Okullarda 2. dönem ara tatili yaklaşıyor! 11 Nisan’da başlayıp 15 Nisan’da sona erecek olan ara tatil döneminde, hafta sonlarıyla birlikte toplam 9 günlük bir tatil fırsatı sizi bekliyor. Ailenizle birlikte keyifli bir tatile çıkmak ve bu güzel ilkbahar günlerinin tadını çıkarmak için size birbirinden güzel önerilerimiz var!

İlkbaharın huzur dolu atmosferine doğru yol alma zamanı… İlkbahar mevsiminde toprak uzun kış uykusunu geride bırakıyor. İnsanı büyüleyen rengine yavaş yavaş yeniden dönen doğa, hayran olunası manzaraları ve tertemiz ilkbahar havasıyla ziyaretçilerini karşılıyor.

Bu mucizevi doğayı ailenizle birlikte keşfetmeniz için harika bir fırsat sunan ara tatilde; eğlence, keyif ve huzur dolu rotalarla tanışmanız mümkün…

Özellikle çocuklarınızla birlikte doğa yürüyüşü, kamp, festival gibi birçok farklı aktivite ile bahar tatilinizi çeşitlendirebilirsiniz. Şimdi ilkbahar mevsiminin heyecanını ve coşkunu yaşamak için bu yazımızı inceleyerek, harika ara tatil planlarına başlayın!

Karadeniz’in Yemyeşil Doğasında Tatilinize Huzur Katın!

Doğanın kendine has bir öğretme yöntemi var. Çocuklarınız Karadeniz’de doğayı daha yakından tanırken yeni şeyler keşfedebilir, böylece hep birlikte ara tatilde eğlenceli bir eğitim serüveni de yaşayabilirsiniz. Bu serüvene heyecan katacak eşsiz doğayı da Karadeniz’de birçok kez görme fırsatınız var.

Yaylalarda Ara Tatil Eğlencesini Zirveye Çıkarabilirsiniz!

Türkiye’nin popüler gezi rotaları arasında yer alan Karadeniz yaylaları, sadece rakım olarak değil, sunduğu doğal güzelliklerin etkisiyle de ara tatil rotalarının zirvesinde yer alıyor. Çam ağaçlarından otantik ahşap evlere kadar yaylalarda bulunan birçok güzelliği çocuklarınıza tanıtabilirsiniz. Sadece bunlarla sınırlı kalmadan; rafting, dağ bisikleti, trekking, kano gezisi, doğa fotoğrafçılığı gibi aktivitelerle buluşabilirsiniz.

Tarihin Sunduğu Gizemi Keşfedebilirsiniz!

Karadeniz’in doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi noktalarını da keyifle ziyaret edebilirsiniz. Bölgenin binlerce yıllık tarihinde Roma, Bizans ve Osmanlılardan kalma eserler ön plana çıkıyor.

Mavi ile yeşilin mükemmel bir uyum gösterdiği bölgede; Sümela Manastırı, Kurul Kayalıkları, Zilkale, Safranbolu Evleri ve Atatürk Köşkü gibi tarihi mekanları gezi planınıza ekleyerek Karadeniz’de çocuklarınızla birlikte tarihi öğretilerle dolu bir seyahat yapabilirsiniz.

Ara Tatilin Keyfini Ege’de Yaşayın!

Zaman buldukça doğa ile iç içe olmak birçok açıdan size fayda sağlayabilir. İlkbaharın yenilenen doğası; keşfetmenin heyecanını, sakinliğin içinde sakladığı dinlenme hissiyatını ve yemyeşil manzaraların keyif veren görüntüsünü Ege’de sizinle buluşturuyor. Güneşin kendini Ege’de göstermesiyle ailece gezinize çok daha fazla eğlence katabilirsiniz.

Baharın Güzelliklerini Ege’de Keşfedin!

Bölgenin kuzeyinden güneyine kadar her detayında harika doğal güzelliklerle karşılaşmak mümkün.  Bir tarafında çiçek açan ağaçlar diğer tarafında sakin duran gök mavisi rengindeki deniz… Her ikisinin vadettiği güzellikleri de ara tatilde yaşayabilirsiniz.

Bölgede yeniden kendini göstermeye başlayan güneş ile birlikte İztuzu, Ölüdeniz, Sarımsaklı ve Kabak Plajı gibi muhteşem koy ve plajları daha sakin bir atmosferde gezme şansına sahip olabilirsiniz. Eğer gezinizi daha sakin bir atmosferde geçirmek isterseniz Şirince, Adatepe, Bademli, Karaburun gibi turistik bölge ve köyleri ziyaret edebilirsiniz.

Binlerce Yıllık Tarihle Buluşma Zamanı!

Tarih boyunca hep göz önünde olan ve hala önemini koruyan Ege Bölgesi, sakladığı tarih ve kültürle farklılığını ortaya koyuyor. Helen, Roma, Bizans ve Osmanlı kültürünün izleri taşıyan bu tarihi yerleri ziyaret ederek, çocukların tarihe olan merakını geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. Tarih boyunca geçmişten günümüze uzanan bu harika yolculukta; antik kentler, kaleler, eski yerleşim yerleri, tarihi mezarlıklar ve daha birçok eser sizi bekliyor!

Bir Akdeniz Serüveni Yaşayabilirsiniz!

Yaz tatili tadında bir ara tatil eğlencesine Akdeniz’de ulaşabilirsiniz. İlkbahar mevsimi, Akdeniz’in güzelliklerini görmek için en ideal zamanlardan… Ufukları aşan denizi ve altın renkteki kumsalları, kalabalıktan uzak bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Doğanın Büyüleyici Güzelliği Akdeniz’de!

Her seyahat programına uygun bir seçenek sunan Akdeniz Bölgesi, masmavi denizinde çocuklarınızın çok hoşuna gidecek dalış veya mavi tur etkinliklerine katılma şansı sunuyor. Akdeniz’de; Kleopatra, Kaputaş, Konyaaltı, Çıralı gibi plajlarda; deniz, kum ve güneş sezonunu rahatlıkla açabilir, Manavgat, Lavanta Vadisi ve Salda Gölü gibi benzersiz doğal güzellikler eşliğinde çocuklarınızla vakit geçirebilirsiniz.

Ara Tatilde Tarihte Bir Yolculuğa Katılın!

Medeniyetlerin beşiği sayılabilecek bir geçmişe sahip olan Akdeniz, Anadolu coğrafyasında kurulmuş birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Dünyanın en eski limanlarının bulunduğu bölgede, binlerce yıllık ticari faaliyet, çok fazla kültürel farklılığın Akdeniz’de yaşamasına olanak sağlamış.

Tarih boyunca yaşanmış her yüzyıla ışık tutan bölge, çocuklar için adeta tarihe yolculuk fırsatı yaratıyor. Antik kentleri ve yapıları, binlerce yıldır kullanılan kral yolları ile Akdeniz’de tarihi doya doya yaşayabilirsiniz.

Ara tatil gezilerine renk katacak ve çocuklara iyi gelecek seyahat rotaları için popüler Karadeniz Otelleri’nde, fırsat dolu Ege Otelleri’nde ve avantajlı Akdeniz Otelleri’nde konaklamanızı planlayabilirsiniz.

Yorumlar