Etstur Logo
Hesabım

Sayfayı Paylaş

Ucuz Van Ankara Uçak Bileti Fiyatları

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ve Mezopotamya ile Anadolu arasındaki geçiş noktasında bulunan Van’dan; Anadolu’nun kalbindeki konumu ile öne çıkan Türkiye’nin başkenti Ankara’ya hava yolu ile ulaşım sağlamak istiyorsanız uygun fiyatlı Van Ankara uçuşlarını incelemek için ETS’nin uçak bileti sayfasına gelebilirsiniz. Van’dan Ankara’ya en hızlı şekilde ulaşmak ve konforlu bir yolculuk geçirmek için aradığınız Ankara uçak biletini ETS ile kolayca bulabilirsiniz. İki şehir arasında kara yolu ile seyahat etmeyi tercih ederseniz yaklaşık 15 saatinizi yolda geçirmeniz gerekiyor. Avantajlı Van Ankara uçak bileti alarak hem zamandan hem de bütçeden tasarruf edebilirsiniz.

Size uygun Van Ankara uçak biletini almak için ETS’ye geldiğinizde, avantajlı fiyatlarla Ankara uçak bileti alabilmek için filtreleme seçeneklerini kullanabilirsiniz. ETS’nin kolay arayüzü sayesinde farklı hava yollarının Van Ankara uçuşlarını aynı ekran üzerinde görüntüleyerek inceleyebilirsiniz. Böylece fiyat karşılaştırması yapabilir ve bütçenize göre bir seçim yapabilirsiniz. Seyahatinizi erkenden planlayarak daha ekonomik Van Ankara uçak bileti seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca ETS’nin sunduğu kampanya, promosyon ve indirimleri takip edebilir ve Van Ankara uçak biletinizi uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. 

Van Şehir Merkezinden Van Ferit Melen Havalimanı’na Ulaşım

Van’dan Ankara’ya ulaşım için çıkacağınız seyahatin başlangıcında, Van şehir merkezinden Van Havalimanı’na ulaşmak için taksileri veya toplu taşıma araçlarını tercih edebilirsiniz. 

Otobüs ve Minibüs

Şehir merkezinden Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım için belirli saatlerde hareket eden ring olarak hizmet veren halk otobüsleri ve belediye otobüsleri bulunuyor. Bütçe dostu ulaşım için bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Van merkezden binebileceğiniz minibüslerle havalimanı kavşağına gidebilir, buradan yürüyerek havaalanına ulaşabilirsiniz. 

Servis

Yüksekova, Şemdinli ve Erciş bölgelerinden Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım için hizmet veren özel servis hizmetleri bulunuyor. Bu servisler ile konforlu ve hızlı bir şekilde şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Taksi

Bulunduğunuz yerden havalimanına hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşmak için taksileri tercih edebilirsiniz. 

Araç Kiralama / Özel Araç

Kiralık ya da özel araç ile havalimanına ulaşım da oldukça hızlı ve rahat bir seçenek. Özel aracınızla havalimanına gidiyorsanız aracınızı havaalanı otoparkına park edebilirsiniz.


Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara Şehir Merkezine Ulaşım

Ankara şehir merkezinin 27 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçelerinin sınırları içinde konumlanan Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan, şehrin merkezine ulaşmak için HAVAŞ ve EGO otobüslerinin yanı sıra taksi ve özel araç gibi alternatifleri de tercih edebilirsiniz.

EGO Havalimanı Otobüsü

Ankara Esenboğa Havalimanı ile AŞTİ Otobüs Terminali arasında çalışan 442 numaralı EGO otobüsü gece gündüz kullanabileceğiniz bir ulaşım seçeneği. Kızılay, Sıhhiye, Pursaklar, Ulus gibi Ankara’nın merkezi noktalarından geçerek havalimanına ulaşan ve 05.00-00.00 arasında hizmet veren bu otobüsler yarım saatte bir hareket ediyor. Geceden sabaha kadar saatte bir sefer düzenleniyor. 

HAVAŞ Otobüsü

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan kalkan HAVAŞ otobüsleri ile Ankara şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Taksi

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehrin her yerine konforlu bir yolculuk ile ulaşmak için taksileri tercih edebilirsiniz. AŞTİ Otobüs Terminali, Ankara Tren Garı, ANKAmall, Kızılay, Ulus gibi merkezi noktalar, havalimanına yaklaşık 30 km mesafede yer alıyor.

Araç Kiralama

Ankara’ya ulaştığınızda veya öncesinde araç kiralama yaparak hızlı ve konforlu bir seyahat deneyimi elde edebilirsiniz. Kiraladığınız aracı havalimanından teslim alarak dilediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz.

Ankara Hakkında Genel Bilgiler

1920’den bugüne kadar Türkiye’nin başkenti alan Ankara, çok köklü bir tarihe sahip. İnsanlık tarihinde 5000 senelik bir geçmişi olan Ankara, Anadolu’nun ortasında yer alıyor. Konumu sebebiyle de kurulmuş olan onlarca medeniyete ev sahipliği yaptığı biliniyor. 

