Sen de aralık gelir gelmez yeni yıl planlarını defterine yazmaya başlayanlardan mısın? Öyleyse “yeni yılda gezilecek yerler” sayfasını bize ayır! Çünkü bu içerikte seni, Lonely Planet’in özel listesinden hareketle 2024 için birbirinden iyi seyahat rotalarıyla tanıştıracağız!

Yeni yıl tüm umut dolu düşüncelerle geldiğine göre, görülecek yeni yerler için keyifli bir arayış da başlamış demektir. “2024 Yılında Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler” listesiyle seyahatseverlere fikir vermeye hazırız. Listeyi henüz inceleme fırsatın olmadıysa merak etme, biz senin için her birini çoktan sıraladık. Hadi, 2024 yurt içi ve yurt dışı tatil planların için bu 10 seyahat noktasına hemen göz at!

1. Nairobi, Kenya

Eğlenceli, dinamik, modern ve doğayla iç içe… Kenya’nın başkenti Nairobi, “Yeni yılda nereye gidilir?” sorusuna verilebilecek benzersiz yanıtlardan biri. Şehirdeki renkli pazarlar, milli parklar ve canlı müzik sahneleri de cabası! Burada modern yaşamın doğayla buluşmasını daha önce hiç bakmadığın bir pencereden izleyebilirsin.

2. Paris, Fransa

Paris, 2024’te görülmesi gereken yerler listesinin pek de şaşırtmayan isimleri arasında. Bu büyülü şehir, hiç değişmeyen güzelliklerinin yanı sıra 2024’te birbirinden önemli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Yaz Olimpiyatları bunlardan yalnızca biri! Hem Paris’in büyüsünü yaşamak hem de bu etkinliklere katılmak için 2024 yılında mutlaka bir Fransa ziyareti düşünmelisin. Paris otellerini incelemeye şimdi başlayabilirsin.

3. Montreal, Kanada

Dört mevsim festival, sanat, eğlence ve leziz mutfaklar deneyimlemek istersen 2024 gezi rotalarına Montreal’i de mutlaka eklemelisin! Kanada’nın en popüler şehirlerinden biri olan Montreal, büyüleyici atmosferinin yanı sıra açılacak yeni müzeleri ve yenilenen ulaşım ağıyla da 2024 için en iyi tatil noktalarından biri. Unutulmaz bir deneyim için Montreal otellerinde yerini şimdiden ayırtabilirsin.

4. Mostar, Bosna Hersek

Bosna Hersek’in incisi Mostar, 2024’te görülmesi gereken şehirler listesinin bizim için en tanıdık isimlerinden biri. Şehrin simgesi haline gelen Mostar (Stari Most) Köprüsü, şehirdeki en önemli Osmanlı eserlerinden biri olarak öne çıkıyor. Mostar’daki birçok bina İslam mimarisinin etkileyici örneklerini sunuyor. Şehirde aynı zamanda festivaller ve el sanatları etkinlikleri de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

5. Philadelphia, Amerika Birleşik Devletleri (ABD)

ABD’nin önemli şehirlerinden biri olan Philadelphia, özellikle yeni yılda açılacak sanat galerileri ve restoranlarıyla 2024’te keşfedilmesi gereken yerler arasında gösteriliyor. Şehrin canlı atmosferi ve kültürel mirası da Philadelphia’yı her koşulda görülmesi gereken bir yer haline getiriyor. Gastronomi, kültür ve doğa ekseninde eşsiz bir tatil yapmak istersen Philadelphia otellerinde yerini bizce hemen ayırtmalısın!

6. Manaus, Brezilya

Brezilya’nın en büyük liman şehirlerinden biri olan Manaus, Amazon Nehri’nin kıyısında ziyaretçilerine unutulmaz manzaralar sunuyor. Burada hem yağmur ormanlarındaki doğal yaşamı hem de Amazon halkının eşsiz kültürünü yakından keşfedebilirsin. İşte Manaus, tam da bu nedenle 2024’te görülmesi gereken 10 şehir arasında yer alıyor. Bu hazineleri kaybolmadan görmek için Manaus otelleri arasından seçimini şimdiden yapsan iyi olur.

7. Cakarta, Endonezya

Endonezya’nın tarihini ve kültürünü keşfetmek için 2024’te gezilecek yerler listende Cakarta da mutlaka olmalı. Çünkü 2024’te Endonezya’nın başkentinin taşınmasıyla Cakarta, başkent vasfını kaybedecek ve bir değişimden geçecek. Bu değişim şehrin kendisine özgü yapısını bozmadan burada eşsiz bir keşke çıkmalısın.

8. Prag, Çek Cumhuriyeti

2024’te, Prag’da kalabalıkları hafifletecek bir turizm yapısı hedefleniyor. Şehir merkezinden uzakta yer alan turistik bölgelerle ziyaretçilerin Prag’ın farklı noktalarında çok daha keyifli vakit geçirmesi planlanıyor. Prag Kalesi, Charles Köprüsü ya da Vltava Nehri… Hepsi ve daha fazlası seni bekliyor! Hadi, Prag otellerini incelemeye başla.

9. İzmir, Türkiye

Lonely Planet 2024 listesinin bizi en çok heyecanlandıran ismi elbette İzmir oldu! Ülkemizin bu güzide şehrini hala ziyaret etmediysen, 2024 tatil planlarının ilk durağı İzmir olabilir. Ege mutfağının enfes tatları, tertemiz plajları, kültür sanat etkinlikleri ve yerel çarşılarıyla İzmir, 2024 seyahat önerilerimiz arasında ilk sıralarda geliyor. İzmir otellerinde yerini ayırtmak için geç kalma!

10. Kansas City, Amerika Birleşik Devletleri

Caz ve blues sahneleri, kendine özgü barbeküsü, etkileyici sanat galerileri ve tüm dünyanın dikkatini çeken spor etkinlikleri… Tüm bunlar Kansas City’nin öne çıkan özelliklerinden sadece birkaçı. Şehri 2024’ün popüler destinasyonlarından biri yapan asıl sebep ise yeni açılacak eğlence bölgesi. Sen de tüm bunlar için Kansas City otellerinde yerini ayırtmalı ve bu unutulmaz deneyime mutlaka yelken açmalısın!

2024 yılında mutlaka görülmesi gereken yerler listemizin sonuna geldik. Şimdi 2024 tatillerini planlamak için hemen gel ETS‘ye ve görmek istediğin şehirlerde yerini ayırt. Bu yıl “senin yılın” olsun!

Yorumlar