Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 10)
FİLTRELERİ SIFIRLA
FİLTRELERİ SIFIRLA
Fiyat Aralığı
Konaklama Tipi
Misafir Puanı
Bölge
Temalar
Olanaklar
Çocuk
Otel Tipi

Gelibolu Otelleri

için toplam 10 tesis bulduk!
10 tesisten en popüler 1 tanesi listeleniyor.
Tesisler kullanıcı seçimine göre; artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve "Etstur sıralamasına" göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puanı seçildiğinde tesisin Otelpuan puanına göre, "Etstur sıralaması" seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı takdirde, Etstur sıralaması uygulanır.
Fiyat ve İndirimler Hakkında Bilgilendirme

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

Filtreleme kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

FİLTRELERİ SIFIRLA

Gelibolu

 • Bir tarafı Saros Körfezi, diğer tarafı Çanakkale Boğazı… Medeniyetlerin kendisine sahip olmak için çarpışmayı bir saniye bile düşünmedikleri yarımada. Eşsiz doğası, muhteşem tarihi, harika sahilleri, akvaryum gibi dalış noktalarıyla misafirlerine tüm güzelliklerini sunuyor Gelibolu.

Gelibolu Hakkında

 • Ne zaman ve kimler tarafından kurulduğunu bilemediğimiz Gelibolu’da, antik çağda Keltler yaşadığından dolayı Yunanca “Galliapolis” denmiş. Daha sonra Romalıların hakim olduğu kente “Galya” halkına da “Galatlar” dendiğini ve Gelibolu isminin buradan geldiğini biliyoruz. Gelibolu, tarihiyle, doğası ve kültürüyle turistik olarak ayrı bir yere sahip. Güneyinde Eceabat, kuzeyinde Tekirdağ bulunan yarımada, bir tarafına Ege, diğer tarafına Marmara Denizi’ni alıyor.

Gelibolu’da Gezilecek Yerler

 • Türünün en büyük en önemli eseri olan, 1407 yılında Hacı Paşaoğlu İskender Bey tarafından yaptırılmış Gelibolu Azaplar Namazgâhı, Hallac-ı Mansur Türbesi, Gelibolu Savaş Müzesi, Piri Reis Müzesi, Bayraklı Baba Anıt Mezarı, antik dönemden günümüze Gelibolu Kalesi, dünyanın en büyüğü olma özelliğine sahip Gelibolu Mevlevihanesi, Gelibolu kentinin kültürel mirasını yansıtıyor. Gelibolu Milli Parkı bir ülkenin varoluş destanını anlatıyor. Saros Körfezi kıyılarının yeşille mavinin iç içe girdiği plajları, Çanakkale Boğazı’na bakan kısımda bulunan altın sarısı kumlarıyla muhteşem plajları size unutulmaz bir tatil yaşatıyor.

Gelibolu Kalesi ve Piri Reis Müzesi

 • Evliya Çelebi’nin anlatımıyla Gelibolu Kalesi altıgen biçiminde ve 70 kulesi olan bir yapı. 1. Dünya Savaşı’nda çok tahribat gören yapıdan günümüze bir gözetleme kulesi ve iç liman ulaşabilmiş. Burcun bir katında Piri Reis Müzesi bulunuyor. Müzede büst ve tablolar, haritalar yer alıyor.

Gelibolu Mevlevihanesi

 • 17. yüzyıl eseri olan Mevlevihane dönem dönem restore edilmiş, 1900 yılında da tekrar inşa edilmiş. Yapının iç kısmında hat sanatı ve çeşitli motifler bulunuyor. Yapı, günümüzde Mevlevi sema törenlerine ev sahipliği yapıyor.

Saros Körfezi

 • Antik çağdaki ismi Melas Kolpos olan Saros Körfezi, nispeten serin sularıyla, kendini temizlemesine neden olan girdaplarıyla, yüksek çeşitlilik gösteren canlı yaşamıyla ve tertemiz suyuyla sizi unutamayacağınız bir tatile davet ediyor.

Saros Körfezi’nin Su Altı Zenginlikleri

 • Kaptan Cousteu’ya göre kuzeyin Kızıldeniz’i olan körfezde 243 deniz canlısının yaşadığı biliniyor.

Gelibolu Dalış Noktaları

 • Güneyli, Koruköy altı, Bolayır altı, Ocaklı altı, Yeniköy Bahçeler Limanı, Fındıklı Kömür Limanı, Despot, Değirmendüzü, Armutlu, Tayfur Karaağaç, Karainbeyli Ece Limanı, Burhanlı Cennet Koyadı, akvaryum misali nadide dalış noktalarını oluşturuyor.

Gelibolu Güneyli Köyü

 • Geniş ve uzun plaj hattına sahip olan Güneyli Köyü’nde, hizmet alabileceğiniz pek çok otel, pansiyon, restoran ve kafeterya bulunuyor. 

Fındıklı Kömür Limanı

 • Yemyeşil ormanın içine sokulan şahane bir koy. Akvaryum Koyu olarak da bilinen bu koy, denizin tüm güzelliğini gözleriniz önüne seriyor.

Bolayır Altı

 • Ünlü şair Namık Kemal’in mezarlığının bulunduğu köye Bakla Burnu da deniyor. Bölge sörf yapabilmek için ideal lokasyonda olmasıyla öne çıkıyor.

Gelibolu’da Ne Yenir

 • Ege ve Marmara denizine kıyıları bulunan kentin gelişmiş balık mutfağını, tuzsuz taze peynirinden yapılan peynir helvasını, Gelibolu Mevlevi tatlısını, denizden tutulduğu gibi mangala atılan sardalyasını hiç düşünmeden tercih edebilirisiniz.

Gelibolu’ya Ulaşım

 • İstanbul’a 290 kilometre mesafede bulunan Gelibolu’ya direkt otobüs seferleri olduğu gibi Tekirdağ’dan da direkt ulaşabiliyor, Koru Dağları’ndan inerken eşsiz Saros manzarası ve mis gibi orman kokusuyla yolculuğunuza unutulmaz bir tat katıyorsunuz. Çanakkale yönünden geliyorsanız Lapseki, Çardak ve Çanakkale merkezden düzenli arabalı vapur seferleri oluyor ve Çanakkale Boğazı’nı gemiyle geçmek yolculuğunuzu oldukça keyifli hale getiriyor.

Gelibolu Otelleri

 • Merkezde ve Saros Körfezi’nde konaklayabileceğiniz pek çok seçenek mevcut. 5 yıldızlı otellerde her şey dahil konaklama olduğu gibi çok daha uygun fiyatlara konaklayabileceğiniz pansiyonlar da mevcut. Saros otellerini seçerek uygun fiyatlara körfezde harika bir tatil geçirebileceğiniz gibi, Gelibolu otellerini seçerek kentin tarihi dokusu içinde de konaklayabilirsiniz.