Etstur Logo
Hesabım

Sayfayı Paylaş

Ucuz Antalya İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Doğal güzellikleri, turkuaz denizi, plajları, tatil beldeleri ve tarihi zenginlikleri ile dikkatleri üzerine çeken Antalya’dan; binlerce yıllık tarihi ve eşsiz Boğaz manzaraları ile tüm ziyaretçilerini etkilemeyi başaran İstanbul’a seyahat etmenin en hızlı ve konforlu yolunu arıyorsanız kesinlikle hava yolunu tercih etmelisiniz. Antalya’dan İstanbul’a kara yolu ile ulaşım sağlamak için yaklaşık 718 kilometrelik bir yolculuk yapmanız gerekiyor, bu da ortalama 8 saat sürecek bir seyahat demek oluyor. Bu süreyi çok daha kısaltmak ve bir an önce gideceğiniz yere varmak için ETS’den uygun fiyatlı Antalya İstanbul uçak bileti alabilirsiniz.

Antalya İstanbul uçuşlarını ETS’nin web sitesi üzerinden listeleyebilir ve kendinize uygun filtreleri belirleyerek tam aradığınız İstanbul uçak biletine ulaşabilirsiniz. Farklı hava yollarının uçuşlarını aynı ekranda listeleyip karşılaştırmanıza imkan tanıyan arayüz sayesinde yola çıkacağınız tarihte bütçenize uygun Antalya İstanbul uçak biletini kolayca bulabilirsiniz. Avantajlı uçak biletlerini bulabilmek için seyahatinizi erkenden planlamayı unutmayın.

Antalya Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Ulaşım

Antalya’dan İstanbul’a ulaşım için çıkacağınız seyahatin başlangıcında, Antalya şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na ulaşmak için birçok seçenek mevcut. Özel araç ile Antalya şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na ulaşım yaklaşık olarak 20 dakika sürüyor. Toplu taşıma araçlarını veya havalimanı servislerini kullanarak da ulaşımınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Otobüs

Antalya şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na Antobüs belediye otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden havalimanına ulaşım da mümkün. Havalimanı ve otogar arasında hareket eden 600 numaralı otobüs hattı; Topçular, Antalya Devlet Hastanesi, Migros Kavşağı, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi gibi duraklardan geçiyor. Lara’dan Antalya Havalimanı’na ulaşım içinse 800 numaralı otobüs hattını tercih edebilirsiniz.

Tramvay

ANTRAY, şehir içi ulaşım için hızlı ve ekonomik bir seçenek. Tramvay EXPO - Fatih güzergahında çalışıyor ve şehri havalimanına bağlıyor. Düzenli tramvay seferleri, Antalya Havalimanı’na ulaşımınızı kolaylaştırıyor. Tramvay kullanarak farklı bölgelerden aktarmalar ile havalimanına ulaşım mümkün.

Havalimanı Servis Otobüsleri

Hava yolu şirketlerinin havalimanı servisleri ile şehrin belirli noktalarından Antalya Havalimanı’na konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Uçağınıza yetişmek için özel transfer hizmeti sunan otobüsleri de kullanabilirsiniz.

Taksi

Antalya’da bulunduğunuz yerden havalimanına ulaşım için hızlı bir seçenek arıyorsanız taksiye binmeyi düşünebilirsiniz. Yakınınızdaki taksi duraklarından birini arayarak havalimanı yolcuğunuzu hemen başlatabilirsiniz.

Özel Araç / Araç Kiralama

Özel aracınız ile Antalya Havalimanı’na kolaylıkla gidebilir, dilerseniz dönüş gününüze kadar aracı havalimanının otoparkına bırakabilirsiniz. Şehre gelişte havalimanından araç kiraladıysanız dönüşte de onunla havalimanına rahatlıkla ulaşabilir, aracı teslim ettikten sonra uçağınıza yetişebilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

Kurtköy’de konumlanan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Anadolu Yakası’nın merkezi Kadıköy’e 40 km, Avrupa Yakası’nın merkezi Taksim’e 50 km mesafede bulunuyor. ETS’den uygun fiyatlı Antalya İstanbul uçak biletleri arasından seçiminizi yapıp, Antalya’dan Sabiha Gökçen Havalimanı varışlı uçuşunuzu gerçekleştirdikten sonra havalimanından İstanbul şehir merkezine ulaşmak için birçok seçenekten yararlanabilirsiniz.

