Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (1 / 1)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Olanaklar
Otel Tipi

Acıpayam Otelleri

için toplam 1 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Acıpayam Hakkında

  • Denizli’ye bağlı bir ilçe olan Acıpayam, Ege Bölgesi’nin güneydoğusunda yer alıyor. Denizli şehir merkezine yaklaşık 55 km mesafede olan Acıpayam hem tarihi değerleri hem de doğal güzellikleriyle öne çıkıyor. Antalya-Denizli kara yolu üzerinde yer alan Acıpayam, Denizli’nin en büyük yüzölçümüne sahip ilçesi aynı zamanda. M.Ö. 1500 yıllarında Hititlerin hüküm sürdüğü bölgenin geçmişi M.Ö. 2000’li yıllara kadar uzanıyor. Tarih boyunca sırasıyla Hititler, İyonyalılar, Lidyalılar, Persler, Makedonlar, Roma İmparatorluğu, Doğu Roma İmparatorluğu ve Bizans topraklarına katılan Acıpayam’ı gezerken geçmişten izlere rastlayacaksınız. Acıpayam tatili yapmaya karar verdiyseniz, ilçe hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Acıpayam Otelleri

  • Denizli Acıpayam’ı keşfe çıkmak isterseniz, bir gece ya da bir hafta hiç fark etmez, Acıpayam Otelleri konaklamanız süresince size konforlu ve ev sıcaklığında bir atmosfer sunuyor. İş amaçlı seyahatler için ofis şıklığı sunan donanımlı toplantı salonu ve özel aracıyla seyahat edenler için otopark gibi imkanları bulunan tesisleri değerlendirebilirsiniz.

Acıpayam’a Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

  • Akdeniz ve Ege bölgeleri arasında bulunmasına rağmen karasal iklimin özelliklerinin de görüldüğü Acıpayam’da kış ayları yağışlı geçiyor. Akdeniz ikliminin baskın olduğu ilçeye gittiğinizde, Pamukkale Travertenlerini, antik kentleri ve şelaleleri de gezeceğiniz için havanın güzel olduğu bir dönemi seçmeniz daha uygun olacaktır. Acıpayam’a dolayısıyla Denizli’ye gitmek için en ideal dönem mayıs ve haziran aylarını, kalabalık sevmiyorsanız nispeten daha tenha bir dönem olan eylül ayını tercih edebilirsiniz.

Acıpayam’a Nasıl Gidilir?

  • Acıpayam’a ulaşmak için öncelikle Denizli’ye varmanız gerekiyor. İstanbul’da kara yolu ile yaklaşık 7 saat süren yolculuk, Ankara’dan 6 saat sürüyor. Hemen hemen her şehirden Denizli’ye hareket eden otobüsleri kullanabilir ya da özel aracınızla seyahat edebilirsiniz. 

    En kısa ve konforlu ulaşım alternatifi için hava yolunu tercih edebilirsiniz. Hemen bir Denizli uçak bileti alarak, Denizli Çardak Havalimanı’na ulaşabilir, oradan da yaklaşık 100 km mesafede olan Acıpayam’a doğru yola çıkabilirsiniz. Yaklaşık 1 saat 28 dakika süren yolculuğunuz sonucunda Acıpayam’a ulaşabilirsiniz.

