Pamukkale Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
31 / 31
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Pamukkale Otelleri

Sırala

Doğanın göz alıcı bir mucizesi olan travertenleri, antik çağlardan beri şifa dağıtan termal suları ve sıcacık atmosferiyle Pamukkale, kendinizi bembeyaz bir masalın içinde gibi hissettirebilir!

Antik çağlardaki ismi Hierapolis olan Pamukkale, filmlerden aşina olduğumuz gladyatör dövüşlerine sahne olmuş bir kent.

Pamukkale Travertenleri

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan bu bembeyaz cennet, Pamukkale'de görülecek yerler listenizin de en başında yer almalı! Binlerce yıl süren mineral tepkimeleri ile oluşan bu nefis yüzey şekillerindeki minik havuzların keyfini çıkarmalısınız. Travertenler bölgesine yakın konumda bulunan Pamukkale Otelleri'ni tercih ederek, bu güzellikten daha çok yararlanabilirsiniz.

Yeşildere Şelalesi

Pamukkale'de yer alan bir diğer doğa harikası da Yeşildere Şelalesi. Sakızcılar Köyü yakınlarında yer alan Yeşildere Şelalesi, 55 metrelik bir yüksekliğe sahip. Şelale gezinizin sonuna bir de alabalık ziyafeti de ekleyebilirsiniz.

Tarihi ve Kültürel Zenginlikler

Bölge, özellikle Pamukkale turlarına katılanların mutlaka ziyaret ettiği pek çok tarihi ve kültürel zenginliğe sahip. Hierapolis Antik Kenti, Leodikya Antik Kenti ve Hz. İsa'nın 12 havarisinden biri olan St. Philippe Martyrion Kilisesi bu yerlerden en önemlileri.

Damak Zevki

Pamukkale yemekleri de en az Pamukkale travertenleri kadar akılda kalıcı! Sac kavurma, mantar çorbası ve keşkek gibi yemeklerine bayılacağınız Pamukkale, mutfağıyla ünlü.

Faydalı Bilgiler

  • Pamukkale'nin bağlı olduğu Denizli İli Türkiye'nin en önemli tekstil merkezlerinden biri. Pamukkale'de kaliteli dokuma ürünleri uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.
  • Yapacağınız Pamukkale gezisi boyunca jeep safari, trekking ve yamaç paraşütü gibi aktivitelere katılabilirsiniz.

Gece Hayatı

Pamukkale otellerine ait nezih bar ve kulüplerde gecelerinizi eğlenceli kılmak mümkün.