Herkes balayı tatillinin hayatındaki en özel tatillerinden biri olmasını ister. Unutulmaz anlar yaşamak, unutulmaz anılarla dönmek ister. Biz de kendimiz için böyle bir arayış içine girmiştik ki bir arkadaşımızın tavsiyesiyle Jetset ile görüşmeye başladık. Kafamızın çok karışık olduğu bir anda Jetset uzmanları ile iletişime geçtik ve daha ilk görüşmede doğru yerde olduğumuzdan emin olduk.

Planlama sürecinde balayı tatilinden beklentilerimiz üzerine yoğunlaştık. Jetset danışmanımız bize bu konuda pek çok rota sundu. Bunların arasında Maldivler, Sri Lanka, Miami, Küba, Seyşeller, Mauritius, Koh Samui, Phuket ve Bali gibi birçok rota vardı. Romantik bir balayı mı yoksa macera dolu bir balayı mı istediğimizi sordular. Biz her ikisinin de olacağı tropik iklimi olan ayrıca denizi de güzel olan bir yer tercih ettiğimizi belirttik. Çok şey istediğimizi düşünürken Jetset bize bunların hepsini doya doya yaşayabileceğimiz harika bir tur ayarladı. Yaklaşık bir hafta içinde hayal ettiğimiz balayı olan Koh Samui, Bali ve Singapur rotalı balayımızı planladık.

Bize özel ayarlanan turun ilk ayağı Singapur üzerinden Koh Samui Adasına uçuşumuzla başladı. Burada Samui Adasının en güzel kıyılarından birinde yer alan Hotel Sala Samui’de konakladık. Balayı çifti olmanın güzelliği sanırım her gittiğimiz otelde özel ilgi ve ikramlarla karşılanmak. Biz bu keyfi doya doya yaşadık. Samui’de 3 gün konakladık ve bu 3 gün bizim için doğayla iç içe, macera ve aksiyon dolu geçti. Burada hem muhteşem sahillerin ve denizin keyfini çıkardık hem de birçok tura katıldık.

 

Samui Adasındaki 3 günümüzü tamamladıktan sora 2. rotamız Bali oldu. Rehberimiz bizi havaalanında çiçeklerle karşıladı. Bali’deki ilk 4 günümüzde sahil tarafında bulunan Hilton Bali otelinde konakladık. Buradaki ilk günümüzde Bali’nin en geleneksel turu olan büyük Bali turunu yaptık. Bu tur gününde bol bol tapınak gezdik, pirinç tarlalarında harika fotoğraflar çektirdik, Bali’nin dünyaca ünlü kahvesi olan “luvak coffee”yi yerinde tattık. Günün en keyifli kısımlarından biri ise Maymun Ormanı’nda geçirdiğimiz zamanlardı. Yüzlerce maymun bulunan bu bölgede elimizdeki muzları gören maymunların omzumuza tırmanması, öylece kafamıza, omzumuza oturup muzlarını yemesi bizim için unutulmaz oldu. Bali’nin sahil kısmında geçirdiğimiz diğer günlerde ise rehberimiz bize her gün taleplerimiz doğrultusunda sevebileceğimiz harika turlar ayarladı ve eşlik etti. İnanılmaz doğal güzellikleri olan bir nehirde rafting yaptık ve parasailingle heyecan dolu anlar yaşadık.

Bali’nin sahil kesiminde tamamladığımız 4 dolu dolu gün sonrasında sıra balayımızın en romantik anlarının geçeceği günlere geldi. Bali’nin muhteşem güzellikteki vadilerinden birinde bulunan otelimiz olan Puri Wulandariye gitmek için yola çıktık. Olağanüstü güzellikteki doğanın içinde, içerisinde sadece bize ait sonsuzluk havuzu bulunan balayı süitimize yerleştik. Özel ikramlar ve sınırsız hizmet ile geçirdiğimiz 2 muhteşem gün üzerimizden bütün yorgunluğumuzu aldı. İki harika günden sonra ise son durağımız olan Singapur’a geldik. Burada geçirdiğimiz bir buçuk gün içerisinde bol bol alışveriş yapıp Singapur gibi mükemmel düzenli bir şehri keşfetme şansımız oldu. Ayrıca burada bulunan Universal Studios’ta geçirdiğimiz gün ise gerçekten çok keyifli ve eğlenceliydi.

Balayımız süresince ulaşımlarımız kusursuz bir şekilde gerçekleşti. Konakladığımız tüm oteller ise gerçekten özenle seçilmiş, bulunduğu bölgenin en iyileri arasındaydı. İlk günden son güne kadar değerlendirdiğimizde Jetset’i tercih etmiş olmamız gerçekten en doğru karardı. Çiftlere özel rehber hizmeti ve yine sadece çiftlere özel transfer hizmeti en büyük avantajlardan biriydi. “Nereye, nasıl giderim? Acaba nerede yemek yesem?” sorularına cevap aramadığımız hatta hiç düşünmediğimiz ve özel hissettiğimiz bir balayı tatili için en doğru adresti Jetset… Her şey için teşekkür ederiz.

Şeyda – Alican Çelik

 

 

 

 

Yorumlar