İyi bir tesis, özel tasarım mekanlar ve kişiye özel hizmetler lüks tatillerin olmazsa olmazıdır. Kapıda güler yüzle karşılama, her zaman ihtiyaçlarınıza hızlıca cevap verebilecek yetkililer, spa keyfinden sonra güzel manzaralı büyük bir odada kendinizi bırakacağınız geniş yatağa kadar her şey özenle ayarlanmış olmalıdır.

Ancak lüks otellerin rekabet dünyası oldukça hareketli. Bu yüzden, benzerlerinin arasından sıyrılabilmek amacıyla otel sahipleri bazen sıra dışı yöntemlere başvuruyor.Çoğu zaman mega zengin diye nitelendirebileceğimiz misafirlerinin dikkatlerini üzerlerine çekmek ve seçkin kimliklerini yaşatabilmek amacıyla hayata geçirdikleri bu çok özel hizmetlerden biriyle karşılaşırsanız bilin ki, bu tatiliniz kesinlikle lüks bir tatil.

Hava Taksi Hizmeti

Diyelim ki gittiğiniz şehri şöyle bir turlayıp görmek istiyorsunuz ama trafiğe de takılmak istemiyorsunuz. Ya da zamanınız kısıtlı, bütün o dolambaçlı yolları aşmak, gitmek istediğiniz yere ulaşana kadar gereksiz dakikalar harcamak istemiyorsunuz. Hemen bir hava taksi çağırın ve otelin özel helikopterlerinden biri sizi alıp istediğiniz noktaya bıraksın.

lets-go-luks-tatil-02-825x600

Uyku Öncesi Masal

Uyumakta zorluk mu çekiyorsunuz? Ya da bir anda çocukluğunuzda o çok sevdiğiniz masalı yeniden dinlemek mi istediniz? Otelin özel olarak görevlendirdiği masalcıları odanıza kadar geliyorlar ve başucunuzda siz uyuyana kadar masal okuyorlar. Aynı çocukluğunuzdaki gibi! En lüks tatili vadeden otel görevlileri bir annenin yerini henüz tutamıyor olsalar da bu çabaları takdire değer. İyi uykular…

lets-go-luks-tatil-03-825x600

Oyuncak Bebekler Oteli

Tatile çocuğunuzla çıktınız. Odanıza yerleştiniz ve bir bakıyorsunuz ki içeride minyatür bir otel daha var. Siz çocuğunuzu otele getirdiniz, peki çocuğunuz bebeklerini nereye götürecek? Tabii ki onların da özel olarak konaklayacakları bir yer olmalı. Otel içinde “otelcilik” oynamaya imkan sağlayan oyuncak bebekler oteli de bir diğer lüks hizmetler arasında.

lets-go-luks-tatil-04-825x600

Evcil Hayvanlar için Spa Hizmeti

Köpeğinizle yan yana alacağınız bir masaj seansı sizce nasıl olurdu? Artık birçok otelin, konuklarının yanlarında getirdikleri evcil hayvanlara yönelik ayrıcalıklı hizmetleri olduğunu biliyoruz. Spa hizmeti ise bunun en sıra dışı örneklerinden biri.

lets-go-luks-tatil-01-825x600
Spa hizmetinin yanında özel psikolojik danışmanlık veren yerleri de atlamamak lazım. Evcil hayvan psikologları, köpeğinizle özel terapi seansındayken siz de bir başka özel hizmetten yararlanabilirsiniz.

Yorumlar