Denizli Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
45 / 45
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Şifalı kaplıcaları ve antik kentleri ile Denizli, Ege'nin ve Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden. Her ne kadar Denizli denince ilk çağrışım Pamukkale olsa da şehir, görülmeyi hak eden pek çok güzelliği koynunda saklıyor.

Tarihi belgelerde eski adı Ladik olarak geçen Denizli'de Türkler ilk olarak 1070 yılında görülmüşlerdir.

Pamukkale

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan bu bembeyaz cennet, Denizli'de görülecek yerler listenizin de en başında yer almalı! Binlerce yıl süren mineral tepkimeleri ile oluşan bu nefis yüzey şekilleri gerçekten büyüleyici. En nitelikli Denizli Otelleri ve Denizli termal otellerinin de Pamukkale bölgesinde bulunduğunu eklemeden geçmeyelim.

Honaz Dağı Tabiat Parkı

"Şahin Tepesi" adı verilen bu dağda yer alan tabiat parkı; yürüyüş parkurları, restoranları, piknik alanları ve sunduğu yamaç paraşütü imkanı ile Denizli gezinize ayrı bir tat katacak.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

Denizli şehir merkezinde ve merkeze yakın çevrede görebileceğiniz tarihi eserler mevcut. Bunların başında Akhan Kervansarayı geliyor. Selçuklu döneminden kalma bir yapı olan kervansarayın yanı sıra Acıpayam Yazır Camii, Boğaziçi Camii, Servergazi Türbesi, Goncalı Kilisesi ve St. Philippe Martyrion Kilisesi de Denizli'de gezilecek yerler arasında ayrı bir öneme sahip.

Damak Zevki

Denizli yemeklerinin başrollerinde tabii ki Denizli kebabı var! Bunun dışında evlerde de sıkça pişirilen yemekler arasında kuru börülce çorbası, patlıcanlı gözleme ve nohutlu et yer alıyor.

Faydalı Bilgiler

  • Merkezde yer alan Babadağlar İşhanı'na gidip Denizli'ye özgü pamuklu dokuma ürünlerden satın alabilirsiniz.
  • Denizli'nin yerel ürünü olan ''Zafer Gazozu'' kentte pek bir meşhur. Deneyip nostalji yapın!

Gece Hayatı

Pamukkale bölgesinde yoğunlaşan Denizli gece hayatına merkezde Imagine Bar ve Black Jack Bar'da devam edebilirsiniz.