Acıpayam’da Gezilecek Yerler

  • Acıpayam’da mutlaka gezmeniz gereken yerler arasında hem doğa tutkunlarını hem de tarihe meraklı gezginleri tatmin eden yerler bulunuyor. Dodurgalar Kasabası’nda bulunan ve 2003 yılında ziyarete açılan Keloğlan Mağarası’nda, 145 metrelik gezi alanı mevcut. Acıpayam mağaraları arasında Alacain Mağarası da bulunuyor. 1. Derecede Arkeolojik Sit Alanı ilan edilen mağara, Acıpayam’ın en çok ilgi gören yerlerinden. Bölgedeki diğer mağara ise Gölcük Kasabası’na bağlı Kapuz Deresi Mağarası… Mağarayı ziyarete gittiğinizde önünde akan şelale ve dere ile huzur bulabilirsiniz. Yakın çevresinde Roma ve Bizans Dönemine ait tarihi kalıntıların bulunduğu Kapuz Deresi Mağarası, dağcıların favorileri arasında bulunuyor. Merkeze yaklaşık 1.5 km mesafede yer alan Evkara Çamlığı’nda yeşillikler içinde huzurlu bir atmosfer yaşayabilirsiniz. Tertemiz havası eşliğinde piknik yapabileceğiniz yerlerden biri olan çamlıkta çocuklar için oyun alanı, yüzme havuzu ve kafe mevcut. Acıpayam tarihine dair görebileceğiniz yapılar arasında cami ve türbeler yer alıyor. Acıpayam’a yaklaşık 25 km mesafede bulunan Yazır Camii, Yazır beldesinde konumlanıyor. 1801 yılında inşa edilen caminin 18. yüzyıl Batılaşma dönemine uygun olan mimarisi dikkat çekiyor. Mimarisinin bir diğer özelliği ise 13. yüzyılda ağaç direkli ibadet mekanlarının bir benzeri konumunda olması. Acıpayam’ın merkezinde bulunan Acıpayam Çarşı Camii de ilçede görülmesi gereken tarihi yapılar arasında yer alıyor. Ege Bölgesi’nin tek dört minareli camisi olma özelliğini taşıyan caminin minareleri 20 km mesafedeki Serinhisar ilçesinden de görülüyor. Denizli’nin fethinde önemli rol oynayan Oğuz Baba adına inşa edilen Oğuz Baba Türbesi de Acıpayam’ın görülecek yerleri arasında yer alıyor. Türbe, Oğuz Mahallesi’nde konumlanıyor.

Acıpayam’da Alışveriş

  • Acıpayam seyahatinizden dönerken kendinize ya da sevdiklerinize hediyelik eşyalar almak isterseniz, çarşılardan AVM’lere kadar pek çok alternatif bulmanız mümkün. Şehir merkezine 55 km mesafede bulunan Acıpayam’dan Denizli’yi keşfe gittiğiniz bir gün alışverişinizi de tamamlayabilirsiniz. Dokumacılık, bakırcılık, dericilik ve bıçakçılık şehrin önemli sanatları arasında bulunuyor. El yapımı bakır eşyalar, el dokumaları ile ünlü şehirde, dokumacılık da ön planda. Özellikle havlu, örtü ve peştamal gibi ürünlere göz atabilir, şehrin simgesi olan horozlarla süslenmiş ya da Pamukkale travertenlerini resmeden biblolardan alabilirsiniz. Gıda ürünü almak isterseniz, Çivril elması, Honaz kirazı, kale biberi, yanık yoğurt ya da ceviz bölgeden alabilecekleriniz arasında bulunuyor.

Acıpayam Gece Hayatı

  • Acıpayam’da konakladığınız süre zarfında biraz daha hareketli bir gece hayatı yaşamak isterseniz, akşam saatlerinde Denizli şehir merkezine doğru yola çıkabilirsiniz. Denizli’de gece hayatı diğer turistik yerlere oranla daha geri planda olmasına rağmen eğlence mekanlarının toplandığı noktalardan biri olan Çamlık, keyifli zaman geçirebileceğiniz yerlerden. Ayrıca şehirde pek çok kafe ve restoran da bulunuyor. Canlı müziğin tadını çıkarabileceğin mekanlardan dans edebileceğin ortamlara kadar gecenizin hareketli geçmesini sağlayan olanakları değerlendirebilirsiniz. Sakin bir gece geçirmek isteyenler ise şık bir restoranda hafif bir müzik eşliğinde romantizm kokan anlar yaşayabilir.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.