Türkiye’nin en büyük ikinci şehri olan Ankara, gezilip görülecek pek çok yeri bünyesinde barındırıyor. Ziyaretçilerine benzersiz anılar biriktirmeleri için yardımcı olan şehirde keşfedilmesi gereken birçok yer sizi bekliyor.

Pek çok medeniyete ev sahipliği yapması, köklü tarihi ve Türkiye’nin başkenti olması sebebi ile Ankara, kültürel zenginliğe sahip bir şehir. Bundan dolayı da Ankara’da gezilecek yerler saymakla bitmiyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’daki devletlere verdiği önemi göstermek amacı ile 1921’de kurulan Anadolu Medeniyetler Müzesi, günümüzde kendine has koleksiyonlar ile dünyanın sayılı müzeleri arasında bulunuyor. İçindeki Cumhuriyet Müzesi’nde Kurtuluş Savaşı’nı ve Türkiye’nin ilk üç cumhurbaşkanı dönemini yansıtan fotoğrafları görebilirsiniz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi de görülmeye değer yerlerden biri… Ankara’nın başkent olmasının 66. yılında, yani 13 Ekim 1989’da açılışı yapılan Atakule’nin altında bulunan alışveriş merkezi, Türkiye’nin ikinci ve Ankara’nın ilk alışveriş merkezi olarak hizmet veriyor.

M.S. 7. Yüzyılda Persler tarafından yapıldığı düşünülen Ankara Kalesi, sırasıyla Romalıların, Bizans’ın, Selçukluların, Haçlı Ordusu’nun ve Osmanlıların eline geçmiş. 1832 yılında Mısır Valisi Mehmet Ali Paşa’nın oğlu İbrahim Paşa’nın yenileme ve genişletme çabalarının ardından Ankara Kalesi bugünkü halini almış. Kale, Ankara’da görülmesi gereken yapılar arasında bulunuyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşının muhafaza edildiği yer olarak bilinen Etnografya Müzesi, Ankara’da bulunan Namazgah Tepesi üzerinde bulunuyor. Ankara’ya gidip Anıtkabir’i ziyaret etmemek olmaz. Atatürk’ün ölümü ile 1938’de inşasına başlanılan Anıtkabir, 1953 yılında tamamlanmış. Anitkabir’i her gün ziyaret etmek mümkün.

Ankara evleri de görülmeye değer… Şehrin eski yerleşim bölgelerinde, özellikle de Altındağ’da yer alan Kaleiçi bölgesinde bu eski Ankara evlerini görebilirsiniz. Günümüzde bazı evler turistik amaçlı da kullanılıyor. 

Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin başkenti Ankara’ya hızlı ve kolay yoldan ulaşım sağlamanıza destek veren Ankara Esenboğa Havalimanı, 2006’da iç ve dış hatları tek çatı altında buluşturan yeni ve modern terminal binasıyla hizmet vermeye başladı. İç hatlarda güçlü bir uçuş ağına sahip olan Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan, direkt uçuşlarla yurt içi ve yurt dışına pek çok seferler düzenleniyor. Esenboğa Havalimanı, 2012’de Türkiye’nin ilk karbon-nötr havalimanı olma özelliğini de taşıyor. Yurt dışında birçok yere hem direkt hem de aktarmalı uçuşlarıyla dikkat çeken Ankara Esenboğa Havalimanı, yurt içinde de hava yolu ile ulaşım sağlamak isteyenler için hizmet veriyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

1943 senesinde hizmete başlayan Van Ferit Melen Havalimanı, Türkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü’ne yakın konumda yer alıyor. Van şehir merkezine ortalama 8 km mesafede bulunan havalimanı; iç hatlar ve dış hatlar terminalleri, yolcu salonları, idari bölgeleri ve tüm diğer bölgeleri ile birlikte 16.500 m²'lik bir alana yayılıyor. Her alanda yolcuların konforunu önemseyen havalimanında 408 araç kapasiteli bir otopark da bulunuyor.

2011 senesinde uluslararası ulaşıma açılan Van Havalimanı’ndan her gün Ankara, Antalya, Adana, İstanbul ve İzmir uçuşları gerçekleştiriliyor. Havalimanı içinde kafe ve restoranlar ile yolcuların alışveriş yapabileceği yerler mevcut.


ETS uygulaması ile tatil planı yapmak çok kolay!

Tatil köyünden butik otele, pansiyondan apart otele kadar sayısız konaklama seçeneği ETS’nin mobil uygulamasında! Dilerseniz uçak biletinizi de satın alabileceğiniz uygulamada, birbirinden özel fırsatlar sizi bekliyor. Uygulamayı hemen indirin, hızlı ve kolay rezervasyonun tadını çıkarın!
appstore playstore