Ege ve Akdeniz kıyılarında tatil yapıp da yolu Dalaman’a düşmeyen azdır. Öyle bir yerdir ki Dalaman, bu bölgedeki her yere eşit mesafede, Muğla ve Antalya’nın her bölgesine ulaşım sağlanabilen bir ilçedir. Kendi muhteşem doğası ve tertemiz denizinin yanında, aynı zamanda da diğer tatil beldelerine bir geçiş noktasıdır. Peki, Dalaman’a nasıl gidilir? İşte bu sorunun cevabı yazımızda gizli.

Dalaman Havalimanı’na Ulaşım
Dalaman Havalimanı, küçük bir havalimanı olmasına rağmen bölgenin en önemli aktarma merkezlerinden birisidir. Daha iner inmez deniz kokusu ve sıcak hava etrafınızı sararak tatilinizin başladığını haber verir. İstanbul ve Ankara’dan direkt seferler olduğu gibi, yurt dışından ve yurt içindeki diğer illerden de aktarmalı seferlerle Dalaman’a gelebilirsiniz. İstanbul Dalaman arası uçuş ortalama 1 saat sürüyor. Ankara Dalaman arası da oldukça kısa, yine yaklaşık 1 saat alıyor.
dalamana nasil gidilir (2)

Bir kere uçaktan indikten sonrası ise çok kolay. Havaalanı servisleri ile Marmaris ve Fethiye’ye gidebilir, araç kiralayıp kendi rotanızı çizebilir ya da bir taksiye atlayıp hızlıca otelinize doğru yol alabilirsiniz.

Fethiye’den Dalaman’a Ulaşım
Fethiye’den Dalaman’a ulaşmak için birkaç seçeneğiniz bulunuyor. Ya havaalanı servislerini kullanacaksınız, ya taksiye bineceksiniz ya da araç kiralayacaksınız. Fethiye Dalaman arası 1 saatlik bir yolculukla tamamlanıyor.
dalamana nasil gidilir (1)

Marmaris’ten Dalaman’a Ulaşım
Eğer tatilinizi Marmaris’te geçiriyorsanız ve Dalaman’a gitmeniz gerekiyorsa sadece 1.5 saatlik bir yolculuk yapmanız gerekiyor. Havalimanına ulaşım için servisleri kullanmak en ekonomik çözüm olsa da, kalabalık bir grupsanız taksiyle gitmek çok daha cazip. Dalaman şehir merkezine gitmek için ise Marmaris’ten kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz.

Kaş’tan Dalaman’a Ulaşım
Kaş’a gidiş ve dönüşlerde Dalaman Havalimanı’ndan kalkan uçuşları da değerlendirebilirsiniz. Yaklaşık 3 saat süren bir yolculukla doğrudan Dalaman’a gidebilirsiniz. Eğer taksi veya özel araç kullanmayıp toplu taşımayla gidecekseniz, bunun için ilk önce Kaş’tan Fethiye’ye gitmeli, ardından Fethiye-Dalaman arası servislere binmelisiniz.
dalamana nasil gidilir (4)

Dalaman’a Otobüs ile Ulaşım
Dalaman’a pek çok şehirden kalkan otobüs seferleri var. Bu konuda oldukça geniş seçenekler mevcut. Sadece yoğun yaz sezonunda biletlerinizi en az bir hafta önceden almaya gayret gösterin. Yoksa yer bulmakta zorlanabilir, ek seferleri beklemek zorunda kalabilirsiniz. İzmir Dalaman arası 4 saat, İstanbul Dalaman arası ise yaklaşık 13 saat sürüyor. Ankara’dan kalkan otobüsler ise 10 saatte Dalaman’da oluyor.
dalamana nasil gidilir (3)

Yorumlar