Otobüs Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehrin birçok noktasına İETT otobüsleri ile ekonomik bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Gelen Yolcu kapısından çıktıktan sonra yolun karşısında bulunan otobüs duraklarından Bostancı, Kadıköy, Pendik, 4.Levent gibi güzergahlara yönelik otobüs hatlarını kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otobüs yolculuğunuzu İstanbulkart ile gerçekleştirmeniz gerekiyor. Otobüs duraklarındaki otomatlardan kartı temin edebilir ya da bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanından kalkan bazı otobüs hatları şöyle: 122 H (4. Levent) 130 H (Tuzla)

16 S (Uzunçayır Metrobüs)

E 10 (Kadıköy) E 9 (Bostancı) SG 2 (Taksim)

Metro

Antalya İstanbul uçuşunuz sonrasında havalimanından şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer ekonomik ve aynı zamanda hızlı seçenek de metro olacak. M4 Kadıköy - Tavşantepe - Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattını kullanarak Pendik, Bostancı, Ayrılık Çeşme, Kadıköy gibi şehir merkezinde birçok noktaya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bu güzergahlardan Marmaray, vapur gibi seçeneklere aktarma yapabilirsiniz.

Marmaray Gebze - Halkalı arasında hizmet veren Marmaray da havalimanından direkt olmasa da kolayca ulaşabileceğiniz bir konumda oluşu ile İstanbul şehir merkezine ulaşımda yolculara kolaylık sunuyor. M4 metro hattını kullanarak Pendik ya da Kartal istasyonlarından Marmaray’a aktarma yapabilir ve Avrupa Yakası’nda birçok noktaya hızlıca geçebilirsiniz.

Havabüs Antalya’dan İstanbul’a uçak yolculuğunuzun ardından Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşmak için havalimanı servis hizmeti sunan Havabüs de tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri. Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Avrupa Yakası’nda ise Taksim güzergahında sık aralıklarla hizmet veren Havabüs servisleri, terminal binasının gelen yolcu katı çıkışının tam karşısında konumlanıyor. Taksi Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan taksi seçeneğini kullanarak da şehir merkezine ulaşmak mümkün. Gelen yolcu kapısının çıkışında yolcuları bekleyen taksiler ile ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanında 3 farklı renkte taksi ile karşılaşabilirsiniz. Ekonomik tarife için sarı, daha konforlu ulaşım için turkuaz, lüks bir ulaşım içinse siyah renkli taksileri tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bulunan araç kiralama ofislerinden kiralık araç seçeneklerini değerlendirerek, kendi programınıza göre şehir içinde özgürce seyahat edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı'ndan İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

Antalya İstanbul uçuşunuzu İstanbul Havalimanı varışlı olacak şekilde gerçekleştirdiyseniz, uçuş sonrasında havalimanından şehir merkezine ulaşmak için birçok seçenekten yararlanabilirsiniz.

Otobüs

İETT'nin İstanbul Havalimanı kalkışlı olarak düzenlediği otobüs seferleriyle İstanbul'un farklı bölgelerine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehrin birçok merkezi noktasına ulaşım sağlayabileceğiniz ya da Metro, Marmaray gibi farklı toplu ulaşım seçeneklerine aktarma yapabileceğiniz İETT otobüs hatları şöyle:

H 1 Mahmutbey Metro - İstanbul Havalimanı
H 2 Mecidiyeköy - İstanbul Havalimanı
H 3 Halkalı Marmaray - İstanbul Havalimanı
H 6 Yunus Emre Mah. - İstanbul Havalimanı
H 8 Hacıosman - Sarıyer - İstanbul Havalimanı

Metro

Metro hattını kullanarak İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine hem ekonomik hem de hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. M11 Gayrettepe - İstanbul Havalimanı metro hattı ile şehrin birçok merkezi noktasına, trafiğe takılma derdi olmadan kolayca geçiş yapabilirsiniz. Metro hattına ulaşmak için terminalde 9 veya 13 numaralı kapıdan çıkış yapıp kırmızı renkli yönlendirmeleri takip ederek metro istasyonuna ulaşabilirsiniz.

