Antalya Uçak Bileti


Yeryüzü Cenneti Antalya

İki bin yıl kadar önce bir kral “Bana yeryüzünün cennetini bulun!” diye emreder. O kral Bergama Kralı Attalos, bulunan yer ise Antalya’dır. Akdeniz’in tertemiz sularının berrak görüntüsüyle sonsuzluğa uzanan koyları, yeşilin her tonunu barındıran doğası ve portakal kokan sokakları… Antalya’nın bu güzelliklerine yakından şahitlik etmek için farklı hava yollarının kampanyalarını inceleyip, Antalya uçak biletinizi alıp, seyahatinizi hemen planlamaya başlayabilirsiniz.

Antalya’da Ne Yapılır?

Ülkemizin en turistik noktalarından biri olan Antalya’da gezmek için alternatif çok… İlk olarak Kaleiçi’nde cumbalı eski evlerin bulunduğu dar sokaklarda fotoğraf çekebilirsiniz. Tarihi dokusu ve göz alıcı manzarasıyla kendine hayran bırakan Kaleiçi’nde alışveriş de yapabilirsiniz. Şirin ve ufak kafelerinde yorgunluk atıp, Antalya’da gezilmesi gereken diğer yerlere doğru yola koyulabilirsiniz. Antalya Arkeoloji Müzesi, Antalya Akvaryum, Oyuncak Müzesi, Marina, Yivli Minare, MiniCity Antalya, Atatürk Evi ve Müzesi, Saat Kulesi, Hadrian Kapısı, Konyaaltı Plajı, Lara Plajı… Buraları da gezmeniz tatilinize neşe katabilir.

Daha Çok Vaktiniz Varsa…

* Bölgenin harika koylarını, mavi bayraklı plajlarını ziyaret etmek için tekne turuna çıkın.
* Kaş’ta dalış yapın!
* Bahar aylarında Köprüçay’da rafting deneyimi yaşayın!
* Göynük ve Beldibi arasında bulunan 15 kilometrelik parkuru ATV ile keşfedin!

Bu Festivaller Kaçmaz

* Büyük boyutlarda kumdan heykellerin sergilendiği Uluslararası Antalya Kum Festivali, mayıs ayında gerçekleşiyor.
* Manavgat Film Festivali ve Uluslararası Antalya Piyano Festivali, ekim ayında düzenleniyor.
* Ekim ayında düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali, ülkemizin en uzun soluklu film festivali.
* Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali, her yıl eylül ayında 3 hafta süreyle yapılıyor.

Antalya’da Ne Yenir?

Akdeniz iklimine sahip olan Antalya’da seracılığın gelişmiş olması mutfağına da yansımış durumda. Sağlıklı mutfak denildiğinde aklımıza Antalya mutfağı gelebilir. Sebze ve meyve dışında deniz ürünleri ve mezeleri de çeşitliliğiyle ünlü. Aynı zamanda zeytinyağlı kültürü de çok gelişmiş. Hemen hemen birçok yemek zeytinyağlı... Antalya mutfağının yöresel yemekleri arasında Taratorlu Piyaz, Hülüklü Çorba, Zerde, Toros Salatası ve Tandır Kebabı bulunuyor. Bu yemeklerin yanı sıra Antalya’nın portakal, greyfurt gibi turunçgil reçelleri de oldukça lezzetli.

Antalya’da Ulaşım

Antalya’da ulaşım oldukça kolay sağlanıyor. Tramvay, halk otobüsü ve taksiler şehirde sık sefer yaparak hizmet veriyor. Ancak havaalanından şehir merkezine direkt olarak giden minibüs ya da otobüs bulunmuyor. Bu yüzden taksiye veya servise binmeniz gerekiyor. Antalya’nın merkezinden geçen tramvay halkın en çok kullandığı ulaşım aracı…

Rezervasyonlarım