İster yurt içine ister yurt dışına, dünyanın neresine olursa olsun, en güvenli, en hızlı ve en konforlu ulaşımı uçaklarla sağlıyoruz.

Peki her dakika fiyatlar yükselirken, en ucuz uçak biletlerini nasıl satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Ucuz Uçak bileti Bulma Yolları

1. Arama Motorlarını Kullanarak Fiyatları Karşılaştırın

Eğer uçuş tarihleriniz kesin ve netse, en uygun fiyatları bulmak için farklı hava yollarının farklı saatlerdeki uçuşlarını karşılaştırmanız gerekir. Bu süreçte satılan bilet sayısı arttıkça fiyatlar giderek yükseleceğinden “vakit nakittir” kuralı devreye giriyor.

Bu yüzden aradığınız tarihlerde gideceğiniz yere gerçekleşecek tüm uçuşları aynı anda görüntülemek için arama motorlarını kullanmalısınız. Örneğin www.etstur.com/Ucak-Bileti/  sitesi farklı hava yollarında arama yapmak için mükemmel bir seçenektir. Bu şekilde en ucuz yurt dışı ve yurt içi biletlerini anında yakalayabilirsiniz.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır: Arama Motorlarını Kullanarak Fiyatları Karşılaştırın

2. Kampanyaları Takip Edin

Çoğu zaman reklam içerdiği için okumadan sildiğimiz e-postalar, bazen ihtiyacımız olan ürünü uygun fiyatlarla alma şansını elimizden kaçırmamıza neden oluyor.

Pek çok hava yolu, uçuş tarihinden önce çok uygun fiyatlarla sınırlı sayıda promosyonlu ve indirimli uçak biletlerini satışa sunuyor.

Günün 24 saati bu kampanyaları aktif olarak takip etme şansınız bulunmadığından birinin size hatırlatmasını sağlamalısınız. Bunun için en uygun yol, bilet satın alacağınız web sitesine üye olmak ve uçak bileti kampanya duyurularına göz atmak olacaktır.

Tarihi belirlemeden spontane bir tatil yapmak istiyorsanız; mesela Amsterdam’a ucuz uçak bileti arıyorsanız ve bütçenize uygun bileti bulduğunuzda tatilinizi planlayacaksanız, kampanya duyuruları işinize yarayacaktır.

3. Ucuz Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Uçak bileti fiyatlarının ne zaman düştüğünü bilmek hayati önem taşıyor.

Hava yolu şirketleri, genellikle, seyahat acentelerinin haftanın başında iyi bir satış grafiği yakalaması için pazartesi gecesi belirli rotalar için satışları başlatıyor.

Fırsatlar daha sonra salı sabahı rakipler tarafından karşılaştırıldığı için, bu fırsatlardan salı ve çarşamba öğleden sonra veya akşamları en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

İnsanlar genellikle tatil planlarını hafta sonları yaptığından en yüksek fiyatların hafta sonu sunulduğunu unutmayın. Uzun vadeli arama yapacaksanız; bayram dönemlerini, resmi tatilleri göz önünde bulundurun.

Tatil öncesi ve bitiminde fiyatlar artarken herkesin tatilde olduğu dönemde uçuşlar daha normal fiyatlara dönüyor.

 

Ucuz Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

4. Sosyal Medyada Takip Edin

Sosyal medya sitelerinde hava yollarını takip edin.

Bir haya yolu şirketini Facebook’ta “beğendiğiniz” sayfalar arasında tutmak veya Twitter’da takip etmek başta saçma gelse de gün içinde sosyal medya hesabınıza göz atarken muhteşem bir kampanyayı yakalamanızı sağlayabilir.

Havayolları, düzenli müşterileri ödüllendirmek ve onlarla birlikte uçmaya devam etmelerini sağlamak için uçak bileti promosyonlarını ve indirimlerini yalnızca sosyal medya siteleri aracılığıyla ilan ediyorlar. Cazip fırsatlar için Etstur’u sosyal medyadan takibe alın.

 

Ucuz Uçak Bileti Ne Zaman Alınır: Sosyal medya sitelerinde hava yollarını takip edin.

5. Uçuş Paketlerini Tercih Edin

Uçak bileti, otel rezervasyonu ve havalimanından şehre servis hizmetini tek seferde, aynı sağlayıcıdan topluca satın aldığınızda daha cazip fiyatlar elde edebilirsiniz. Ayrıca her birini ayrı ayrı organize etmek için zaman harcamak yerine, birlikte rezervasyon yaparak paradan ve zamandan kazanabilirsiniz. Yapılan araştırmalar, bir paket anlaşmasında bir defada birden fazla ihtiyaç için rezervasyon yaparak tasarruf edildiğini gösteriyor.

Yorumlar