Agva Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
66 / 66
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Ağva Otelleri

Tarihi MÖ 7. yüzyıla uzanan Ağva, Miletlilerin Karadeniz kıyısı boyunca kurduğu önemli merkezlerden biri olarak biliniyor.

Saklı Göl

Ağva ile Şile arasında bulunan Saklı Göl, huzurlu ve yemyeşil bir ortamda sessizliğin tadını çıkarmak isteyenler için ideal ''saklı bir cennet'' gibi. Göl üzerinde bulunan tahta iskele üzerinde sıra sıra dizilmiş restoranlarda nefis balık ve ızgara etlerin tadına bakabilir, semaverler ile servis edilen nefis çayın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kilimli Koyu

Ağva'ya sadece 2 km uzaklıkta bulunan Kilimli Koyu, sessiz sakin koylar keşfetmek isteyenleri büyüleyecek bir güzelliğe sahip. Yol üstünde bulunmadığı için bakir doğası ve bembeyaz kumlarından bir şey kaybetmeyen bu muhteşem koy, Karadeniz'in hırçın dalgalarının şekillendirdiği etkileyici yer şekilleriyle dolu.

Kalemköy

Batı Karadeniz'in en eski yerleşimlerinden olan Kalemköy, tarihi zenginliği ve nostaljik görünümü ile ziyaretçilerini çok eski günlere götürüyor. Şehir hayatının kaosundan kaçıp, mis kokulu meyve ağaçlarının arasında kaybolmak isterseniz, toplam 45 hanesi bulunan Kalemköy'ü Ağva'da gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin!

Plajlar

Ağva Plajı, Kilimli Plajı, İmrenli Plajı, Akçakese Plajı

Damak Zevki

Ağva yemekleri deyince akla gelen ilk lezzet, bölgeye özgü ''kalkan balığı''… Genelde kömürde ızgarası yapılan kalkan balığını denemeden Ağva'dan ayrılmayın. Kalkan balığı haricinde pek çok balık çeşidi, mis kokulu sebzelerle hazırlanan salatalar ve enfes Kandıra yoğurdu Ağva'da bulabileceğiniz lezzetlerden bazıları.

Faydalı Bilgiler:

  • Ağva'ya aracınızla gidiyorsanız 2 farklı yoldan gidebilir. Manzara izlemek istiyorum derseniz yolu biraz uzatarak sahil yolunu tercih edebilirsiniz. Aracı olmayanlar ise Üsküdar'dan hareket eden Şile-Ağva otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirler.
  • Ağva, butik otel cenneti bir kasaba! Burada hem kesenize hem de zevkinize uygun bir konaklama seçeneği mutlaka bulacaksınız.

Gece Hayatı

Ağva Otelleri arasında saygın bir yere sahip olan Riverside Hotel bünyesinde bulunan Jazz Bar, sakin bir eğlenceden hoşlananlar için hoş bir seçenek.