Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (12 / 12)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Küçükkuyu Otelleri

için toplam 12 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Küçükkuyu

 • Çanakkale'nin şirin mi şirin tatil beldesi Küçükkuyu, tertemiz denizi, lezzetli zeytini ve tarihi eserleriyle son dönemin giderek popülerleşen tatil rotaları arasında yer alıyor. Siz de şehrin kalabalığından birkaç günlüğüne uzaklaşıp sakin ve huzurlu bir tatil yapmak istiyorsanız, Küçükkuyu'yu mutlaka görmelisiniz.

Küçükkuyu Hakkında

 • Küçükkuyu Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesine bağlı bir turizm beldesi. Çanakkale şehir merkezine 94 kilometre uzaklıktaki bu beldenin yerleşik nüfusu 10 binin biraz üzerinde. Bu sayı özellikle bahar ve yaz aylarında gelen ziyaretçilerle artsa da Küçükkuyu, bunaltıcı bir kalabalığın yaşanmadığı tatil beldeleri arasındaki yerini hâlâ koruyor.

Zeus Altarı

 •  Küçükkuyu'nun en ünlü tarihi yerlerinin başında Zeus Altarı geliyor. Zeus Altarı, Edremit Körfezi'ne hakim Dede Tepe üzerinde, Homeros'un ünlü İlyada destanına göre Zeus'un Truva Savaşı'nı izleyip yönettiği yerde bulunuyor.

  Aslen bir kaya kütlesi olan altara yine aynı kütlenin oyulmasıyla ortaya çıkarılmış merdiven basamaklarından tırmanılıyor. Sunağın altında ise bugün Zeus Mağarası olarak anılan ve içi su dolu olan bir mağara var. Zeus Altarı'nı ziyaret ettiğinizde antik sunağın hemen yakındaki Erdem Dede yatırını görmeyi de unutmayın.  

Kadırga Koyu

 • Küçükkuyu'dan Assos'a doğru giderken yol üzerinde bulunan bakir koylardan en ünlüsü Kadırga Koyu. Doğal sit alanı ilan edildiği için doğanın zarar görmediği bu koydan tertemiz denize girebilir, kuş sesleri eşliğinde güneşlenerek huzur bulabilirsiniz.

Assos Antik Kenti

 • Küçükkuyu'ya kadar gitmişken bu beldeye sadece 20 kilometre mesafedeki Assos Antik Kenti'ni görmemek olmaz. Bugün Behramkale olarak bilinen ve M.Ö. 6. yüzyıla tarihlenen bu kentte doğayla tarihin buluşmasına tanıklık edebilirsiniz. Ünlü Athena Tapınağı, antik mezarları, amfi tiyatrosu ve agorasıyla ünlü bu kenti ziyaret ettiğinizde Edremit Körfezi'nin muhteşem manzarasını doya doya seyretmeyi unutmayın!

Mıhlı Şelalesi

 • Küçükkuyu tatiliniz sırasında gidebileceğiniz yerlerden biri de Mıhlı Şelalesi. Şelalenin serin suyu özellikle yaz aylarında serinlemek isteyen ziyaretçilerin imdadına yetişiyor. Ayrıca Mıhlı Çayı üzerinde Roma döneminden kalma kemerli bir köprü ve restore edilmiş eski bir de değirmen var. Bu bölgede hava o kadar temiz ki, yüksek oksijen oranı size Kaz Dağları'nın eteklerinde olduğunuzu hatırlatıyor.

Afrodit Kaplıcası

 • Afrodit Kaplıcası da bölgede en fazla ziyaretçi çeken noktalar arasında yer alıyor. Efsaneye göre güzellik tanrıçası Afrodit'in yakalandığı cüzzam hastalığına iyi gelen bu kaplıca, bugün de güzellik arayan ziyaretçilerin akınına uğruyor.

Adatepe Zeytinyağı Müzesi

 • Küçükkuyu'nun en önemli geçim kaynağı zeytin ve zeytinyağı. Zeytin ağaçları beldenin her yerini kaplıyor. Zeytin de burada oturacağınız her sofranın baş köşesindeki yerini alıyor.

  Zeytinin nasıl toplandığını ve dünyaca ünlü lezzetiyle Ege'nin alametifarikası zeytinyağlarının nasıl üretildiğini merak edenler, tüm sorularının cevaplarını zeytinyağı müzesinde bulabiliyor. Müzede ayrıca bu lezzetli zeytinyağlarının satışı da yapılıyor.

Küçükkuyu'ya Nasıl Gidilir?

 • Küçükkuyu, Edremit Körfez Havalimanı'na 35 kilometre mesafede bulunuyor. Beldenin Çanakkale Havalimanı’na uzaklığı ise 90 kilometre. Otomobiliyle gitmek isteyenler ise İstanbul'dan yola çıkmaları halinde Çanakkale üzerinden toplam 450 kilometrelik bir yolculukla ya da önce Bandırma'ya feribotla geçerek buradan sonra 230 kilometrelik bir yolculukla Küçükkuyu'ya ulaşabiliyor. İzmir'den karayoluyla Küçükkuyu'ya ulaşmak ise 3 saat sürüyor.

Küçükkuyu Otelleri

 • Küçükkuyu'da geçireceğiniz tatiliniz boyunca farklı konaklama seçenekleri sizleri bekliyor. Dilerseniz bir resortta tam pansiyon konaklayabilirsiniz. Ayrıca oda kahvaltı ve yarım pansiyon konaklama imkanları sunan otel ve butik oteller de var. Bungalov evlerde kalmayı tercih ediyorsanız Küçükkuyu'da size uygun bungalov oteller bulmanız da mümkün. Erken rezervasyon yaptırır ya da kampanyaları takip ederseniz daha da uygun fiyatlarla konaklama şansı yakalayabilirsiniz.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.