Alışverişler, provalar, davetiyeler, organizasyonlar… Yorucu bir düğün dönemi sona erdiğinde, bu tatlı yorgunluğu balayı ile atacaksınız. Evliliğinizin ilk tatilini romantik ve kusursuz bir şekilde geçmesini istemeniz çok normal çünkü artık eğlenme sırası sizde. Her şeyin mükemmel olmasını istiyorsanız bu uyarılarımızı dikkate alın, işiniz gerçekten de kolaylaşacak.

Ne İstediğinizi Belirleyin

Mükemmel bir balayı, mükemmel bir plan ile mümkündür. Spontane takılan insanlar olsanız bile, evliliğinizin ilk tatilinde en azından bir karar verin. İsteklerinizi birbirinize anlatın ve orta yolu bulun. Balayınız, romantik mi macera dolu mu, huzurlu mu yoksa heyecan verici mi geçecek? Bir doğa tatiline mi ihtiyacınız var yoksa bir kenti keşfederek kültür turları mı sizi daha çok mutlu edecek? İşte tüm bu ihtimaller üzerinde yoğunlaşırken gideceğiniz tatil seçeneklerini daraltarak, 12’den vurma şansınızı yükseltirsiniz.

Nereye seyahat edeceğinize iyi karar verin.

Nereye seyahat edeceğinize iyi karar verin.

Erken Rezervasyon Yaptırın

Özellikle yaz mevsiminde balayına çıkmayı planlayan çiftler dikkat! Güneş ısıtmaya başladığı andan itibaren herkes evleniyor. Bunu sosyal medya hesaplarınızın duvarında akan fotoğraflardan ya da düğün etkinlik davetlerinden anlayacaksınız ki bu yaz sadece siz evlenmiyorsunuz. Trafiğin bu kadar yoğun olduğu bir dönemde erken uçak bileti fırsatlarından yararlanıp, yine erken otel rezervasyonlarına odaklanmalısınız. Böylece, hem tatilinizi ucuza getirir hem de kafanızı rahatlatmış olursunuz. Balayı konsepti ile hazırlanan tatil paketleri ya da balayı turları da size yardımcı olacak diğer seçenekler arasında.

Yazın balayına çıkmak istiyorsanız erken rezervasyon imkanlarını kaçırmayın.

Yazın balayına çıkmak istiyorsanız erken rezervasyon avantajlarını kaçırmayın.

Otel Seçiminde Hassas Olun

Özel tatilinizde romantizminizi kesintiye uğratmamak için tüm beklentilerinizi karşılayacak bir otel seçimine özen gösterin. Normalde takılmayacağınız şeyler balayında sorun olabilir, haklısınız bu özel bir tatil. Otel rezervasyonu yaptırın dedik fakat bu rezervasyon işleminden önce gideceğiniz bölgenin otellerini iyice araştırın. Karar verdiğiniz otelle iletişime geçip, bir balayı tatili olduğunu belirtin. Akşam yemekleriniz, odanız buna göre hazırlanacaktır.

Her bakımdan beklentinizi karşılayacak bir otel seçmek için iyi araştırın.

Her bakımdan beklentinizi karşılayacak bir otel seçmek için iyi araştırın.

Bir Bavulun Sizi Strese Sokmasına İzin Vermeyin

Bunun için ayrı bir başlık açtık çünkü balayı çiftlerinin en gerildikleri nokta bavul hazırlama noktasıdır. Sevgili gelinler, balayında 30 çift ayakkabıya ihtiyacınız olmayacak ve değerli damatlar, ekstra kamera aksesuarları ve gereksiz elektronik eşyalarınızı bir kenara koymalısınız. Çünkü gerçekten bunlara ihtiyacınız yok. Bu eşyaların varlığı kafanızı karıştırır ve asıl almanız gereken önemli eşyaları unutuverirsiniz. Olaya el koyuyoruz, sadece ihtiyacınız olan eşyaları yanınıza alın ve tatilinizi ekstra yüklerden kurtarın.

Bavulunuzun hazırlığı uzun sürebilir, bunun en özel tatiliniz için duyduğunuz heyecanı azaltmasına izin vermeyin.

Bavulunuzun hazırlığı uzun sürebilir, bunun en özel tatiliniz için duyduğunuz heyecanı azaltmasına izin vermeyin.

Fotoğraf Olayını Ciddiye Alın

Selfie’lerle dolu bir balayı sevimli olabilir. Bunun için telefonunuz yeterli olacaktır. Ama bizce bu önemli anları iyi bir kamera ve fotoğraf makinesi ile kaydetmelisiniz. Burada yaşadığınız anları hafife almayın ve bu konuda hassas olun. Ayrıca bazı değerli resimleri silmek zorunda kalmamak için, makinelerinizde boş alanların olduğundan emin olun. En olmadı ekstra bir hafıza kartını yanınızda taşıyın.

Her anınızı kayda alamazsınız ama elinizden geldiği kadar çok fotoğraf çekmenizi öneririz.

Her anınızı kayda alamazsınız ama elinizden geldiği kadar çok fotoğraf çekmenizi öneririz.

Yorumlar