Hayallerin ötesinde bir tatil vadeden lüks otellere, ünlü yıldızları ağırlayan prestijli golf merkezlerine ve kaplumbağaların geçiş alanlarına ev sahipliği yapan Belek’in, tüm güzelliğiyle önümüze serilirken her yaz milyonlarca kişiyi ağırlaması rastlantı mı? Tabii ki değil!

Tatilcilerin gözde adreslerinden olan Belek eşsiz kıyılarıyla her geçen yıl çekiciliğini artırırken pek çoğumuzun da henüz tanışmadığı adreslerden. Onlardan biri de sizseniz bu yaz rotanızı Belek’e çevirmeye ne dersiniz? Mesela hizmet kalitesi dünya standartlarını aşan otellerden birinde hem bedeninizi hem ruhunuzu şımartsanız hiç de fena olmaz! Bizimle aynı fikirdeyseniz yola çıkmadan önce Belek’e nasıl gidilir diye merak edenler için hazırladığımız rehbere göz atmayı da unutmayın.
Beleke nasil gidilir (3)

İstanbul’dan Belek’e Ulaşım

Yaz boyu otobüs firmalarının neredeyse tamamının seferler düzenlediği Belek’e, gün içerisinde belirli aralıklarla otobüs bulmanız mümkün. Ancak Belek’e direkt gidebileceğiniz gibi dilerseniz Antalya üzerinden de ulaşım sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, Antalya Terminali’nden yarım saatte bir kalkan şehir içi hatları kullanmak. Minibüsle yaklaşık 1 saat süren bir yolculukla otelinize varabilirsiniz.

Otobüs ile yaklaşık 11 saat süren Belek yolculuğunu, hava yolu ile sadece 1 saat 15 dakikaya düşürmek de mümkün. Tüm bunların dışında kendi aracınızla yapacağınız yolculuklar için Afyon, Kütahya ve Burdur üzerinden Belek’e ulaşabilirsiniz.
Beleke nasil gidilir (1)

Ankara’dan Belek’e Nasıl Gidilir?

Ankara Büyükşehir Terminali’nden de Belek’e İstanbul gibi yaz sezonu boyunca belirli aralıklarla otobüs seferi bulmanız mümkün. Ankara’dan Belek’e otobüsle ulaşım ise yaklaşık 8 saat sürüyor. Dilerseniz direkt Belek bileti alabileceğiniz gibi Antalya üzerinden de Belek’e ulaşabilirsiniz. Yine uçakla yapacağınız yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun sonunda Antalya Havalimanı’na oradan da yine transfer, taksi ya da şehir içi otobüsler ile Belek’e ulaşmanız mümkün.
Beleke nasil gidilir (2)

Antalya Havalimanı’ndan Belek’e Nasıl Gidilir?

Antalya merkeze yaklaşık 43 km uzaklıkta yer alan Belek, Antalya Havaalanı’ndan yalnızca 20 dakika içinde ulaşabileceğiniz bir mesafede. İstanbul ya da Ankara’dan yaklaşık 1 saat 15 dakikada ulaşabileceğiniz Antalya Havalimanı’ndan tur şirketlerinin ya da otellerin özel transfer hizmetleriyle Belek’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da havalimanından kalkan 600 no’lu otobüse binerek Antalya otogara ulaşabilir buradan da her yarım saatte bir kalkan Belek minibüsleri ile Belek’in mavilikleriyle buluşabilirsiniz.

Yorumlar