Canakkale Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
157 / 157
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Çanakkale Otelleri

Hikayeler ve destanlarla dolu geçmişi ve yemyeşil doğası ve masmavi denizi ile kesinlikle görülmeyi hak eden Çanakkale, Gelibolu Yarımadası'nın kalbi her daim cesaretle atan kahramanı gibi.

Geçmişi antik çağlarda Troya Devleti'ne kadar uzanan Çanakkale, dünya tarihinin en büyük deniz savaşına sahne olması ile hafızalara kazındı.

Kilitbahir Kalesi

Eceabat İlçesi'nde bulunan görkemli Kilitbahir Kalesi'nin manzarası nefes kesecek kadar güzel. Çanakkale'nin o benzersiz denizine bakan bir tepede yer alan görkemli kale, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmış.

Çanakkale Şehitliği

Çanakkale Deniz Zaferi'nin tüyler ürperten atmosferini ve yazılan kahramanlık destanını ruhunuzda hissedeceğiniz şehitlik, Çanakkale'de gezilmesi gereken yerlerin en önemlisi.

Anzak Koyu

25 Nisan 1915 sabahı Anzak kuvvetlerinin çıkartma yaptığı, kısa ama temiz bir kumsalı olan ve hemen akabinde sarp kayalıkların başladığı bu güzel koyu ziyaret ederek, hikayesini bölge halkından dinlemelisiniz.

Aynalıçarşı

İstanbul'daki Mısır Çarşısı'nın bir minyatürü olan Aynalıçarşı köklü bir tarihe sahip. Siz de tarihi çarşılarda ve nostaljik dükkanlarda dolaşmayı seviyorsanız bu güzel çarşıya mutlaka uğrayın. Çanakkale Otelleri'nin pek çoğunun yer aldığı bir bölgede bulunan çarşıda uzun saatler geçirmek kaçınılmaz.

Plajlar

Çanakkale'ye bağlı Bozcaada'da bulunan Ayazma Plajı, durgun suları ve bembeyaz kumları ile Türkiye'nin en iyi plajları arasında. Dardanos Plajı, Kilitbahir Plajı ve Çanakkale Halk Plajı kentin diğer güzel plajları.

Damak Zevki

Çanakkale yemekleri hem çok lezzetli hem de sağlıklı. Harika peynirleri, nefis şarapları ve taptaze deniz ürünleri ile ünlü Çanakkale'nin spesiyali ise kesinlikle "peynir helvası".

Faydalı Bilgiler:

  • Çanakkale, yıl boyu devam eden rüzgarı ile meşhur. Açık havada uzun süre kalacaksanız kendinizi rüzgardan korumanızı tavsiye ederiz.
  • Çanakkale butik otel yönünden zengin bir şehir. Apart ve butik otel seçeneklerine özellikle Kilitbahir bölgesinde ulaşabilirsiniz.

Gece Hayatı

Konser ve canlı müzik performanslarının eksik olmadığı Çanakkale gece hayatının kalbi Çanakkale Hayal Kahvesi, Mask Bar ve Lodos'ta atıyor.