Erzurum Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
13 / 13
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Erzurum Otelleri

Sırala

Erzurum

Doğu Anadolu Bölgesi'nin en gelişmiş şehirlerinin başında gelen Erzurum tarihi dokusu, Anadolu insanının konukseverliği ve onlarca kültüre ev sahipliği yapmış tarihi ile konuklarını ağırlıyor. Son yılların gözde kayak merkezlerinden biri haline gelerek de turizm açısından dikkat çekiyor.

Görmeden dönmeyin!

  • Palandöken Kayak Merkezi: Son yıllarda gözde kayak merkezlerinden biri haline gelmiş olan Palandöken Erzurum sınırları içerisinde yer alıyor.
  • Tortum Çağlayanı: Heyelan sonucu vadideki bir dağın, çayın önünü kapatmasıyla oluşan çağlayan Erzurum'a 120 km. mesafede bulunuyor.
  • Pasinler Kaplıcası: Erzurum'un termal merkezi Pasinler Kaplıcası sağlık turizmi açısından önem taşıyor.
  • Mağaralar: Elmalı Çam Mağarası ve Yıldızkaya Köyü Mağarası ilginç yapılarıyla dikkat çekiyor.
  • Kuleler ve Kaleler: Saat Kulesi, Erzurum Kalesi, Pasinler Kalesi (Hasankale), İspir Kalesi, Oltu Kalesi ve Narman Samikale kentte görülebilecek yapılar arasında.
  • Camiler ve Kiliseler: Cami ve kilise açısından oldukça zengin olan şehirde Ulu Cami (Atabek Camii), Lala Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Gürcü Kapısı (Ali Ağa) Camii, Caferiye Camii, Boyahane Camii, Narmanlı Camii, İbrahim Paşa Camii, Şeyhler Camii, Gümrük (Hacı Derviş) Camii, Derviş Ağa Camii, Pervizoğlu Camii, Cennetzade Cami, Kurşunlu (Fevziye-Şeyhülislam) Camii, Ayas Paşa Camii, Gürcü Mehmet Paşa Camii, Kasım Paşa Camii, Esat Paşa Camii, Kemhan Camii, Köse Ömer Ağa Camii, Arslan Paşa Camii, Kale Mescidi, Üç Kümbetler, Penek Köyü Kilisesi (Kalesi), Meryem Ana Kilisesi (Bağbaşı Kilisesi) görülebilir.
  • Müzeler: Atatürk Evi Müzesi ve Arkeoloji Müzesi şehrin iki önemli müzesi.

Alışveriş Keyfi

Oltu taşı işçiliği ile çok meşhur olan kentte, oltu taşından yapılan tespihler, ağızlıklar ve çeşitli takılar alışveriş listenizde ilk sırayı alacak.

Damak Zevki

Geleneksel tatlara düşkün olanlar için tam bir cennet olan Erzurum'da su böreği, ekşili dolma, kesme çorbası, ayran aşı (yayla çorbası) çiriş, şalgam dolması, yumurta pilavı, kadayıf dolması denenebilir.

Faydalı Bilgiler

Kış aylarında kayak mevsimi açılan Erzurum'da kayak yapmadan dönmeyin!