Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (63 / 63)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Çanakkale Pansiyonları

için toplam 63 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Çanakkale Pansiyonları

 • İki kıtayı birbirine bağlayan bir köprü, tarih öncesi çağlardan bu yana bir yerleşim yeri, birçok kültüre ev sahipliği yapmış bir coğrafya… Her köşesinden tarih fışkıran Çanakkale, ağırladığı medeniyetlerden izler bulabileceğiniz muhteşem bir şehir.

   

Çanakkale Tarihine Yolculuk

 • Bakır Çağı'ndan Osmanlı dönemine uzanan köklü ve zengin bir geçmişe sahip olan Çanakkale, eski çağlarda Troya'nın atlarından biri olan Dardanos'tan türetilmiş, böylelikle Dardanel olarak anılmaya başlanmış. Lidyalılar, Persler, Romalılar döneminde de önemli roller üstlenen bu şehir, 14. Yüzyıl başlarında Türklerin de yaşam alanı haline gelmeye başlamış. Böylesine güçlü ve sağlam bir tarihi kucaklayan şehirde kaybolmak, geçmişe tanıklık etmek ve anıları kucaklamak size de mükemmel bir fikir gibi gelmiyor mu?

   

Çanakkale Gezilecek Yerler

 • Ziyaret edenlerin hem hüzünlendiği, hem de gururlandığı bu şehirde tarihte upuzun bir yolculuğa çıkacak, hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Gezilmesi gereken yerler açısından çok geniş bir yelpaze sunan Çanakkale, şehitliği, antik kenti, çeşitli aktiviteleri, mavi ve yeşilin kucaklaştığı doğasıyla insana huzur veriyor.

  Çanakkale Boğazı'nda bulunan Gelibolu Yarımadası, yemyeşil bir tabiat üzerinde huzurlu bir ortam sunuyor. Şehitlikleriyle nam salmış olan Gelibolu, vakit geçirmekten asla sıkılmayacağınız muhteşem manzaraların kapısını aralıyor. Gelibolu'yu ziyaret ederken muhakkak Tarihi Milli Parkı'nı görmelisiniz. Yapımı 1973 yılında biten parkın içerisinde on binlerce Türk askerinin mezarı bulunuyor. Bunun yanı sıra Çanakkale Şehitliği, yerli ya da yabancı tüm turistlerin muhakkak uğradığı, Çanakkale Muharebeleri'nde şehit düşen Türk askerlerinin anısına yaptırılan bir anıt.

Çanakkale'nin Çevresi

 • Çanakkale'nin iki adasından biri olan Bozcaada, turizm açısından oldukça popüler. Feribottan indiğinizde karşınıza çıkan Bozcaada Kalesi, Venedikliler ve Bizanslılar tarafından kullanılmış.

  Şehrin sınırları içerisinde bulunan Biga da ayrı bir güzelliği gözler önüne seriyor. Yeşilin en canlısını bünyesinde barındıran Biga'da tarihte ilginç bir yolculuğa çıkmak isterseniz Parion Antik Kenti'ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca burada bulunan Biga Şehitliği de görülmeye değer.

  UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'ne dahil ettiği Truva Antik Kenti gelmiş geçmiş en önemli antik kentlerden biri olarak sayılıyor. Muhteşem bir coğrafyada, tarih öncesi çağlardan bu yana birçok medeniyete kapılarını açmış bu antik kent, hem ticari hem de kültürel anlamda şehre, hatta ülkeye önemli katkılar sağlamış. İlyada destanında adı geçen bu kentte birçok filme konu olmuş Truva Atı da görülmesi gereken ayrı bir miras.

Çanakkale'de Ne Yenir?

 • Çanakkale, binlerce yıllık geçmişinin yanı sıra yemekleriyle de ünlü bir şehir. Deniz kenarında konumlanan bir şehir olduğundan dolayı en leziz balıkları burada yiyebilirsiniz. Sakin denizinin kıyısında bulunan restoranlar, bol oksijen ve tadına doyamayacağınız balıklarla sizleri ağırlamayı bekliyor. Çanakkale bunun dışında Ezine peyniri ve peynir helvasıyla meşhur; hatta şehirde Ulusal Peynir Festivali bile düzenleniyor. Ege ve Marmara Bölgesi mutfaklarından da feyz alan Çanakkale mutfağı, her damak zevkine uygun lezzetler sunuyor

Çanakkale'de Konaklama

 • Her yıl binlerce turist ağırlayan ve buram buram tarih kokan bu kentte konaklama adına birçok alternatif sizi bekliyor. İsterseniz tam şehir merkezinde, isterseniz sakin bölgelerde lüks oteller, butik oteller, apart oteller ve pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Pansiyonlar diğer konaklama merkezlerine göre daha ekonomik olup, sayıca da daha fazladır. Pansiyonda konaklamayı tercih eden misafirler Gelibolu Yarımadası'nı da tercih edebilir. Tarihe yapılan bu upuzun yolculukta yerinizi önceden ayırtırsanız çeşitli fırsatlardan da yararlanabilirsiniz.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.