Uchisar Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
34 / 34
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Uçhisar Otelleri

Sırala

Nefes kesen bir Kapadokya manzarası için gidilecek kalesi, gizemli tarihi ve renk algınızı değiştiren doğa olayları ile Uçhisar, bir peri masalının dekoru gibi...

Uçhisar ismi; Karamanoğulları ve Selçukluların doğu sınırı, Kadıburhanettin Beyliği'nin batı sınırı olmasından geliyor.

Uçhisar Kalesi

Uçhisar Kalesi, labirente benzer gizli yollarıyla ve oyularak yapılmış oda, mahzen türü yapılarıyla Uçhisar'da görülmesi gereken en önemli nokta. Göreme'nin en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesi'nden baktığınızda bütün Kapadokya'yı ve çevre beldeleri görme imkanınız var. Özellikle güneşin doğuşu ve batışı için en az Kapadokya balonları kadar ilgi çekici bir tecrübe vadediyor. Güvercinlik Vadisi'nden başlayan manzara, Avanos'a kadar tüm bölgeyi ayağınızın altına seriyor. Uçhisar Otelleri'nde konaklayan herkesin ilk yapması gereken şey gün doğmadan uyanıp kaleye tırmanarak güneşin doğuşunu beklemek olmalı.

Ulaşım

Uçhisar, Kapadokya'ya 5 km'lik mesafede bulunuyor. Nevşehir'e geldikten sonra Uçhisar'a giden toplu taşıma araçları ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

Damak Zevki

Uçhisar mutfağı, tamamen Ürgüp-Göreme yöresine ait lezzetleri barındırıyor. Mutlaka denemeniz gereken lezzetler kayısı dolması, nohutlu yahni, ağpakla, dıvıl ayva dolması, testi kebabı, aside, bulamaç ve gendirme.

Faydalı Bilgiler

  • Uçhisar Kalesi'ne giderken mutlaka ayağınızda rahat spor ayakkabıların olmasına dikkat edin.
  • Bölgenin yerel içeceklerini tadabileceğiniz birçok mekan var. Uçhisar otellerindeki konaklamanızda bu tecrübeyi yaşamayı da ihmal etmeyin.

Gece Hayatı

Uçhisar'da gece hayatı için rotanızı Kapadokya'ya doğru çevirmeniz gerekiyor. Burada Türk gecelerine ya da sema gösterilerine katılabilirsiniz.