Havaist

Havaist servisleri de konforlu bir şekilde İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlayabileceğiniz bir seçenek. Sık aralıklarla gerçekleşen seferler ile Taksim, Beşiktaş, 4. Levent,

Kadıköy ve Yeni Sahra gibi merkezi noktalara kolayca gidebilirsiniz. Güncel sefer saatleri ve ücret bilgilerini Havaist internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren birçok araç kiralama firması bulunuyor. Şehir merkezine yolculuğunuzda zaman ve güzergahı kendi isteğinize göre planlamak isterseniz araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Antalya İstanbul uçuş saatinize göre uçuş öncesinde yapacağınız rezervasyon ile havalimanına vardığınızda vakit kaybetmeden aracınızı teslim alabilirsiniz.

İstanbul Şehir İçi Ulaşım

Türkiye'nin en büyük metropolü olan İstanbul’da şehir içi ulaşım, geniş bir coğrafi alanı kapsıyor. Bu nedenle şehirdeki günlük hayatın sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşıyan toplu taşıma sistemleri, İstanbul’da ulaşım için oldukça fazla seçenek sunuyor. Hızlı, ekonomik, konforlu, lüks gibi birçok ihtiyaca göre alternatifin bulunduğu İstanbul’da şehir içi ulaşım ağı; metro, tramvay, otobüs ve vapur gibi çeşitli ulaşım araçlarıyla entegre bir şekilde işliyor.


Metro hattı, şehrin ana arterlerini birbirine bağlayarak hızlı ve etkili bir ulaşım imkanı sağlarken, tramvay hatları tarihi ve turistik bölgeleri gezmek isteyenlere kolaylık sunuyor. İETT seferleri ile şehrin tamamına yayılmış olan otobüs ağı, İstanbul’un her noktasına geniş bir kapsamda hizmet veriyor. Gebze -Halkalı arasında hizmet veren Marmaray hattı da şehrin iki yakasını birbirine bağlayan ve trafik yoğunluğu yaşamadan ulaşım ihtiyacını karşılayan seçenekler arasında bulunuyor. Ayrıca, Boğaz üzerindeki vapur seferleri, Avrupa ve Asya kıtaları arasında hızlı bir şekilde geçiş sağlıyor. İstanbul'da şehir içi ulaşımın bu çeşitliliği, hem şehirde yaşayanların günlük yaşamını kolaylaştırırken turistlere de şehrin güzelliklerini keşfetme fırsatı sunuyor.

İstanbul Hakkında Genel Bilgiler

Asya ile Avrupa kıtalarının kucaklaştığı bir noktada konumlanan İstanbul, binlerce yıllık tarihi boyunca Bizans, Roma ve Osmanlı imparatorluklarına başkentlik yapmış olmanın izlerini taşıyan büyüleyici bir şehir. Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii gibi sayısız tarihi yapıları, geçmişten günümüze bozulmadan ulaşan tarihi semtleri ve zengin kültürel mirası ile şehir, ziyaretçilerine adeta bir zaman yolculuğu deneyimi yaşatıyor. Boğaziçi'nin eşsiz manzarası, Tarihi Yarımada’nın etkileyici silueti ve daha sayısız birçok güzelliğiyle şehir, günün her anında görsel bir şölen sunuyor.

Salacak, Beylerbeyi Sarayı, Kuzguncuk, Adalar, Ortaköy, Bebek Sarıyer, Beyoğlu ve daha saymakla bitmeyecek birçok ilçe ve semt, şehrin hem tarihi hem kültürel güzelliklerini keşfedebileceğiniz adresler arasında yer alıyor. Müzeleri, sanat ekinlikleri, tiyatroları, parkları, çarşıları ile günü dolu dolu geçireceğiniz şehir, unutulmaz bir seyahati için sizi bekliyor. Tüm bunlara ek olarak zengin mutfağı ile de öne çıkan İstanbul; sokak lezzetlerinden geleneksel Türk yemeklerine ve dünya mutfaklarının en özel tatlarına kadar geniş bir yelpazede gastronomik bir deneyim yaşamaya imkan tanıyor.

