Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (6 / 6)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Temalar
Konaklama Tipi
Bölge
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Misafir Puanı
Olanaklar
Otel Tipi

Dalaman Otelleri

için toplam 6 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Dalaman Otelleri

 • Bakir koyları, tertemiz denizi ve kadim tarihinden izler taşıyan ören yerleriyle Dalaman, Türkiye'nin en güzel tatil rotaları arasında yer alıyor. Dalaman Havalimanı’na uluslararası uçuşlar için yeni bir terminal eklenmesinden bu yana yurt içinden olduğu gibi yurt dışından da sayısız ziyaretçi burada yer alan güzellikleri keşfetmeye geliyor.

  Dalaman'da ilk yerleşimin hangi dönemde başladığı tam olarak bilinmiyor. Ancak bölgedeki ilçe ve beldelerin büyük çoğunluğunda olduğu gibi burada da ilk yerleşimin Antik Çağ'da başladığı sanılıyor. Köyceğiz, Ortaca, Çameli ve Fethiye ilçeleri arasında bulunan Dalaman, Muğla'nın 13 ilçesinden biri. Kış nüfusu 40 bin civarında olan ilçe yaz aylarında oldukça kalabalıklaşıyor. Turizm sayesinde ilçe nüfusu tavan yapıyor. Türkiye'nin en büyük altıncı barajı olan Akköprü Barajı ve Hidroelektrik Santrali de bu ilçenin sınırları içinde yer alıyor.

Dalaman'a Nasıl Gidilir?

 • Hem yurt içi hem de uluslararası uçuşların yapılabildiği Dalaman Havalimanı, ilçeye ulaşımın çok kolay olmasını sağlıyor. Üstelik bu havalimanı sadece Dalaman'a gelen turist sayısının artmasını sağlamıyor, aynı zamanda Marmaris ve Fethiye gibi Türkiye'nin en önemli iki turizm beldesine gitmek isteyen ziyaretçilerin de imdadına yetişiyor. Dalaman Fethiye arası yaklaşık 40 dakika, Dalaman Marmaris arası ise yaklaşık 1 saat 10 dakika sürüyor.

Sarsala Koyu

 • Dalaman'da görülecek yerler listesinin en üst sıralarında Sarsala Koyu yer alıyor. Çam ağaçlarıyla çevrili Sarsala Koyu, Dalaman ilçesinde bakir kalmayı başaran en ünlü koy olarak tanınıyor. Dalaman butik otellerinin bir kısmı da bu koya çok yakın noktalarda bulunuyor.

  Sarsala Koyu'nda yerel halk ile turistler bir arada denize giriyor. Bu da koyun samimi bir havaya bürünmesini sağlıyor. Üstelik deniz suyu sıcaklığının baharın ilk aylarından itibaren yükselmesi, yılın büyük bölümünde buradan denize girmeyi mümkün kılıyor. Plajda ayrıca cankurtaran hizmeti de veriliyor.

  Sarsala haricinde Gökgemile Koyu, Sarıgerme Plajı, Ekinci Koyu ve Günlüklü Koyu da Dalaman'ın cennet koyları arasında yer alıyor.

Kapıdağ Yarımadası ve Tarihi Eserler

 • Batı Akdeniz'de bulunan ve Teke Yarımadası'nın ardından en büyük yarımada olan Kapıdağ Yarımadası, Sarsala Koyu ve Hurmalı Koyu arasında yer alıyor. Birbirinden güzel koylarda denize girebileceğiniz bu yarımadada görülmesi gereken birçok tarihi eser de bulunuyor. Lidai Antik Kenti ya da diğer adıyla Lydae Antik Kenti, yarımadanın en eski yerlerinden biri. Ne var ki buraya ulaşmak zahmetli bir yürüyüş gerektirdiği için birçok ziyaretçi tarafından ziyaret edilmiyor. Yarımadanın en ucundaki bu antik kentte iki anıt mezar bulunuyor ve yıllar boyunca aldıkları hasarlara rağmen bugün de ziyaretçilerini ağırlıyor. Dalaman'da ayrıca; At Şehri olarak da bilinen Hippokome’u, Oktapolis şehir kalıntılarını, Hisar'da bulunan ve Bizans Dönemi’nden kalma yerleri, Şerefler köyünde yer alan ve Karya Dönemi’nden kalma surları ve kaya mezarlarını, Manastır Tepesi’ni ve Kleopatra Hamamı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Dalaman Çayı

 • Dalaman ilçesinin sınırını çizerek Akdeniz'e dökülen Dalaman Çayı, Türkiye'nin en ünlü çaylarından biri olarak öne çıkıyor. Doğal kireçtaşı ile beslenen çayın rengi turkuazın tüm tonlarını barındırıyor ve suyu da berraklığıyla göz kamaştırıyor. Dalaman çayı güzelliğinin yanı sıra rafting tutkunlarının Türkiye'de vazgeçemediği yerlerin de başında geliyor. Hem yurt içinden hem de yurt dışından binlerce ziyaretçi yılın her döneminde rafting yapabilmek için Dalaman Çayı’na geliyor.

Dalaman’da Nerede Kalınır?

 • Dalaman'ın her bir köşesinde konaklamak için çok uygun pansiyonlar, apartlar, oteller, butik oteller ve tatil köyleri bulunuyor. Dalaman Otelleri, Oda Kahvaltı konseptinden Her Şey Dahil paketlere kadar her bütçeye hitap eden fırsatlar sunuyor. Özellikle erken rezervasyon yapan ziyaretçiler buralarda çok uygun fiyatlarla konaklayabiliyor.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.