Hem kendi çocuğunu hem de içindeki çocuğu sevindirmek isteyen anne babalar için en eğlenceli parklara yakından bakıyoruz: Danimarka’da Legoland, Verona’da Gardaland, Roma’da Avrupa’nın en büyük eğlence parkı Rainbowland, Orlando’da Disneyworld ve Paris’te Disneyland…

Legoland / Danimarka

Legoland Billund, Danimarka’nın en ünlü temalı eğlence parkı. Bir günün asla yeterli gelmeyeceği düşünülerek parkın yakınında konaklamak isteyenler için, içinde temalı odalar bulunan dört yıldızlı bir otel de yapılmış. Gelelim parktaki aktivitelere… Dünyanın minyatür versiyonunu göreceğiniz Miniland’de ünlü binalar, başkentler, kasabalar ve daha birçok tanıdık ve heyecan verici yer 20 milyon Lego parçasından yapılmış. Tüm Miniland’i tepeden görmeye olanak veren Monorail ile yerden 4 metre yükseklikte tren yolculuğu keyfi yapacaksınız. Çocukların kendilerinin kullanabileceği zebra desenli ciplerle çıkılan Lego Safari de parktaki sıra dışı etkinliklerden bir diğeri.

Legoland-800x600

Gardaland / Verona

1975’te kurulan temalı eğlence parkı Gardaland, Gardaland Sea-Life ve Gardaland Hotel’i de bünyesinde barındırıyor. Colorado Nehri’nde maceraya atılabilir, gizemli kayıp medeniyet Atlantis’i keşfe çıkabilir, altınlarla dolu korsan gemisinde korsanlarla tehlikeli bir hazine avına katılabilir, yağmur ormanlarında şelalelerden geçip mistik tapınaklara ulaşabilir, dev bir mamuttan kaçarken kendinizi birden Ramses’in karşısında bulabilirsiniz. Gardaland bir günde bitirilemeyecek kadar büyük; ne var ki onlar da bunu önceden düşünüp konaklayabileceğiniz Gardaland Resort’u hazırlamışlar.

Gardaland-800x600

Parc Asterix / Paris

Albert Uderzo ve René Goscinny tarafından yaratılan ünlü çizgiroman karakteri Asterix’i merkeze alan park, Paris’in merkezine 35 kilometre uzaklıkta. Antik Yunan, Mısır, Roma, Vikingle, Galya ve Zamanda Yolculuk olmak üzere altı farklı bölüme ayrılan parkta; Oburiks’in korsan gemisini batırma oyunu ve Mısırlı tacirin gezinti teknesi, ailece oynanabilir. Louvre Müzesi’nden ve Charles de Gaulle Havaalanı’ndan kalkan shuttle otobüsler ile kolay ulaşım mevcut.

Parc-Asterix-3-800x600

Disneyland / Paris

Adventureland’in korsanlarla dolu sularından, Frontierland’in Vahşi Batısı’na heyecan verici alanlara sahip Disneyland Park, Paris’teki Disneyland’in yalnızca bir bölümü. Disneyland’deki bir diğer ilgi çekici bölüm ise Walt Disney Stüdyoları. Sevdiğiniz, birlikte büyüdüğünüz, şimdiki çocukların da severek izlediği kahramanlar burada hayat buluyor; Disney yapımlarının gerçeğe dönüştüğü alanları gezerek yakından görebiliyorsunuz. Alis Harikalar Diyarı’nda büyülü bir yolculuğa çıkıyor, Indiana Jones’un maceralarına eşlik ediyor, Karayip Korsanları ile denizlere açılıyor, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’in masalına dahil oluyorsunuz.

Disneyland-Paris-800x600

Disneyworld / Orlando

Bir zamanların Disneyland’i bugünün Disneyworld’ü. Zira burası artık koskoca bir temalı eğlence dünyası. Disneyworld’de dört ana eğlence parkı var: Magic Kingdom, Epcot, Disney’s Hollywood Studios ve Disney’s Animal Kingdom. Typhoon Lagoon ve Blizard Beach ise kompleksteki iki su parkı. Magic Kingdom’da Disney’in tüm masal karakterleri ve dünyaları hayat buluyor. Adventureland, Frontierland, Liberty Square, Fantasyland, Tomorrowland ve Main Street U.S.A. buradaki 6 ana alan. Burada gezerken Cinderella Şatosu’nun üzerinde atılan havai fişekleri de izlemeyi ihmal etmeyin. Animal Kingdom’da ise 250 farklı türde 1.700’ün üzerinde hayvan bulunuyor. Konaklama envai çeşit. Lüks resort’lardan heyecan verici kamp alanlarına, Disneyworld keşfedilmeyi bekleyen koca bir dünya.

Disney-Orlando-800x600

Yorumlar