İstanbul, sadece tarihi ve kültürel zenginlikleriyle değil, aynı zamanda modern bir metropol oluşuyla da dikkat çekiyor. Şehir, yüksek gökdelenleri, alışveriş merkezleri ve çağdaş mimari eserleriyle modern bir yaşam tarzını yansıtıyor. Ticaretin kalbinde konumlanan İstanbul, stratejik coğrafi konumu sayesinde dünya genelinde bir ticaret merkezi olarak öneme sahip bir şehir.

Kültürel geçmişiyle birlikte modern yaşam tarzını harmanlayan ve dünyanın en güzel şehirleri arasında yer alıyor. İstanbul’u tüm yönleriyle keşfetmek isterseniz, ETS’de sizi bekleyen avantajlı uçuşlar ile seyahatinizi hemen planlayabilirsiniz. Antalya’dan İstanbul’a uygun fiyatlı uçak biletlerini listeleyebilir, size uygun uçuşu seçip uçak biletinizi kolayca satın alıp İstanbul yolculuğunuz için hazırlık yapmaya başlayabilirsiniz

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye'nin en yoğun ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Anadolu Yakası'ndaki Pendik ilçesinde yer alıyor. Uluslararası bir havalimanı olarak hem iç hat hem dış hat uçuşlarına hizmet veren Sabiha Gökçen Havalimanı, ulusal ve uluslararası birçok hava yolu şirketinin uçuşlarına alan sağlıyor. Yolculara rahat ve keyifli bir seyahat deneyimi sunmayı hedefleyen havalimanı, geniş terminal binası, modern altyapısı, yeme içme alanları ve alışveriş noktaları ile özenli bir hizmet sunuyor.

İstanbul Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul Havalimanı, Türkiye’nin en büyük havalimanı olarak dikkat çekiyor ve dünyanın en büyük havalimanları arasında da yerini alıyor. 2018 yılında hizmete başlayan havalimanı, İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki Arnavutköy ilçesinde konumlanıyor.

Modern altyapısı ve yüksek teknolojiye sahip terminal binalarının yanı sıra İstanbul Havalimanı; geniş apron alanları, yeme içme noktaları ve alışveriş yerleriyle de yolculara konforlu ve gelişmiş bir deneyim yaşatıyor. Ülkemizde ve yurt dışında hizmet veren birçok hava yolu şirketi, İstanbul Havalimanı’nda operasyon gerçekleştiriyor. Türkiye'nin uluslararası hava trafiğine önemli bir katkı sağlayan havalimanı, dünya genelinde oldukça fazla noktaya bağlantı imkanı sunuyor.

Antalya Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

Akdeniz bölgesinde yer alan bir uluslararası havalimanı olan Antalya Havalimanı, Antalya şehir merkezine yaklaşık 13 km mesafede hizmet veriyor. Türkiye'nin en işlek havalimanlarından biri olan Antalya Havalimanı, özellikle turistik sezonlarda yoğun bir yolcu trafiği yaşıyor. 1960'lı yıllarda sadece iç hat uçuşlarının yapıldığı havalimanı, zamanla artan turist talepleri ve bölgedeki turizmin büyümesi ile geliştirilip daha modern ve kapsamlı bir hale getirildi.

Konumu gereği Antalya Havalimanı, şehir merkezine ve çevredeki turistik noktalara kolay ulaşım imkanı sunuyor. Bu gelişmiş havalimanı; modern terminal binaları, gümrük ve pasaport kontrol noktaları, döviz büroları, duty-free mağazaları, restoranları ve diğer hizmetleri ile oldukça geniş bir altyapıya sahip. Yolcular burada konforlu bir bekleme ve seyahat deneyimi yaşayabilir.

Birçok uluslararası hava yolu şirketi tarafından kullanılan Antalya Havalimanı, Avrupa'dan gelen birçok charter uçuşunu da ağırlıyor. Bölge ekonomisine önemli bir katkı sağlayan Antalya Havalimanı, turizm sektörünün canlanmasına da büyük ölçüde destek oluyor.


ETS uygulaması ile tatil planı yapmak çok kolay!

Tatil köyünden butik otele, pansiyondan apart otele kadar sayısız konaklama seçeneği ETS’nin mobil uygulamasında! Dilerseniz uçak biletinizi de satın alabileceğiniz uygulamada, birbirinden özel fırsatlar sizi bekliyor. Uygulamayı hemen indirin, hızlı ve kolay rezervasyonun tadını çıkarın!
appstore playstore