Gittiğiniz seyahatte çılgınlar gibi eğlenebileceğiniz, kaliteli ve uygun fiyatlara sahip bir eğlence yeri arıyorken, kendinizi vasat mekânların kapısında buluyor olabilirsiniz. Fakat bu sizin keyfinizi kaçırmasın. Avrupa gece hayatı size bu üç kriteri de sunabilir. Cep yakan, elit gece kulüpleri elbette var fakat buralarda kaliteli eğlence anlayışıyla ünlenmiş, giriş ücretleri gerçekten ucuz gece kulüplerini bulabilmeniz de mümkün. Ekonominizi sarsmamak adına, eğlence anlayışınızdan ödün vermemeniz için birkaç önerimiz olacak. Buralarda gidin; dans edin, dans ettirin!

Cross Club – Prag

Prag’daki bu gece kulübü standart tarz ve ışıklandırmalarla, popüler müziklere yer veren bir yer değil. Gündüz, bahçesinde yemek yiyebileceğiniz, gece olunca sınırsız eğlenebileceğiniz çağın çok ötesinde fantastik bir mekân. Duvarlarında asılı olan motor parçaları, modemler, vidalar; tavanlarından sarkan çarklar sizi bir hayli şaşırtabilir. Canlı performanslara yer veren Cross Club, underground müzik gruplarına bayılıyor ve onları sık sık sahneye çıkarıyor. Elektronik müziklerle de dans etmeye doyacağınız bu mekân kalitesine göre, Prag’ın en ucuz gece kulüpleri arasında. Plastik bardaklarla verilen içeceklerin fiyatı ve giriş ücreti ise çok uygun.

Prag'ın en ucuz gece kulüplerinden olan Cross Club'ta sabaha kadar eğlenebilirsiniz.

Prag’ın en ucuz gece kulüplerinden olan Cross Club’ta sabaha kadar eğlenebilirsiniz.

The Villa – Oslo

Oslo ve ucuz? Tabii ki Oslo’nun ucuz bir şehir olmadığını biliyoruz. Fakat doyasıya eğleneceğiniz, müzik ve atmosferiyle sizi etkileyecek en uygun mekânlardan biri burası. Giriş ücreti, diğer ünlü Oslo gece kulüplerinden çok daha uygun. Şehrin gençleri tarafından en çok tercih edilen gece kulübü, tam 600 kişi kapasiteli. Yani kalabalığa karışıp, tekno ve house müzik eşliğinde dans etmenin en iyi alternatifi burası. 23 yaşından küçüklerin giremediği bu eğlence merkezinin ışık gösterileri ve farklı atmosferi ile mutlaka tanışmalısınız.

Oslo gece kulüpleri arasında çok uygun fiyatlara sahip The Villa'ya bayılacaksınız.

Oslo gece kulüpleri arasında çok uygun fiyatlara sahip The Villa’ya bayılacaksınız.

Goa Club – Roma

Eskilerin motosiklet tamirhanesi, şimdilerin en ünlü gece kulübü. Roma eğlence hayatının başını çekmesinin sebebi 700 kişilik kapasitesi ve oldukça uygun giriş ücreti. Hindistan kültüründen esinlenmeler bulacağınız bu mekânın mistik bir havası var. Goa Club, tekno müziğe yer verdiği kadar; Acid Jazz, Trip Hop tarzlarıyla da eğlence anlayışına çeşitlilik sunuyor. Size de cebinizi yakmadan, bu ünlü mekânın tadını doyasıya çıkartmak kalıyor.

Hint kültüründen esinlenmeler bulacağınız mekanın mistik bir havası da var.

Hint kültüründen esinlenmeler bulacağınız mekanın mistik bir havası da var.

Club AIR – Amsterdam

Rembrandtplein yakınlarında, yani tam olarak şehrin merkezinde bulunan Club AIR; ışıklı duvarları, kaliteli ses sistemi ve kapsamlı elektronik müzik programıyla hiç unutamayacağınız muhteşem bir yer. Amsterdam gece hayatının vazgeçilmezlerinden olan bu mekân, devasa bir alana sahip. Mekâna aynı anda binden fazla kişi sığabilir ve herkes aynı enerji ile çılgınlar gibi dans edebilir. Saydığımız kriterler size pahalı geldi değil mi? Halbuki giriş ücreti en uygun Amsterdam eğlence mekanlarından biri. Fakat sizi uyarmamızda fayda var; giriş ücreti, içerideki etkinliğin içeriğine göre değişkenlik de gösterebiliyor.

Kaliteli ışık ve ses sistemi ile Amsterdam'ın en iyi gece kulüplerinden...

Kaliteli ışık ve ses sistemi ile Amsterdam’ın en iyi eğlence mekanlarından…

Auslage Club, Viyana

Tüm bu anlattıklarımızdan daha küçük fakat eğlence anlayışı konusunda çok cömert olan bir eğlence mekânı, Auslage Club. Çok rahat bir şekilde eğlenebileceğiniz bu mekân, karanlık atmosferi ve dans etmeye müsait büyük alanlarıyla ünlü. Üstelik giriş ücreti ve içeceklerin fiyatları da gayet uygun. Auslage, zaman zaman canlı performanslara yer verdiği gibi, DJ partileriyle de eğlencenin doruğuna ulaşıyor. İki katlı olarak hizmet veren bu mekân Viyana’da eğlence hayatınızın tek adresi olacak.

Canlı performanslara da yer veren mekanda doyasıya eğleneceksiniz.

Canlı performanslara da yer veren mekanda doyasıya eğleneceksiniz.

Yorumlar