Yazarlar

İrem Bayrak, Seyahat

Yaşama Dost Olmak İçin Neler Yapılabilir?

Gürültülü kent yaşamından çıkıp doğaya vardığında her şey değişir; aldığın nefes, bastığın toprak ve hatta duyduğun sesler bir anda hayat dolar. Mutluluk saçan kuş cıvıltıları eşliğinde temiz bir nefes almak insana huzur verir. Ormanların yanında denizleri de unutmamak gerek. Maviliğine hayran kaldığımız denizler ve akılda kalan anlar yaşadığımız güzel sahiller tatillerin vazgeçilmez adresi. Tüm bu güzellikleri tekrar tekrar görmek ve doğayı korumak için hepimize düşen görevler var. Hayatın her anında olduğu gibi seyahatlerinde ve tatillerinde yaşama dost olmak için neler yapılabileceğine dair birkaç öneri bu yazımızda!

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Gezilecek Yerler, Seyahat

Tarihi ve Doğal Güzellikleri ile Dikkat Çeken Aksaray’da Gezilecek Yerler

Geçmişte tarihi İpek Yolu’nun en önemli merkezlerinden olan ve günümüzde Anadolu’nun tam kalbinde yer alan Aksaray, tarihi ve doğal zenginlikleriyle her yıl yüzlerce turist ağırlıyor. Sen de tarihi ile önemli bir yere sahip olan şehri ziyaret etmek istersen hemen yazımızı okuyarak gezilecek yerler listeni oluşturup, yola çıkmak için hazırlanabilirsin.

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Gezilecek Yerler, Seyahat

Bilecik’te Mutlaka Görmen Gereken Tarihi, Turistik ve Doğal Güzellikler

Tarihi değerleri ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Bilecik, görülmeye değer illerimiz arasında yer alıyor. Geçmişi MÖ 3000 yılına uzanan Bilecik, pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış ve birçok uygarlığın tarihi kalıntılarını barındırıyor. Osmanlı Devleti’nin kuruluş temellerinin atıldığı şehirde, en çok Osmanlı’nın izlerini süreceksin. Bilecik’i hakkını vererek gezmek için 2 veya 3 günlük bir tatil planlayabilirsin.

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Gezilecek Yerler, Seyahat

Tek Başına Seyahat Edenlerin Mutlaka Gitmesi Gereken Şehirler

Tek başına seyahat etmek bazıları için sıkıcı olabilir; ancak pek çok kişi yalnız seyahat etmeyi tercih ediyor ve bundan çok büyük keyif alıyor. Yola yalnız çıktığında karşılaşabileceğin şeylere karşı algıların daha açık olur ve özgüvenin yükselir. Yanınızdaki kişiyle uzlaşmak zorunda kalmadan istediğiniz her şeyi yapabilme özgürlüğüne sahip olmak gibisi yok!

Devamı İçin
Yalnız gezginler için Türkiye'nin en güzel tren rotaları
Çağla Açıkgöz, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Yalnız Gezmeyi Sevenleri Mutlu Edecek Tren Rotaları

Nostaljik ruhu ile dikkat çeken tren yolculuklarını özleyenler burada mı? Özellikle solo gezginler tarafından sıklıkla tercih edilen tren rotaları, her geçen gün popülerlik kazanmaya devam ediyor. Hızlı trenler ve yenilenen yataklı vagonlar ile çok daha konforlu hale gelen bu yolculuklar, maceraya düşkün bünyeler için oldukça davetkar. Peki, sen Türkiye’nin en güzel tren rotalarından hangisini keşfetmek istersin?

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Doğada, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Yazarlar

Kırşehir’de Mutlaka Görmen Gereken Yerler

İç Anadolu’nun önemli turistik yerlerinden biri olan Kırşehir; tarihi zenginliği, doğal güzellikleri ve leziz mutfağı ile öne çıkıyor. Kırşehir’in gölleri, kaplıcaları ve binlerce kuş türünü içinde barındıran doğası da ilgi çekici özellikleri arasında bulunuyor.

Geçmişten bugüne pek çok medeniyete ev sahipliği yapan şehir, İlk Çağ’dan bu yana Anadolu’daki geçiş noktasını oluşturan şehirdi aynı zamanda…

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?

Gölü ile Adından Söz Ettiren Şehir Van’da Gezilecek Yerler Listesi

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinen Van’ın tarihi MÖ 5 binli yıllara dayanıyor. Bu sebeple de birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehirde, pek çok antik kenti görmen de mümkün. Tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan Van, görülmeye değer bir şehir… Sen de rotanı Van’a çevirip, tüm güzelliklerini keşfetmek istiyorsan önce senin için hazırladığımız Van’da gezilecek yerler listesini mutlaka okumalısın!

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Yazarlar

Moduna Göre Tatil: 5 Farklı Alternatif Arasından Seçimini Yap, Rotanı Belirle!

Herkesin tatil anlayışı başka. Kimi doğada olmayı sever kimi lüks bir otelde birkaç güzel gün geçirmeyi… Kimi kışın kayak tatili yapmayı özler kimi denizi, kumu ve güneşi… Kimi macera peşinde koşar, kimi dinginliği ve huzuru arar… Bazen de tatil modunu tamamen ruh halin belirler. Senin bugünlerde ruh halin nasıl? Hadi moduna uygun rota önerilerimize göz at!

Devamı İçin