 saatlik bir yolculuk sonrasında da Nevşehir'e varabilirsiniz.


Demir yolunu tercih ederseniz Kayseri'ye geldikten sonra ufak bir servis yolculuğu ile yine Kapadokya'ya ve Nevşehir'e ulaşım sağlayabilirsiniz.


Kapadokya Kaplıcalarının Özellikleri

Kapadokya Termal Otelleri, genel olarak Kozaklı Kaplıcaları çevresinde konumlanıyor. Üç ana kaynağa sahip olan Kozaklı Kaplıcaları'nın sularında sodyum klorür, kalsiyum sülfat, bikarbonat ve metalik radon gibi zengin mineraller bulunuyor. Nevşehir kaplıcalarındaki bu termal suların en önemli özelliği, yüksek oranda radon içermesi ve bu sebeple radyoaktivitesinin yüksek olması…

Kapadokya'da Gezilecek Yerler

Dünyanın en büyüleyici yerlerinden biri olan Kapadokya'da gezilecek yerler saymakla bitmez. Göreme Açık Hava Müzesi'nde Kızlar ve Erkekler Manastırı, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, Karanlık Kilise, Aziz Barbara ve Aziz Basil Kiliseleri ile Tokalı Kilise görebileceğiniz yerler arasında. Buradaki geziniz sizi tarihin tozlu sayfalarına sürükleyecek.


Güvercinlik Vadisi, Kapadokya'da görülmesi gereken diğer önemli yerlerden biri… Vadi adını kayalara oyulmuş güvercin yuvalarından alıyor. Buradaki güvercinler, 9. yüzyıla kadar bölge halkı tarafından besleniyormuş. Bugün de vadi görülmeye değer güzellikleri ile ziyaretçilerini ağırlıyor.


Göreme bölgesinde göreceğiniz yerler sayısız desek abartmış olmayız. Güllüdere Vadisi, Aşk Vadisi, Zemi Vadisi, Göreme Panorama Manzara İzleme Noktası gezi planınızın üst sıralarında yer almalı.


Uçhisar bölgesinde ise Uçhisar Kalesi, Cevizli ve Tığraz Kalesi muhakkak gezi rotanıza almanız gereken yerler.


Gezinize Paşabağ Rahipler Vadisi, Devrent Vadisi, Zelve Vadisi, Çavuşin Köyü, Özkonak Yer Altı Şehri, Sarıhan Kervansarayı ve Alaaddin Camisi ile devam ederseniz Kapadokya'yı hakkıyla gezmiş olursunuz.


Kapadokya'da Gezilebilecek Daha Fazla Yeri Keşfetmek için Tıklayın!


Kapadokya Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye'nin en bilinen tarihi mekanlarından olan Kapadokya, coğrafik olaylar neticesinde oluşmuş bir bölge. Zaman içerisinde insanlar buradaki peri bacalarına yerleşmiş ve hayatlarını sürdürmüş.


Tüf kayalarının aşınmasıyla oluşan muhteşem manzaranın verimli kıldığı topraklarda üzüm, kayısı, kiraz, şeker pancarı ve nohut gibi ürünler yetişiyor. 


Kapadokya bölgesi sadece tek bir ilden ibaret değil. Kapadokya ismi ile anılan bölge; Nevşehir, Niğde, Aksaray, Kırşehir ve Kayseri şehirlerini kapsıyor. Ancak daha ünlü olan kayalık Kapadokya bölgesi; Uçhisar, Ürgüp, Avanos, Göreme, Derinkuyu, Kaymaklı, Ihlara ve etrafı olarak öne çıkıyor.