Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 77)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Fiyat Aralığı
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Uçhisar Otelleri

için toplam 77 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

  • Nefes kesen bir Kapadokya manzarası için gidilecek kalesi, gizemli tarihi ve renk algınızı değiştiren doğa olayları ile Uçhisar, bir peri masalının dekoru gibi… Uçhisar Otelleri, Kapadokya’nın en göz alıcı peribacalarını, doğanın mucizelerine gebe vadilerini ve yüzyıllara meydan okuyan yer altı şehirlerini keşfe gelenler için sakin ve huzurlu alternatifler sunuyor.

Uçhisar Kalesi

  • Bugün bütün beldeye adını veren Uçhisar Kalesi, labirente benzer gizli yollarıyla ve oyularak yapılmış odaları ve mahzen türü yapılarıyla Uçhisar'da görülmesi gereken en önemli nokta. Kapadokya’nın en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesi iki dev peribacasının birleşmesiyle oluşmuş. Bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Uçhisar Kalesi; Ağanın Kalesi ve Çavuşun Kalesi olarak anılan iki tepeyle bütün Kapadokya'yı ve çevre beldeleri görme imkanı sunan panoramik bir teras görevi görüyor. Kale özellikle güneşin doğuşu ve batışı saatlerinde en az Kapadokya balonları kadar ilgi çekici bir tecrübe vaat ediyor. Güvercinlik Vadisi'nden başlayan manzara, Erciyes Dağı’na ve Hasan Dağı’na kadar tüm bölgeyi ayağınızın altına seriyor. Uçhisar Otelleri'nde konaklayan herkesin ilk yapması gereken şey gün doğmadan uyanıp kaleye tırmanarak güneşin doğuşunu beklemek olmalı.

Uçhisar Çevresinde Görülecek Çok Yer Var!

  • Kapadokya, kendine özgü coğrafi şartlarıyla şekillenirken, tarihe yön veren birçok olaya ve medeniyete de ev sahipliği yapmış. Kapadokya’nın insan eliyle kolayca şekillenebilen volkanik kayaçları ve peribacaları, asırlarca insanların korunma ve barınma ihtiyacına cevap vermiş. Uçhisar çevresinde yer alan otellerde konaklarken, Kapadokya’nın birbirinden değerli tarihi hazineleriyle buluşmak için ulaşım avantajına sahip oluyorsunuz. Örneğin Uçhisar’dan araçla yaklaşık 10 dakika uzaklıktaki Göreme, Kapadokya’da görülecek yerlerin başında geliyor. Anadolu’da Hristiyanlık inancının yayılması evresinde inşa edilen birçok kaya kilisesinin yer aldığı Göreme Açık Hava Müzesi, bölgenin önemli turistik noktalarından biri. Göreme Açık Hava Müzesi, Karanlık Kilise, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise ve Azize Barbara Şapeli gibi muhteşem ikonalar görebileceğiniz kaya kiliseleri ile ünlü.

Uçhisar’da Ne Yapılır?

  • Tarihi Hititlere kadar uzanan Kapadokya bölgesinde, insanların yerin altında oya gibi işleyerek inşa ettiği, yüzlerce metre genişliğe ve derinliğe uzanan yer altı şehirleri de görülmeye değer. Özellikle Kapadokya Turları’nın ilk tercihleri olan Kaymaklı Yer altı Şehri ve Derinkuyu Yer altı Şehri, ziyaretçileri kendilerine hayran bırakıyor. Farklı uygarlıkların bölgeye yaptığı istilalardan korunmak için sığınaklardan ve başka köylere uzanan kaçış tünellerinden oluşan yeraltı şehirleri, bazen sadece birer kaçış noktası olmaktan öteye geçerek birer yerleşim yeri haline gelmiş. İçeride kalan insanlar, yer altında ne kadar süre kalacağını bilmediğinden bu yer altı şehirlerini; ahırlar, ibadethaneler, geçici mezarlıklar, erzak depoları bulunan bir yaşam alanı olarak inşa etmişler. Ziyaretçilerin yerin metrelerce altına inebildikleri bu yer altı şehirleri, tatillerine yepyeni ve heyecanlı deneyimler katmak isteyenleri bekliyor. Uçhisar’da yapılacak şeyler denince akla ilk gelen ise balon turları. Bölgenin eşsiz coğrafyasını kuşbakışı seyretmek isteyenler Kapadokya’da balon turuna katılarak özellikle günün ilk ışıklarıyla rengarenk bir tabloyu andıran arazide manzaranın tadını çıkarabiliyor. Kapadokya’da görmeniz gereken bir diğer doğal güzellik ise Ihlara Vadisi. Melendiz Çayı’nın yeşile boyadığı vadiyi keşfetmek için birçok basamağa sahip bir merdivenden inmeniz gerekiyor. Vadi boyunca trekking yapabilir, keyifli bir yürüyüşün ardından vadinin sonunda dere kenarına kurulmuş restoranlarda keyifle yemeğinizi yiyebilirsiniz. Eğer doğa fotoğrafçılığıyla ilgileniyorsanız, Kapadokya’da en güzel fotoğrafları çekebileceğiniz yer olan Tuz Gölü’ne de mutlaka uğramalısınız. Özellikle gün batımında muhteşem manzaralara sahne olan Tuz Gölü’nde fotoğraf çekmek insana hayatı boyunca unutamayacağı anlar yaşatıyor. Uçhisar’da gece hayatını yaşamak isteyenler için en ideal eğlence seçeneği, pek çok farklı alternatif mekanda gerçekleşen Türk Gecesi etkinlikleri. Yöresel danslar ve müzikler eşliğinde birçok canlı performans sunan Türk Geceleri, Kapadokya eğlencelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Uçhisar’da Ne Yenir?

  • Uçhisar mutfağı, tamamen Ürgüp, Göreme yöresine ait lezzetleri barındırıyor. Mutlaka denemeniz gereken lezzetler kayısı dolması, nohutlu yahni, ağpakla, dıvıl ayva dolması, testi kebabı, aside, bulamaç ve gendirme.

Uçhisar’da Nerede Kalınır?

  • Kapadokya’nın en büyük peribacalarına ev sahipliği yapan Uçhisar’da birçok mağara oteli ve taş konakların restore edilmesiyle hizmete açılan butik otel hizmet veriyor. Uçhisar butik otelleri ve Uçhisar mağara otelleri, Kapadokya’nın kendine has atmosferini ve kültürünü yakından tanıyabileceğiniz konaklama deneyimleri için misafirlerini bekliyor.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama