“Ben kış insanıyım. Macera da benim göbek adım!” diyenlerdenseniz dünyaya tepeden bakmaya ne dersiniz? Uçsuz bucaksız bir beyazın hükümdarlığında, nefesinizden çıkan buhar ve biraz da heyecan da cabası… Tüm bunlar sizi hala cezbetmiyorsa Kuzey Kutbu’na aşık olmanız için 5 nedenimiz daha var!

Denizin üzerinde yürüyebilirsiniz!

Kuzey Buz Denizi’nin tam ortasında yer alan Kuzey Kutbu yılın büyük bir bölümü 2-3 metre kalınlığında buzla kaplı. 4000 metre derinliğindeki Buz Denizi, kendisine kıyısı olan bu kara parçası gibi donmuş buzullarla örtülü. Şimdi o denizin üzerinde yürüyerek eşsiz fotoğraf kareleri yakaladığınızı hayal edin!

Dunmuş Denizler

Kartpostallık fotoğrafları arşivinize ekleyebilirsiniz

Belgesellerden görmeye alışkın olduğunuz kareler kadrajınıza girebilir. Muhteşem buz parçaları ile bütünleşen gökyüzünün ortaya çıkardığı enfes manzaralar, hayatınızı boyunca arşivinizin en nadide parçaları olarak kalabilir.

Buzullar

Her yıl dünyanın tepesine çıkan 250 kişiden biri olabilirsiniz!

Kuzey Kutbu’na yolculuk gerçekten bir ayrıcalık. Her yıl ortalama 250 kişinin görebildiği bu etkileyici coğrafyaya ulaşmak oldukça meşakkatli. Bu ayrıcalığa sahip olmak hiç de o kadar kolay değil; ama hayatınız boyunca etkisinde kalacağınız düşünülürse oldukça heyecan verici sayılabilir.

1

Yabani hayatı yakından inceleyebilirsiniz!

Penguenler sanılanın tersine Kuzey Kutbu’nda yaşamaz ama kuzey topraklarında daha çok dikkatinizi çekecek birileri var; Kutup Ayıları. Bembeyaz tüyleri, heybetli görüntüleri ve avcılık maharetleriyle gezininiz en ilgi çekici zamanlarını yaşatabilirler size.

Kutup Ayısı

Efsanevi karakterlerle tanışabilirsiniz

Tek boynuzlu at efsanesinin asıl kahramanının Kuzey Kutbu’nda yaşayan tek boynuzlu balina olduğunu biliyor muydunuz? Yanlış avlanma ve iklim koşullarının değişmesi gibi nedenlerle nesli tükenme tehlikesi altında olan bu balinaların, 16. yüzyılda çeşitli hastalıkları iyileştirdiğine inanılırmış.

Boynuzlu Balina

Yorumlar