Paris’in havası da suyu da romantizmi de modası da bir başka. Paris’in minik masalı kafelerinde saatlerce oturup kitabını okurken kahvesini yudumlayan, şık oldukları kadar son derece sade bir zarafete de sahip Parizyenlerin alışveriş yaptıkları çok özel butiklerin listesini yaptık.

İşte “Üstündeki ne güzelmiş, nereden aldın?” sorusuyla sık sık karşılaşmanızı sağlayacak çok özel Paris butikleri…

1) Merci

Nasıl Parizyen olmak bir ruh hali, bir tavırsa Merci de müşterilerine ürünlerini bir felsefe çerçevesinde sunuyor. Vintage ve fütürist ürünlerin bir arada olduğu butikte kıyafetten mobilyaya kadar her şey var. Yapılan tüm alışverişlerden elde edilen karın Madagaskar’daki kimsesiz çocuklara bağışlandığı Merci’de trend kıyafetler yerine özel koleksiyonları bulacaksınız.

2) Abou D’abi Bazar

İşte klasik bir Paris butiği! Asimetrik kesim ürünleriyle hafif maskülen havaya sahip şık kıyafetleri buradan bulabilirsiniz. Butiklerle dolu Marais bölgesinin en güzelleri arasında. Uluslararası bir markanın Paris şubesine gitmektense daha özgün şeyler arıyorsanız burayı es geçmeyin.

3) Anouschka

Paris bugün moda dünyasına şekil şemal kazandıran başlıca yerlerden biriyse 1950’lerde de durum pek farklı değildi. 1950 yıllarına ait ipek elbiseler bütün ihtişamıyla bu butikte. Belki fiyatlar biraz yüksek gelebilir ama özel zamanlar için özel kıyafetler arıyorsanız gözden çıkarabilirsiniz. paristealisveris3-800x600
4) Claudie Pierlot

Paris küçük tasarımcı butikleriyle ünlüdür ve Claudie Pierlot da bir tasarımcı markasıdır. Kaliteli ve özgün ürünleri bulabileceğiniz Claudie Pierlot’nun diğer tasarımcı butiklerinden ayrılan farkı ise fiyatların uygun olması!

5) Didier Ludot

Paris’e gidip vintage butikleri gezmeden olmaz. 1920-1980 arası vintage modasını yansıtan kıyafetleri, çantaları, aksesuarları burada bulabilirsiniz. paristealısveris-800x600
6) LE66

“Zarafet ve şıklık siyahtır” diyorsanız burada her şey siyah. Kara kara düşünün şimdi hangisini alsam diye.

7) Petit Bateau

Klasik Fransız stilinin her üründe kendini gösterdiği, zarif bir Parizyen kadının çizgilerini yansıtan koleksiyonuyla Petit Bateau mutlaka ziyaret edilmeli.

8) Isabel Marant

“Fransa’ya gittim ve bohem olup geldim” diyebilmek için önce bu butiğe bir uğrayın. Bohem rock yıldızı tarzıyla daha çok gençlerin ilgisini çeken butiğe en uysal ve ağırbaşlı kişi bile girse, asi ve cool bir şekilde çıkıyor. Tabii Fransız bohem tarzında.

paristealisveris2-800x600

Yorumlar